Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

Дружини українських військовослужбовців, які перебувають на «Азовсталі» проводять пресконференцію: головні тези.

Що сталося. Дружини українських військовослужбовців, які перебувають у російському оточенні на «Азовсталі», проводять пресконференцію.

Джерело. Пресконференцію транслювало hromadske.

Деталі. Ситуація на «Азовсталі»

Дружини українських військовослужбовців на «Азовсталі» підтримують із ними зв'язок, листуючись у месенджерах раз на день – на кілька днів. Інколи, як Ольга, дружина пораненого військового, – раз на два тижні.

Бійці розповідають, що російські окупанти продовжують бомбардування, тож вони майже не виходять нагору. Коли це все ж вдається, військові намагаються знайти воду та їжу. Катерина, дружина одного з бійців, розповіла, що ті змушені пити одну склянку технічної води на день. Окрім того, на «Азовсталі» критична ситуація з медикаментами.
Настрої серед військових доволі песимістичні, бійці готуються до «останнього бою», бо не дуже вірять у дипломатичний розв'язок цього питання.

Деблокада Маріуполя та евакуація

Військова блокада, можлива, але в нас немає на це часу. Щодня гинуть люди.

Ми розуміємо, що головна роль Маріуполя у цій війні – стягнути на себе величезну кількість сил, щоб наші війська могли звільнити Київ, Чернігів, Суми, Харків. Ми не знаємо, чи не взяли б росіяни Київ, якби не Маріуполь, якби не «Азов». Ми у нашу владу віримо і їй довіряємо. Ми просто дуже просимо продовжувати концентрувати всю увагу, всі зусилля, політично-дипломатичний тиск саме туди. Це все, чого ми просимо.

Було пропрацьовано варіант, коли азовці складуть зброю саме у третій країні та вийдуть через неї. Ми просимо країни долучатися до нього, сформувати коаліцію, яка наполягатиме на цьому, та просимо всіх, хто може запропонувати себе як третю країну, це зробити.

Поранені

Кількість поранених постійно змінюється, бо одні поранені вмирають, інші додаються через обстріли та бомбардування. Ми знаємо, що їх було близько 700 людей. Зараз яка кількість – ми не знаємо. У «госпіталі» дуже спекотно, душно. До нього є дуже обмежена можливість передавати їжу.

Насамперед треба вивозити поранених, які можуть померти протягом наступної доби. Але ми наполягаємо на евакуації абсолютно всіх. Сьогодні ми вивеземо всіх поранених, а завтра їх буде ще 200.

Зустріч з Папою Римським

Для нас було неочікувано, що він піднявся, коли побачив нас. З поглядів, жестів, було зрозуміло, що він дуже емпатійний до нашої проблеми, заглиблений у неї.

Ми спитали, чи розглядав він можливість приїхати до Маріуполя для евакуації наших військових. Він відповів, що загалом спілкувався з кардиналом і той відповів, що це не проблема. Для нас це новий подих, нова надія.

Здача бійців у полон рф

Скільки саме разів їм пропонували, немає інформації. Але це відбувається постійно. Ми знаємо, що вони не заслуговують померти у катуваннях. Вони будуть там до останнього, тому що йшли за покликом серця, знаючи, що це може бути квиток в один кінець. Вони за Україну до кінця.

Боротьба з пропагандою

Ми щодня займаємося інформаційно війною, боремось із фейками, російською пропагандою, кричимо про «Азовсталь», і це, в принципі, дає результат. Перший тиждень, коли ми були у Європі, постійно були одні й ті ж запитання: «Ви ж усі нацисти?».

Ми маємо сильні аргументи, й ці міфи дуже легко розвіюються. Зараз уже ці питання мало хто ставить, тому що це цинічно, смішно. Всі розуміють, хто справжній фашист, терорист і справжній ворог для світу.

Бекграунд. Нагадаємо, президенти України Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко закликають світових лідерів допомогти врятувати захисників «Азовсталі» у Маріуполі.

Останні новини

Розміри допомоги українцям у Німеччині

Багато українців, які приїхали до Німеччини, перебувають у скрутному фінансовому становищі через втрату джерела доходу та доступу до заощаджень. Зі свого боку Німеччина підтримує втікачів від війни в Україні та надає можливість звернутися до держа...

Finance.UA

Путин сдулся! Фейгин предположил, что будет делать Россия в ближайшее время.

Путин сдулся! Фейгин предположил, что будет делать Россия в ближайшее время.

#24Канал

1 1

Пропагували смерть, насильство: з бібліотек Луцька вилучають російські кижки.

Пропагували смерть, насильство: з бібліотек Луцька вилучають російські кижки.

Вилучати російську літературу почали в українських бібліотеках. Це стосується не усіх книг, а, зокрема, тих, що пропагують рашизм, війну, насильство та міжнаціональну ворожнечу. Позбуватимуться також тих, що популяризують радянський режим та кримі...

Україна отримала  «Гарпуни» ! ЖДАНОВ назвав переваги зброї.

Україна отримала «Гарпуни» ! ЖДАНОВ назвав переваги зброї.

Опис: Українські військові продовжують отримувати від країн-партнерів важке озброєння. Зокрема, до нашої держави вже привезли гаубиці САУ М109 та протитанкові ракети "Гарпун". Читати на сайті: #24Канал

3 26

Російська - мова ворога, війни та вбивств - Захисник та письменник Віктор Янкевич про мову.

Російська - мова ворога, війни та вбивств - Захисник та письменник Віктор Янкевич про мову.

️"Російська - мова ворога, війни та вбивств. І її, так само як і ворога, потрібно вигнати з нашої країни раз і назавжди!" Захисник та письменник Віктор Янкевич записав відео, яке підтримали тисячі українців. А ще - від його слів добряче "підгоріло...

Очікую хороших новин про постачання зброї: звернення Зеленського за підсумками 94 дня війни.

Очікую хороших новин про постачання зброї: звернення Зеленського за підсумками 94 дня війни.

Володимир Зеленський звернеться до Європейської ради наступного тижня. Говоритиме про терор, що нині став фактично єдиною формою дій росії щодо Європи. І зупинити таку політику кремля можна лише разом. Про це він заявив у традиційному вечірньому з...

Венгрию могут  «попросить»  из ЕС? – ФЕЙГИН

Венгрию могут «попросить» из ЕС? – ФЕЙГИН

В мае 2022 года Еврокомиссия уже подготовила 6-й пакет санкций против России, где предполагалось нефтяное эмбарго на российские энергоносители. Однако Венгрия начала вставлять палки в колеса и всемерно блокирует этот вопрос. Читать на сайте: #24Канал

2 42