Вчені зіткнулися з загадкою блондинів

АСН
Вчені зіткнулися з загадкою блондинів

Вчені зіткнулися з загадкою блондинів

Дослідники виявили, що світловолосих жінок набагато більше, ніж чоловіків, але чому існує така закономірність, все ще невідомо.

Автори нової роботи, вчені з Лондонського королівського коледжу, вивчили дані більше 300 тисяч європейців, отриманих від найбільшого банку біоматеріалів - британського Biobank.

Для цього дослідження також залучили генетиків. В результаті був створений унікальний науковий проект, в ході якого було зроблено чимало дивовижних відкриттів. Зокрема, вчені виявили 124 нових гена, відповідальних за пігментацію і зміну кольору волосся у європейців. Експерименти на мишах показали, що зміни в генах, відповідальних за колір волосся, залежать від стресу, хімічних речовин, гормонів.

Нещодавно виявлені гени також виявили зв'язок з раком шкіри, яєчок і простати. Експерти встановили, що чоловіки і жінки зі світлим волоссям народжуються непропорційно: чоловіків набагато менше.

Дослідники сказали, що можливість народитися натуральною блондинкою у дівчат вдвічі вище, ніж у чоловіків. Вчені кажуть, що скорочення кількості чоловіків-блондинів досі є складною генетичною таємницею для науки.

«За незрозумілих для нас причин гени світлого волосся, доступні в обох статей при народженні, зберігаються в дорослому житті у жінок і зникають у чоловіків, але незабаром ми зможемо зрозуміти, чому у жінок і чоловіків гени пігментації проявляються по-різному», - визнали автори проекту.