Топ – 11 вражаючих та найзнаменитіших замків Європи (18 фото).

Кращий спосіб влаштувати для себе захоплюючу подорож, це доповнити її унікальною історією та красою архітектури, відвідавши найкрасивіші замки Європи. У цю підбірку включені 10 європейських замків, кожен з яких володіє безпрецедентним архітектурним стилем, а так само насиченою історією. Наприклад, найвідоміший у світі Замок Нойшванштайн у Німеччині – дивовижний історичний і культурний скарб, який оточений неповторним казковим пейзажем. Про більшість з цих споруд вже написані окремі статті, переходячи по посиланнях в добірці Ви знайдете безліч додаткового матеріалу.

1. Замок Нойшванштайн, Німеччина.

замок Нойшванштайн (1)
замок Нойшванштайн (10)
замок Нойшванштайн

Замок Нойшванштайн розташований в самій південній Німеччині, поряд з кордоном з Австрією. Сам замок велично підноситься на зеленому пагорбі, високо над селом Хоеншванґау і Озером АЛПС. Замок Нойшванштайн – один з багатьох історичних орієнтирів, які засівають всю область, але велич і архітектурний стиль виділяють його на тлі інших. Побудований наприкінці 19-го сторіччя, це один з найвідоміших європейських замків. Тут є чим помилуватися не тільки зовні, але і зсередини. Обов’язково відвідайте Нойшванштайн під час своєї подорожі по Німеччині.

2. Замок Пелеш, Румунія.

Замок Пелеш захований в красивих зелених пагорбах Карпат в центральній Румунії. Під час поїздки в невелике, але мальовниче гірське поселення Синайя, Ви будете зачаровані значною архітектурою замку, що відноситься до епохи Нео-Ренесансу. Побудований на початку 20-ого сторіччя, замок у наш час є однією з найбільших історичних пам’яток в Румунії. Ви будете приголомшені великою кількістю щедрих колекцій броні, зброї, художніх робіт та інших цікавих предметів.

3. Замок Бродік, Шотландія.

Замок Бродік – реальний історичний дорогоцінний камінь Шотландії, розташований на східному узбережжі острова Аррана. Ціла область навколо замку покрита заміським парком, під час Вашої прогулянки в мальовничих садах замку Ви будете вражені зеленими деревами і луками. Замок, який був побудований в 16-му сторіччі, зачаровує своїми червонуватими відтінками, великими вікнами і могутніми вежами. Читайте також про інші замки Шотландії в окремій збірці.

4. Замок Бран, Румунія.

Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (13)
Славнозвісний румунський замок Бран. Замок Графа Дракули. (10)

Замок Бран розташований в серці країни, і відомий своїм гарним місцем розташування. Спорудження приховано в зелених гірських пагорбах і мальовничих селах, білі кольори фасадів на тлі червоних кольорових куполів і даху забезпечують містичний акцент всієї тутешньої атмосфери. Дійсно, замок Бран наповнений містикою і символікою, також відомий, як Замок Дракули. Всі місцеві легенди, так чи інакше, пов’язані з графом Дракулою.

5. Замок Лінкольн, Англія.


Замок Лінкольн розташований в серці села Лінкольн в Англії. Це споруда 11-ого сторіччя, яку безперечно варто відвідати під час своєї поїздки в північно-східну Англію. Замок Лінкольн унікальний. У укріплених стінах Ви можете познайомитися з цікавими будівлями і внутрішнім двором. Зараз він використовується в якості музею.

6. Замок Ельц, Німеччина.

Красивий замок Ельц - Перлина німецьких замків (6)
Дивовижний замок Бург Ельц, перлина німецьких замків (2)

Замок Ельц – один з найбільш мальовничих замків в західній Німеччині. він стоїть високо над пагорбом, оточений водами струмка, який впадає в сусідню річку Мозель. Замок був побудований в 12-му сторіччі, з відмітним романським архітектурним стилем, з великою кількістю барокових і готичних прикрас. Якщо Ви хочете повністю зануритися в чарівність його історичної спадщини – увійдіть всередину і досліджуйте інтер’єр. Там Ви можете знайти складну мережу кімнат, яка може сказати набагато більше про Ельце. Читайте також про інших замках Німеччини в окремій статті.

7. Замок Мон-Сен-Мішель, Франція.

Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (19)
Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (9)
Замок Мон-Сен-Мішель - один з найромантичніших замків старого світу (6)

Це один з найвідоміших замків у Франції. Мон-Сен-Мішель розташований на скелястому острові вздовж узбережжя Нормандії. Історія будівництва цього замку відноситься до часу 6-го сторіччя, коли він використовувався, головним чином, у військових цілях завдяки унікальному стратегічному розташуванню. Скелястий острів був пов’язаний з материком через крихітний і вузький міст, який був повністю затоплений через сильні повені. Таким чином фортеця була майже недоступна, але тепер це одна з найбільш відвідуваних історичних пам’яток Франції .

8. Хотинська фортеця, Україна

фото: Sergey_Nik_Melnik

фото: Sergey_Nik_Melnik

Хотин
хотин

Хотинська фортеця – чудовий зразок середньовічного оборонного зодчества України, один з найбільш значних пам’ятників архітектури Буковини. Побудована в XIII в. за наказом князя Данила Галицького на місці ранньослов’янських укріплень. Замок (цитадель) складається з чотирьох оборонних веж, палацу коменданта, офіцерських казарм, церкви з фрагментами розпису XVI ст. Довгий час Хотинська фортеця була форпостом Галицько-Волинського князівства, важливим оборонним пунктом Придністров’я. У XVI в. її зміцнює молдавський король Стефан III. У 1621 р. під Хотином об’єднані польсько-українські загони під командуванням гетьмана Я. Ходкевича розбили 150-тисячну турецьку армію, яка вважалася непереможною. Вирішальну роль у Хотинській битві зіграло 40-тисячне козацьке військо гетьмана П. Сагайдачного. Однак Хотин залишився під владою турків, які у XVIII ст. за допомогою французьких інженерів звели поряд із замком Нову фортецю з земляними ровами, бастіонами і чотирма воротами. Усередині міг розміститися 20 тисячний гарнізон. Після приєднання Бессарабії до Російської імперії в XIX ст. фортеця була відновлена, замкова мечеть перетворена на гарнізонну церкву Олександра Невського, а мечеть на території Нової фортеці стала церквою Св. Миколая. Після Кримської війни Хотинська фортеця як військовий об’єкт втратила значення, однак непогано збереглася. Її значні стіни служили декораціями у таких відомих кінофільмах, як “Захар Беркут”, “Балада про доблесного лицаря Айвенго”, “Дартаньян і три мушкетери”, “Стріли Робін Гуда”, “Тарас Бульба”. До 1000-річчя Хотинської фортеці проведена реставрація. У корпусі казарм відкрита музейна експозиція. На території працює кафе і сувенірна крамниця.

9. Замок Марієнбург, Польща.

Замок Марієнбург – один з найбільших замків в світі, розташований уздовж берегів річки Ногат в Польщі. Мальборк був побудований тевтонцями на початку 15-го сторіччя, колись це був найбільший у світі цегляний замок. Замок вражає своєю середньовічною архітектурою, з переважаючими червоними квітами.

10. Спишський град у Словаччині.

У серці східної Словаччини розташований ще один великий і знаменитий замок Європи. Це захоплюючий замок Спиш, побудований в 12-му столітті. відомий білим кольором, з романським архітектурним стилем, а так само численними Готичними елементами. Так як Спишський град розташований на узвишші більш ніж 600 метрів, з його вершини Ви можете насолоджуватися неймовірною панорамою.

11. Версальський Палац.

Шато де Версаль вражає своєю гігантською площею. І нехай це не зовсім замок, але він все одно замикає наш список. Версаль – один з найвідоміших архітектурних комплексів у Франції, який розташований в південно-західному Парижі. Серед визначних пам’яток Парижа це одне з найбільш відвідуваних місць.

Новини по темі

Сезонна ностальгія: де вчитись восени онлайн, якщо ти вже давно не студент.

Восени, як не дивно, на всіх нападає раптова ностальгія за минулим. Коли навколо метушаться школярі та студенти, то мимоволі самому хочеться повернутись у світ конспектів, модулів та нових знань. А що буде, якщо ми скажемо, що ви можете прямо зара...

1 1

Археологи знайшли в Ірані незвичайне стародавнє поховання.

Останки людини знайшли у величезному глечику.

1

Xiaomi створила розумні годинники з величезною батареєю.

Рекомендована роздрібна ціна Xiaomi Mi Watch Revolve складе $149

2

Глобальне потепління змушує квіти міняти забарвлення.

Квіти адаптуються до нових умов і змінюють вміст пігментів в пелюстках.

2

Названо основна перевага і недолік нового iPhone 12.

Можлива ціна нового смартфона – більше тисячі доларів

2 1

Стародавні вовки допомагали своїм пораненим родичам.

Двом особинам вдалося вижити, не дивлячись на серйозні пошкодження.

2

У небі над Європою помітили рідкісний тип метеорів

Небесне тіло опустилося на висоту 91 кілометрів над Землею, а потім "одскочило" в космос.

1

Археологи знайшли в Швеції стародавнє поховання собаки поруч з людьми.

Вік поховання оцінюється в 8400 років.

3

Стало відомо, які нові документи тепер є доступними в застосунку «Дія».

В Міністерстві цифрової трансформації повідомили про нові документи, що тепер в тестовому режимі є доступними в застосунку «Дія». Зокрема, йдеться про свідоцтва про народження, штрафи та виконавчі провадження. Свідоцтво про народження дитини до 16...

2

На південному полюсі Марса може існувати мережа рідких водойм.

Ймовірно, рідкі водойми ховаються під шаром льоду.

5 1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie