Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Прийняття «ресурсного закону» погіршить інвестклімат і змусить підприємців тікати з країни.

Про це з трибуни Верховної Ради заявила народна депутатка з фракції "Європейська Солідарність" Ніна Южаніна, передает Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу "ЄС".

Вона, зокрема, зауважила – влада фактично влашовує безвиїзд для директорів підприємств, якщо підприємство має заборгованість перед бюджетом. За її словами, вже зараз попри пандемію зросла кількість позапланових перевірок бізнесу, а після ухвалення 5600 їх стане в рази більше.

"Ви обмежили можливості вільного пересування фізичних осіб, які є директорами підприємств. Директори великих підприємств, суб’єктів господарювання з іноземними інвестиціями, які під час пандемії насправді не мають обігових засобів, які мають заборгованість, будуть обмежені в праві виїзду. Це в основному директори наших державних підприємств, на жаль, переважна більшість із тих, які працюють, мають велику заборгованість перед бюджетом", – сказала вона.

Народна депутатка зазначила, що неврахування збитків підприємств при формуванні податкових зобов’язань перед бюджетом унеможливить будь-яку дяльність для багатьох українських виробників.

"У бюджеті на 2022 рік передбачено збільшення надходжень по податку на прибуток в результаті цієї норми – 21 мільярд гривень. Ці кошти ви хочете взяти зі збитків великих підприємств, які точно є головними інвесторами в країні і працюють, тому що мають якусь можливість і фінансову стійкість. Цю фінансову стійкість в них забирають", – сказала Южаніна.

За її словами, після 2014 року за часів президентства Порошенка цю ситуацію унормували, і це забезпечило покращення співпраці з міжнародними інвесторами.

"Ваші пояснення не мають нічого спільного з реальною ситуацією в цей час. У 2021 році великі підприємства задекларували імовірний збиток 140-200 мільярдів гривень, і ви говорите їм, що вони мають додатково заплатити в бюджет, не допомагаючи їм жодною програмою і реальними діями від держави", – сказала вона.

Южаніна також застерегла, що катастрофічне підвищення ринкових цін на газ значно знизило прибутковість українських виробників, але держава їх не захистила.

"У результаті ми втрачаємо полиці в європейських країнах, маємо на своїх прилавках молочну продукцію з Польщі, тому що ми неконкурентоздатні з виробниками сусідніх країн. Замість обговорення доцільності програм по підтримці підприємств збільшуються податки, бо проблема з енергоносіями нікуди не ділася. Всі переробні підприємства, виробники купують газ по ринковій ціні", – сказала вона.

Южаніна зазначила, що великою проблемою української економіки стає перереєстрація вітчизняних підприємств у інших країнах.

"Таке враження, що наша країна абсолютно не оцінює ситуацію навколо в глобальній економіці, як поводять себе сусіди. Велика кількість наших суб’єктів господарювання перереєструються і переходять в інші держави. У Польщі деякі наші великі супермаркети вже перереєструвалися як платники податку", – підкреслила народна депутатка.

"Влада не дає можливості залишатися працювати в Україні. Не дає можливості новим підприємствам приходити. Коли ми дивилися цифри по державному бюджету на 2022 рік, то адекватного підходу, щоб хоч можна було продемонструвати, що держава вирішила дбати про підприємців, – немає", – додала вона.

"Ми маємо переходити до того, як детінізувати економіку, і про це мали дбати в парламенті. Закон 5600 мав би перетворитися в нову систему для того, щоб дати можливості працювати легально і цим наповнювати бюджет, розширювати базове оподаткування. Це мала бути наша мета, а не збільшення податків задля отримання додаткових грошей", – резюмувала Южаніна.

Новини по темі
Пластикові  «маски»  не захищають від COVID-19. МОЗ видало нові рекомендації

Пластикові «маски» не захищають від COVID-19. МОЗ видало нові рекомендації

Ажіотаж довкола пластикових масок. Міністерство охорони здоров'я зауважило, що вони ніяк не стосуються захисту від COVID-19. І порадили не використовувати їх персоналу в закладах громадського харчування та магазинах. Чому ж вони не ефективні та як...

4

Україна є лише пробою пера для нищівних намірів Путіна, InformNapalm.

Україна є лише пробою пера для нищівних намірів Путіна, InformNapalm.

У провідних американських ЗМІ з'являються публікації про російсько-українську війну. Вони дають змогу відчути головні меседжі, які циркулюють у США стосовно України в контексті агресії Кремля. Читати на сайті:

3

Позачергове засідання Київради - 20.01.2022

Позачергове засідання Київради - 20.01.2022

Пленарне засідання II сесії IХ скликання Київської міської ради Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

5

Час новин: підсумки - 20.01.2022

Час новин: підсумки - 20.01.2022

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Це буде катастрофа для Росії, – Байден про ймовірний напад Путіна на Україну.

Це буде катастрофа для Росії, – Байден про ймовірний напад Путіна на Україну.

Економічна катастрофа чекає на Росію, якщо вона піде на ескалацію ситуації навколо України. Утім, США не впевнені, які зараз наміри має Кремль. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceb...

Росіяни та українці є братніми народами? Опитування.

Росіяни та українці є братніми народами? Опитування.

Росіяни та українці є братніми народами? Ми запитали українців Підписатися на наш канал З питань реклами: ntareklama@gmail.com

3