The Guardian: Фармакологічні гіганти не готові до нової пандемії.

Нові смертельні пандемії вже на підході / УНІАН

Нові смертельні пандемії вже на підході / УНІАН

Найбільші фармакологічні компанії світу не готові до наступної пандемії попри те, що вони дуже потужно відреагували на COVID-19. Про це свідчить новий незалежний звіт.

Джаясрі К Ієр очолює нідерландську організацію "Фонд доступу до ліків" (Access to Medicine Foundation), яку фінансують уряди Нідерландів і Великої Британії. На її думку, вірус Ніпах, рівень смертельності якого сягає 75%, буде причиною наступної пандемії. Спалах його поширення вже стався у Китаї, - пише The Guardian.

"Вірус Ніпах - чергова нова інфекційна хвороба, яка виклиє велике занепокоєння. Він може спалахнути в будь-який момент. Наступна пандемія може бути стійкою до будь-яких ліків", - сказала Ієр.

Читайте також Financial Times: Значення вакцин у знищенні COVID-19 перебільшене Вірус Ніпах здатен викликати гострі респіраторні проблеми й енцефаліт, а також набряк мозку. Рівень смертності від нього становить 40-75%. Все залежить від того, де саме стався спалах. Його природні носії - криланові. Спалахи інфекції були зафіксовані в Бангладеш й Індії. Їх потенційною причиною могло стати вживання фінікового пальмового соку.

Це лише одна з 10 інфекцій, які в ВООЗ назвали найбільшою загрозою для охорони здоров'я. І до яких фармакологічні корпорації взагалі байдужі, - згідно зі звітом "Фонду доступу до ліків". У цьому списку також гарячка Рифт Валлі, а також MERS і SARS. Останні - це респіраторні хвороби, які теж викликають коронавіруси. Ці інфекції більш смертельні, ніж COVID-19, але менш заразні.

Тим часом, триває розробка чотирьох препаратів проти вірусу чікунгунья, який розносять комари. Останнім часом цей вірус швидко поширювався в Північний і Південній Америках, Африці й Індії. Серед чотирьох препаратів - вакцина, ліки й засоби для діагностики, розроблені компанією Bayer. У звіті нідерландської організації вказано, що застереження про те, що нові коронавіруси, швидше за все, створять глобальну надзвичайну ситуацію в охороні здоров'я, звучали роками. Але попри це, фармакологічна індустрія, а також суспільство загалом, не готувалося до пандемії COVID-19.

Читайте також Науковці стверджують, що через пандемію людям бракує фізичної активності Резистентність до антибіотиків теж несе серйозні ризики. З'являються стійкі до ліків супер-інфекції. Цьому процесу частково сприяє нестача антибіотиків в країнах з низькими доходами.

"У питанні резистентності до антибіотиків, у нас все ще є препарати, які досі працюють. Але час на розробку замінників закінчується. Туберкульоз, який ми вважали винищеним, стає поширеним в громадах через стійкі до ліків штами", - сказала Ієр.

За її словами, початок "пандемії резистентності" через поширення стійких до ліків інфекцій "неминуча, якщо фармакологічна промисловість серйозно не візьметься за розробку замінників антибіотиків".

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Переклад: Лесь Димань

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Насміхався, бо розмовляла українською: у Миколаєві відвідувач влаштував скандал через мову.

Насміхався, бо розмовляла українською: у Миколаєві відвідувач влаштував скандал через мову.

І знову мовний скандал. В одній із миколаївських кав'ярень відвідувач влаштував скандал через те, що до нього звернулися українською мовою. Знущався з баристи, довів дівчину до сліз, але пояснити суть своїх претензій власникам закладу так і не змі...

«Колаборанти COVID»  та збільшення  «червоних»  зон: Степанов прозвітував про перебіг вакцинації.

«Колаборанти COVID» та збільшення «червоних» зон: Степанов прозвітував про перебіг вакцинації.

На межі "червоної" зони. Дві області - Закарпатська та Вінницька можуть піти на локдаун. Про це міністр охорони здоров'я заявив у парламенті на годині запитань до уряду. Також розповів про перебіг вакцинації, критиків назвав "колаборантами ковіду"...

1

Як діяти, якщо COVID-19 спіткав за кордоном: екстримальний досвід українських мандрівників.

Як діяти, якщо COVID-19 спіткав за кордоном: екстримальний досвід українських мандрівників.

Хоча процес вакцинації в Україні стартував лише минулого тижня, це аж ніяк не стримує українських мандрівників від поїздок за кордон. Туроператори кажуть, що два перші місяці року за кількістю туристів були схожі на докарантинний період 2020-го. П...

Як Росії вдалось захопити Крим, Pro новини, 5 березня.

Як Росії вдалось захопити Крим, Pro новини, 5 березня.

У випуску програми "Pro новини" за 5 березня – днями минають 7 роковини від окупації Криму Росією; В Україні взялися публічно щепити відомих осіб від коронавірусу; США впровадили санкції проти олігарха Ігоря Коломойського. Читати на сайті:

Якщо у діряве відро додати води, від цього воно продуктивнішим не стане. про МОЗ.

Якщо у діряве відро додати води, від цього воно продуктивнішим не стане. про МОЗ.

Провладні сили часто маніпулюють темою реформи МОЗу. Під час програми "Політклуб" знову зазвучав темник, що в медицині був повний колапс, коли "нові обличчя" прийшли до влади. На цю нісенітницю зреагували експерти якраз із медичної сфери. І швидко...

1

«Хочемо виправдати очікування» : голова новоствореної Львівської районної державної адміністрації.

«Хочемо виправдати очікування» : голова новоствореної Львівської районної державної адміністрації.

«Людина повинна себе асоціювати з тим, де вона працює», - голова новоствореної Львівської районної державної адміністрації Христина Замула у відвертому інтерв´ю З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал