Впливає кожен градус: коли українці можуть законно не платити за опалення.

В Україні, відповідно до закону "Про житлово-комунальні послуги" дозволяє в окремих випадках комунальні послуги не оплачувати, або ж платити менше. Наприклад, якщо замість гарячої води – тепла, платити за неї по тарифу для гарячої не потрібно.

Температура повітря в опалювальному приміщенні повинна бути не нижче 18 градусів тепла. Якщо опалення включили, а в квартирі все одно холодно – платити за опалення за повною ціною не варто. Так, чинні норми встановлюють: якщо температура в приміщенні не вище 12 градусів, опалення можна зовсім не оплачувати. Відключати опалення можуть не частіше ніж раз на місяць і не довше, ніж на 12 годин.

Тариф на комуналку
Тариф на комуналку

Як платити за опалення:

 • 18 градусів – повний тариф

 • 17 градусів – 95% повного тарифу

 • 16 градусів – 90% повного тарифу

 • 15 градусів – 85% повного тарифу

 • 14 градусів – 80% повного тарифу

 • 13 градусів – 75% повного тарифу

 • 12 градусів – 95% повного тарифу

Крім того, як пояснюють в Національній комісії в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), гарячу воду можуть відключати не більш ніж на 6 годин на добу, при цьому період "без води" повинен становити не більше 30% місяці. Якщо зазначена норма порушується, за кожну добу сума в платіжках повинна зменшуватися на 3,3%. Остання норма також стосується і холодної води.

Як оплачувати гарячу воду:

 • 75-50 градусів – повний тариф;

 • 49-45 градусів – 90% повного тарифу;

 • 44-40 градусів – 70% повного тарифу;

 • > 40 градусів – за тарифом на холодну воду.

Якщо замість гарячої води – тепла, пишіть заяви постачальнику, розповідає юрист Олександр Плахотник. Після цього його представник повинен прийти до вас додому і виміряти температуру, а після скласти акт і перерахувати суми в платіжках.

Як повідомляв OBOZREVATEL, до кінця 2019 року в Україні буде повністю завершена монетизація пільг і субсидій. Планується, що процес буде проходити в три етапи.

Кошти будуть нараховувати на спеціальний рахунок в державному банку, і саме з нього першочергово будуть оплачуватися комунальні послуги. Заощаджені гроші можна буде перенести на наступний період.

Кабінет міністрів з 1 січня вже запустив безготівковий механізм нарахування субсидій. Українці зможуть отримувати субсидії готівкою через відділення "Укрпошти" та державного "Ощадбанку".

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Новини по темі

Бюджет 2020 року – скільки будуть платити ФОП

Скільки, мінімум, доведеться платити за найманого працівника ФОП - в матеріалі Фактів ICTV.

2 3

Трудовий договір зможуть укладати в електронній формі.

В Україні дозволять трудовий договір укладати в електронній формі та автоматично.

3

У столиці відремонтують ще один «стомлений міст»

Відповідні роботи передбачено розпорядженням КМДА № 1747.

2

Курс гривні на 2020 рік – Милованов назва два сценарії.

Середньорічний обмінний курс долара на наступний рік має становити близько 27,0 грн, проте за оптимістичними прогнозами він може бути близько 24,0 грн.

1

Рада підтримала законопроєкт про земельні торги через ProZorro.

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про земельні торги через відкриті електронні аукціони ProZorro.Продажі.

2 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie