Оржель оцінив перспективи непідписання контракту з РФ щодо транзиту газу.

2

За словами міністра енергетики, Україна готова забезпечити споживачів газом у разі припинення поставок з Росії.

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель висловив надію, що НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" підпишуть контракт про продовження поставок газу з РФ до Євросоюзу через газотранспортну систему України з 1 січня 2020 року. Міністр запевнив, що українська сторона докладе максимум зусиль для недопущення негативного сценарію, не виключивши при цьому, що контракт може бути так і не укладено.

"Ризик непідписання поки залишається на порядку денному. З української сторони ми будемо максимально ефективними для того, щоб підписати договір про транспортування", - заявив Оржель за підсумками чергового раунду тристоронніх переговорів щодо транзиту, що відбулися в Брюсселі в четвер, 19 вересня.

За словами очільника Міненерго, Україна підготувалася до можливого припинення поставок газу з Росії: в українських газових сховищах до початку опалювального сезону буде 21 млрд кубометрів газу, що на 4 млрд кубометрів більше, ніж рік тому.

"У випадку непідписання... українська сторона буде готова забезпечити своїх споживачів", - підкреслив міністр.

Він також уточнив, що наступну зустріч представників України, Росії та Єврокомісії "для звірення годинників" заплановано на 20-ті числа жовтня.

Читайте також: Шефчович розповів про підготовку ЄС до зупинки транзиту російського газу через ГТС України

Як повідомлялося, на зустрічі в Брюсселі 19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.

Наступний раунд переговорів заплановано на кінець жовтня.

Раніше керівництво "Газпрому" висловлювало готовність без консультацій продовжити договір, укладений у 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Детальніше про попередню зустрічі, що відбулася 21 січня, і переговорні позиції сторін читайте в матеріалі Алли Єрьоменко в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Новини по темі

Україна піднялася у рейтингу Doing Business на 7 пунктів.

1

Найбільший прогрес країна показала у захисті міноритарних акціонерів та отриманні дозволу на будівництво.

«Труни на колесах» : блогер висміяв «прорив» з новими трамваями в Донецьку.

4 1

Через проблеми з російською електронікою у трамвая часто пропадають гальма при спуску вниз

В Україні впроваджують цифрове водійське посвідчення і віртуальний номерний знак.

1

Більшість дій по отриманню документа і номерних знаків водій буде здійснювати самостійно

У публічному доступі з'явилися дані Госгеокадастра про проекти землеустрою.

1

Інформація стосується відведення земельних ділянок