"Абсолютно довірлива розмова": Порошенко розповів, про що саме говорив із Трампом (Відео)

5 канал 2

Президент України Петро Порошенко зустрівся із президентом США Дональдом Трампом, при цьому відзначив важливість такого спілкування перед зустріччю Трампа із російським президентом.

"Це була абсолютно довірлива розмова і я дуже задоволений, що Україні був відданий пріоритет. І в нас була абсолютна необхідність перед поїздкою в Гельсінкі поспілкуватися з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом. Я цією розмовою повністю задоволений", – сказав Порошенко на прес-конференції у Брюсселі.

Він також зауважив, що частину питань, які обговорювали під час цієї зустрічі, не буде розкривати. Але, з його словами, значна увага під час спілкування із президентом США була приділена зустрічі, яка має відбутися у понеділок у Фінляндії.

"Ми насправді дуже ретельно обговорили і наступну зустріч президента Трампа у Гельсінкі у понеділок 16 липня. Були ретельно обговорені питання "Північного потоку-2", я дуже детально проінформував Президента Трампа", – констатував глава держави.

Співрозмовники також акцентували увагу на важливості ухвалення Верховною Радою України законопроекта, яким встановлюється підсудність усіх антикорупційних справ новому антикорупційному суду.

Відповідаючи на запитання: чи обговорювалося питання анексії Криму з Дональдом Трампом, Петро Порошенко зазначив, що позиція всіх членів Альянсу сьогодні була відображена в заяві за підсумками Саміту. "Абсолютно чітко наголошено на статусі Криму, – невизнання незаконної анексії Криму", – сказав він. Президент також нагадав, що така сама позиція закріплена і в резолюції Конгресу США, і в заявах Державного департаменту та Білого дому.

Крім того, Порошенко наголосив, що на всіх зустрічах обговорювалося питання звільнення українських заручників та політичних в’язнів, яких утримують у тюрмах Росії чи на окупованих територіях. А всього під час Саміту НАТО відбулося більше 15 його двосторонніх зустрічей

"На кожній зустрічі, включаючи зустріч з Реджепом Таїпом Ердоганом (Президентом Туреччини – Ред.), яка щойно закінчилася, окремо наголошувалося на важливості звільнення кримських татар. І під час усіх цих зустрічей питання заручників стояло серед пріоритетів", – розповів глава держави.

За словами Президента, також ефективно пройшли переговори про військово-технічну співпрацю з низкою країн-членів Альянсу. "Не буду розкривати деталі, але можу сказати, що ми далеко просунулися вперед. Ми проговорили про покращення і диверсифікацію консультативної та дорадчої підтримки і реформування ЗСУ".