Туристична Донеччина: чим особливі Соледар та Бахмут – сюжет.

Вдягайтеся тепліше, закликають донеччани своїх туристів. І пропонують за помірну ціну сховатися від пекучого сонця під землею. Запевняють, що український схід – це не лише війна, окопи, бліндажі та обстріли. "5 канал" продовжує цикл сюжетів "Пакуємо валізи". Скільки коштує відпочинок у соляних шахтах Соледару та винних погребах Бахмуту, в чому їх унікальність та як дістатися туристичних місць, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Туристичний маршрут Донеччиною розпочнемо із Соледару – міста з найбільшим родовищем солі в Європі. З тутешніх конвеєрів сіль розходиться майже по всьому світу. У будні триває виробництво, у вихідні проводять екскурсії. Радять, попри спеку на вулиці, у шахту вдягатися тепліше.

"Температура взимку і влітку, вдень і вночі не змінюється – +14, може бути 15. Сухе повітря, але температурка прохолодна. Тому ми рекомендуємо нашим гостям взяти хоч якісь кофтинки, курточки", – каже солезбирач Сергій Чеботаєв.

Після інструктажу з техніки безпеки, промисловим ліфтом спускаємося в шахту. Такими ж підіймають на поверхню вагонетки з сіллю. Музей соляної промисловості в шахті відкрили в березні. Стіни, стеля, скульптури і навіть плитка під ногами тут із солі. Наш гід, Сергій Чеботаєв, запевняє, – це єдине у світі місце, де досі можна відчути дно давнього світового океану. Ціна за відчуття – 330 гривень.

"Лиманчики були з морською водою в минулому. А в минулому, це 270 мільйонів років тому. Тоді були тут лимани. Ця морська вода під впливом води і сонця пересихала, пересихала, випаровувалася і виходили соляні пласти", – додає Сергій Чеботаєв.

2 години в соляній шахті не лише цікаво, а й корисно. Повітря насичене негативно зарядженими аероіонами. Лікує захворювання дихальної системи.

"Завдяки цим аероіонам ми лікуємо такі страшні захворювання, як бронхіальна астма, алергічні захворювання, бронхо-легеневі захворювання лікуються безмедикаментозно – одним повітрям. Тому люди прагнуть не просто потрапити на екскурсію, а й оздоровитися. Подихати, прийняти сольові інгаляції", – зазначає солезбирач.

Тур атракціями Донеччини продовжуємо у Бахмуті. Тут, на відміну від Соледару непоганий вибір готелів. Тож із ночівлею проблем немає. Середня ціна – 300 гривень за добу. Але перед тим, як заночувати завітаємо на єдине в Україні підприємство, яке виготовляє ігристі вина за класичною технологією.

"Погреби, в які ми рухаємося, утворилися ще в ХІХ столітті. Тут добували гіпс в промислових цілях. І залишилися величезні підземні штольні", – розповідає екскурсовод Андріан Бережний.

Глибина штолень – понад 72 метри. Тут у середині минулого століття і заснували винне підприємство. Бахмутські винороби єдині в Україні, які демонструють етапи виробництва ігристого туристам. Відмінність від усіх інших українських брендів ігристого вина – у технології. Тут вона така сама, як у справжнього французького шампанського. Тобто алкогольний напій – газується природним чином, просто у пляшках.

"Тут постійно температура коливається в межах 12-14 градусів. Це найоптимальніша температура по витримці за класичною техології. Витримка відбувається в пляшках за французькою технологією. Ми отримуємо тиражну суміш, потім витримуємо", – наголошує начальник цеху післятиражної витримки Рафаїл Насиров.

Виноробня у Бахмуті – найбільша у Східній Європі серед тих, що виготовляють вино за класичним методом. Щороку в Україні та Європі продають понад 25 мільйонів пляшок. Бахмутський завод, який виготовляє ігристі вина, одне з найпривабливіших для туристів місць на Донеччині. До карантину його відвідували близько 20 тисяч осіб щороку. Через пандемію потік туристів зменшився майже вдвічі. Відвідування бахмутської виноробні коштує від 200 гривень залежно від кількості вин, які обрали на фінал екскурсії – дегустацію.

"На дегустаціях дивимося 10 компонентів: колір, прозорість, щільність, букет і смак. Колір, щоб побачити, потрібен білий фон", – підсумовує екскурсовод Андріан Бережний.

Донеччани запевняють, український Схід – це не лише війна, окопи, бліндажі та обстріли. Відпочивати там цілком безпечно й цікаво. Відвідати Бахмут і Соледар пропонують за один день. Відстань між містами лише 40 кілометрів.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Читайте також: У Парижі знову відкрили для туристів Ейфелеву вежу – діятимуть обмеження

5 канал

«5 канал» - актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

За даними Міністерства охорони здоров'я, Київ відповідає вже помаранчевому рівню епіднебезпеки. Водночас міська влада наразі не планує ще більше посилювати карантинні обмеження. Читати на сайті:

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

В России избран новый состав Думы. Он будет несколько отличаться от старого – одни бездельники и дармоеды уйдут из так называемого парламента, а другие, наоборот, придут – но суть от этого не изменится. Читати на сайті:

1

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання 6 сесії ІХ скликання Верховної Ради України. Засідання розпочалося «годиною запитань до Уряду» щодо тарифів і цін на комунальні послуги для населення України та надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для наданн...

Брифінг 24.09.2021  «Слуга Народу»

Брифінг 24.09.2021 «Слуга Народу»

Брифінг народних депутатів україни представників депутатської фракції "Слуга Народу".

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Раніше лише в цирку можна було побачити пелікана, який жонглює та розуміє людську мову. Нині ж такий чудоптах живе в одному із приватних будинків Вінниці, як свійська птиця. Читати на сайті:

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Юні блогери-початківці, які спалюють прапори, а потім слізно вибачаються, нищать чуже майно без тіні сумніву, та п'яні майбутні прокурорки, які відмовляються платити за таксі – це все персонажі традиційної рубрики "Невменяшки" на стрімі "Без цензу...