В усьому світі відбуваються масштабні кліматичні страйки.

1

У ньому також бере участь ініціаторка руху Fridays for Future Грета Тунберг.

У п'ятницю, 20 вересня, у світі відбуваються масштабні акції на захист клімату. Цей день має стати початком міжнародного тижня страйків. Кілька сотень тисяч учасників у 160 країнах світу у п'ятницю вийдуть на вулиці на захист клімату та довкілля.

Глобальний страйк вже розпочався з демонстрацій в Австралії. Там десятки тисяч школярів не пішли до школи і натомість протестували проти заходів австралійської влади для захисту клімату, які вони вважають недостатніми. Зокрема у місті Аліс-Спрінгс сотні учасників протестів лягли на землю і прикинулися мертвими.

Протестувальники вимагають ухвалити жорсткіші заходи для зменшення викидів парникових газів.

Ще один масовий протест очікується у Ньо-Йорку. Учням близько 1700 шкіл дозволили не йти на уроки заради участі у протесті. Очікується, що до нього повинна приєднатися й ініціаторка п'ятничних кліматичних протестів Грета Тунберг.

Україна також долучилася до міжнародних кліматичних протестів. Зокрема у Києві, як заплановано, відбудеться марш на захист клімату, на ньому очікують тисячі учасників.

Шведська школярка Грета Тунберг є ініціаторкою акцій молоді під девізом "П'ятниці заради майбутнього" (Fridays for Future). Від 2018 року протягом багатьох місяців вона щоп'ятниці виходила на пікети з метою привернути увагу до захисту клімату. До її акцій приєдналися тисячі школярів по всьому світу. Те, що починалося з одиничного пікету, переросло в глобальний протестний рух.

Погодні аномалії та температурні рекорди: як українцям адаптуватись до змін клімату

Українці опинились у новій кліматичній реальності, а всю міську інфраструктуру треба переоцінити відповідно до сили природних стихій, які невідворотно насуваються. Бо смерчі, які раніше були для нас за екзотику, тепер уже не тільки на півдні, але й на півночі країни. Що ж ми маємо змінити у повсякденних звичках, аби адаптуватися до нового життя: з ураганами, пожежами, повенями і різкими перепадами температур, - дивіться далі.

Погодні аномалії та температурні рекорди: як українцям адаптуватись до змін клімату
Новини по темі

Політв'язнів Дудку і Бессарабова етапували з «Матроської тиші» «в невідомому напрямку» .

1

Засуджених російським судом у "справі" українських диверсантів "Володимира Дудку та Олексія Бессарабова етапували з СІЗО "Матроська тиша" в Москві в невідомому напрямку.

У Швейцарії заборонили практику перемелення курчат живцем.

1

На птахофабриках яєчного виробництва маленьких півників зазвичай вбивають.

Турецький наступ на Сирію зупинено. Як починалась операція, позиція сторін і до чого домовились

1 1

Туреччина досягла свого, і "зона безпеки" в Сирії буде створена, а РФ вважає закінчення операції своєю "перемогою".

Трамп відреагував на припинення Анкарою військової операції в Сирії.

Американський президент назвав це "великим успіхом".