МЕРТ оприлюднив законопроект про запуск ринку землі.

1

Права купувати землю будуть позбавлені всі, хто потрапляють під дію закону "Про санкції".

Міністерство економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства України (МЕРТ) оприлюднило для обговорення законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення. Проект закону опублікований на сайт відомства.

У законопроекті наголошується, що з 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Можливість купувати землю буде в українських фізичних і юридичних осіб, територіальних громад і держави.

Позбавлені цього права будуть фізичні та юридичні особи, іноземні держави, які підпадають під дію закону "Про санкції".

Законопроектом передбачено переважне право орендаря на придбання земельної ділянки.

Концентрація землі у власності визначена на рівні 15% області та 0,5% країни.

Крім того, в законопроекті передбачено, що програмне забезпечення Державного реєстру прав повинна забезпечувати інформаційну взаємодію між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, Державним земельним кадастром, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Це необхідно для отримання інформації про сукупну площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебуває у власності однієї особи та пов'язаних осіб, що розташовані в межах однієї області і в межах України.

Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах. Стартова ціна продажу - нормативна грошова оцінка.

Крім того, передбачається обов'язок державного реєстратора вносити інформацію про ціну (вартість) майнових прав, у тому числі прав користування, у державний Реєстр прав.

Читайте також: МЕРТ і Мінагрополітики об'єднаються в єдине відомство для прискорення реформ - міністр

Нагадаємо, 20 грудня минулого року Верховна Рада проголосувала за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення ще на рік – до 1 січня 2020 року. Проект закону підтримав 231 депутат, 20 парламентаріїв утрималися, 52 – не голосували.

Докладніше про необхідність якнайшвидшого реформування ринку землі читайте в статті Івана Мірошниченко "Задзеркалля і страхи земельної реформи. Час для рішень" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Новини по темі

«Укроборонпром» звільнив директора Київського бронетанкового заводу.

1

Серед причин звільнення – нестабільний фінансово-економічний стан підприємства

Місія МВФ повернеться в Україну через кілька тижнів.

2

Місія Міжнародного валютного фонду впродовж найближчих тижнів знову прибуде в Україну для обговорення нової програми розширеного фінансування.

Нацбанк показав оновлений рейтинг банків за кількістю працюючих відділень (фото).

1

На 1 жовтня 2019 року в Україні налічувалося 76 діючих банків (фото)