Заробітчани з України працюють у кожній п'ятій фірмі Польщі.

Трудові іммігранти з України працюють у 18% фірм у Польщі, з них аж 40 відсотків – це великі підприємства.

Про це йдеться у новому дослідженні агентства з працевлаштування Personnel Service, передає “Польське радіо”.

Читайте також: Українці становлять більшість іноземних працівників в Угорщині

Майже дві третини працівників з України приїжджають до Польщі багато разів. Громадяни України можуть працювати у Польщі без дозволу на роботу протягом не більше 6 місяців упродовж наступних 12 місяців на підставі заяви про намір доручити роботу іноземцю.

Згідно зі звітом, українські працівники є у щоп’ятій фірмі у Польщі. Трудові іммігранти з України працюють у 40 відсотках великих підприємств, 25 відсотках середніх та 15 відсотках малих.

Водночас, за словами керівника агентства Кшиштофа Інґльота, польським фірмам дедалі важче найняти працівника з України. Згідно зі звітом, збільшена конкуренція на міжнародній арені приводить до того, що 46 відсотків фірм у Польщі інформує про труднощі з підбором персоналу зі Сходу, а це на 32 відсотки більше, ніж торік.

Посади українських мігрантів. За даними звіту, українські працівники здебільшого обіймають посади нижчої ланки – аж у 72 відсотках випадків. У щоп’ятій фірмі працівники з України є на посадах середнього рівня, що вимагають відповідних професійних кваліфікацій. Тільки у 4 відсотках закладів праці у Польщі український персонал працює на посадах вищої ланки.

Скільки платять. Щодруга фірма пропонує працівникам зі сходу ставку від 14,7 до 16 злотих брутто за годину. 15 відсотків, за дослідженням, платить від 17 до 21 злотого брутто за годину. А щоп’ятий працедавець пропонує понад 21 злотий брутто за годину. 17 відсотків фірм готові платити українцям більше, ніж польським працівникам, аби затримати їх у Польщі.

Новини по темі

Названо найпотужніші Android-смартфони травня (інфографіка).

AnTuTu опублікував список найпотужніших смартфонів серед флагманів і середньої категорії за травень для Китаю.

2

iPhone 12 отримає 5G: Розсекречено зовнішній вигляд смартфонів.

Серія макетів iPhone 12 з 3D-друком, розроблена на основі витоків схем та інформації з ланцюжка поставок Apple, була представлена ​​японським сайтом Mac Otakara, що дає нам перший погляд на лінійку iPhone 2020 року.

1

Нацбанк очікує нової хвилі злиття банків

Про це повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

1

Держенергоефективності назвало суму компенсацій «теплих кредитів» у травні.

У травні 2020 року банки видали понад 330 млн грн "теплих кредитів" для населення і ОСББ на енергоефективні цілі.

1

Мінфін розширив перелік банків для виплати зарплат бюджетникам.

На сьогодні уповноваженими на здійснення таких виплат є 45 банків.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie