Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Видатки держбюджету-2023 на розвиток профтехосвіти зрізані «під нуль» : може не вистачити спеціалістів для відбудови України.

Розвиток професійної освіти потребує не лише адекватного фінансування, а й оновлення законодавства.

У бюджеті України на 2023 рік скорочено до максимуму суму грошей на підготовку спеціалістів з профтехосвітою, які стануть критично необхідними під час повоєнної відбудови України, а видатки на розвиток профтехосвіти зрізані під нуль, повідомляє голова галузевої ради Федерації металургів України Олена Колеснікова у статті « Країну відбудують сині комірці. Але де їх узяти? »

«Відверто кажучи, вони й раніше не були захмарно великими, але зараз їх просто скасували. Тобто наші заклади професійної освіти не матимуть жодної інвестиції з боку держави у 2023 році», – йдеться у статті.

Мінфін визнає, що бюджет майбутнього року – це бюджет воюючої країни, але стверджує, що «там знайшли місце і для видатків, які допоможуть відбудовуватися після завданої росіянами шкоди». Авторка статті звертає увагу на те, що між тим, про що говориться в публічному просторі, і тим, що відбувається насправді – прірва.

Читайте також: На окупованих територіях викрадають нелояльних до РФ учителів та директорів шкіл – «Опора»

«Відбудова країни в буквальному сенсі – не справа рук тих, хто пише “цифроньки” в бюджет. Для цього потрібні кваліфіковані спеціалісти – муляри, слюсарі, зварники, кранівники, електрики, сантехніки, токарі і багато інших робітників, яких готує система професійно-технічної освіти», – наголошується у статті.

Related video

Колеснікова закликала народних депутатів, очільників профільних комітетів Верховної Ради та всіх, хто має вплив на прийняття бюджету-2023, переглянути його в частині фінансування професійно-технічної освіти .

Підготував/ла : Анастасія Дейна
Закони UX зосереджені на тому, щоб зробити складні евристики психології доступними для більшої кількості дизайнерів через інтерактивний ресурс, яки...
Останні новини
Вопрос российского алкоголика, – ПИОНТКОВСКИЙ о речи путина и лукашенко @Андрей Пионтковский.

Вопрос российского алкоголика, – ПИОНТКОВСКИЙ о речи путина и лукашенко @Андрей Пионтковский.

Наш канал со стримами – Публицист из Вашингтона Андрей Пионтковский во время стрима на ютубе 24 канала отреагировал на требования путина и лукашенко об "уважении" от Запада. Также читайте на сайте:

Уничтожат полностью! ПИОНТКОВСКИЙ об ответе США на ядерный удар @Андрей Пионтковский.

Уничтожат полностью! ПИОНТКОВСКИЙ об ответе США на ядерный удар @Андрей Пионтковский.

Наш канал со стримами – Публицист из Вашингтона Андрей Пионтковский во время стрима на ютубе 24 канала предположил реакцию США в случае ядерного удара россии. Также читайте на сайте:

Якщо зникне світло та газ: як українці готуються до зими в умовах війни.

Якщо зникне світло та газ: як українці готуються до зими в умовах війни.

Опалювальний сезон уже на підході. В українських містах облаштовують мобільні котельні, пункти обігріву, чималий ажіотаж на генератори та обігрівачі. У "Нафтогазі" прогнозують найхолоднішу зиму в Україні за останні десятиліття. Удари російської ар...

1

Інформація про Сі Цзіньпіня швидше за все фейк. Вони готуються до з'їзду партії -  Семиволос

Інформація про Сі Цзіньпіня швидше за все фейк. Вони готуються до з'їзду партії - Семиволос

Наша війна, вона вже давно не лише наша, а куди глобальніше. Якщо через цю призму подивитися на Схід? Минулий тиждень дав вдосталь підстав шукати новини з Азії і лишив чимало запитань без відповідей. Китай – що переважить, інтерес в російсько-укра...

ЗСУ вже успішно приземляють іранські  «Шахід-136». Ядерна катастрофа силами рф на ЗАЕС / 215 день

ЗСУ вже успішно приземляють іранські «Шахід-136». Ядерна катастрофа силами рф на ЗАЕС / 215 день

Семеро людей загинули внаслідок удару по Первомайському, що на Харківщині. Росіяни завдали удару вдень. Цілили в приватний сектор. Палали автомобілі та будинки мирних людей. Серед жертв російської агресії – 15-річна дівчинка. Постраждала й інша гр...

Звернення Зеленського за 26 вересня

Звернення Зеленського за 26 вересня

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до українців вкотре говорив про російську мобілізацію. Глава держави наголосив, що російське командування просто нищить своїх же солдатів. Читати на сайті:

1 2