Вірус у головах

Цього тижня ринки перебували в нервовому стані, причина якого —триклятий коронавірус з Китаю, що періодично захоплює думки торговців з Уолл-стріт

Ні, ринки поки не побачили ознаки рецесії і не сказали сакраментальне «почалося», і в усьому світі, на відміну від України, вірус вражає легені, а не мізки, але періодично отримували негативні сигнали. Спочатку японці показали падіння ВВП у 4-му кварталі, що напряму з вірусом не пов'язано, щось там японці намутили з податками, але регіон той же і люди просто злякались. А потім виявилося, що на планеті виникає нове вогнище захворювання. І ні, це не Нові Санжари, які тепер прославилися на весь світ, як найкраща точка для відпочинку та туризму з високим рівнем інтелекту місцевих жителів, а Південна Корея. Остання — і економічно важливий регіон, і від Китаю недалеко. Що зовсім не радує спекулянтів, які в своїй уяві вже можуть малювати ефект доміно.

Поки такі новини призводять лише до зниження за підсумком дня, але з іншого боку, хто знає, скільки накопичується в скарбничці. Так до цього американці, які начебто не надто переживали через вірус, раптом схаменулися, що під ударом опиняється виручка низки найбільших компаній. В однієї великої яблучної компанії так взагалі можуть закінчитися яблука. А це вже змушує відволікатися від виборів і брати в до рук калькулятори. Які іноді показують неприємні цифри. У підсумку, на кінець тижня індекс S&P 500 торгується близько позначки 3373 пункти. З потенційних чорних лебедів цього тижня знову дала тріщину дружба між двома гуманістами, Путіним і Ердоганом. І в Сирії стає гаряче. Втім, десь ми таке вже бачили.

В українському сегменті єврооблігацій було спокійно. Варранти, сильно додали минулого тижня, ніж знову порушили багато гарячих голів в Україні, на цій відпочивали. А суверенні єврооблігації просто перебували в щасливому дрімоті. Після виходу даних по ВВП стало ясно, яким буде перший платіж по варранти, який належить виплатити в 2021 році. І він складе аж цілі $ 30 млн. При тому факті, що списано було боргу на $ 3 млрд, а за останні роки тільки на обслуговуванні списаного боргу було зекономлено близько $ 1 млрд. Ось така жахлива угода з реструктуризації і ось такі ось страшні варранти, які, правда, ніхто з українців не поспішає купувати. Звичайно, є ще варіант, що ми почнемо рости зі швидкістю світла, наздоганяючи не тільки Польщу, а й відразу Сінгапур. Але чомусь поки ніхто не готовий поставити гроші на цей варіант.

В Україну приїжджає технічна місія МВФ. Шкода, що приїжджає без підрозділів НАТО. Адже місія місії - просто змусити депутатів прийняти правильний варіант антіколомойского закону. І тут не треба багато економічних знань. Треба просто пояснити депутатам, особливо з просунутого фінансового комітету, що таке добре і що таке погано. Що радує, так це прискорення депутатів, які з кожним днем проходять правки по земельній реформі все швидше і швидше. І тепер уже очікуване закінчення цього безумства - квітень. Що наближає потенційну домовленість з МВФ. На внутрішньому ринку у нас все без змін. Гривню як приклеїли до рівня 24,5, що дозволяє банкірам жартувати про «новому 8».

Схоже, приплив нерезидентів на внутрішній ринок облігацій тимчасово призупинився. Чи то Мінфін передавив зі зниженням ставок, то чи зовнішній фон поки несприятливий для збільшення українського ризику, особливо на тлі останніх новин заголовків з України. Так чи інакше, ставки навіть трохи підросли, залишаючись в районі 10%. Мінфін говорить, що має достатній рівень гнучкості, що в цілому правда. Як і правда той факт, що тепер прибутковість на нашу внутрішнім боргом нижче, ніж у країн аналогів, таких як Єгипет. І інвесторам потрібні додаткові аргументи, щоб вибирати України. Є надія, що це протверезить деякі гарячі голови, які увірували, що тепер країні не потрібно МВФ і ми зможемо пропетлять.

PS «When the power of love overcomes the love of power , the world will know peace»

Jimi Hendrix

В огляді представлено думку автора, яке може відрізнятися від офіційної позиції компанії. Відповідно, представлена інформація не може трактуватися одержувачами розсилки і представниками ЗМІ як публічна і офіційна.

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні в світі з Іваном Яковиною - щодня

Сьогодні в Україні з Андрієм Смирновим - щодня

Сьогодні в кіно з Фоззі - по четвергах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою - по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєв - по неділях

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Думки НВ

Новини по темі

Якої ще мотивації не вистачає українській владі?

Незважаючи на економічну кризу і пандемію, ми маємо зробити те, чого не зробили у 2014-му: почати ліквідацію старих прогнилих інституцій і створювати нові, гнучкі та ефективні

Зберегти культуру. Чому від цього виграє економіка?

Статистика підтверджує, що креативні індустрії зможуть реставрувати економіку після кризи

1

Ідеальна зброя. Як коронавірус знищує цивілізацію

Неможливо було уявити, що це буде відбуватися в головних центрах сучасної цивілізації. Але це відбувається, і в яких масштабах!

1

П’ять міфів про застосунок Дій вдома

Тільки в Києві близько 40 тис. тих, хто повернувся з країн-епіцентрів COVID-19, порушують умови обов’язкової самоізоляції

1

Повний чи частковий. Який карантин потрібен Україні?

На жаль, управляти бізнесом так, як початківець вчиться керувати авто, плутати педалі газ і гальма — небезпечно

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie