Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Зірки українського шоу-бізнесу закликали Раду підтримати законопроєкт про авторські права: текст звернення.

Представники креативної індустрії України об'єдналися, щоб закликати народних депутатів Верховної Ради підтримати законопроєкт №5572, покликаний виправити ситуацію, що склалась у країні із захистом авторських прав.

До звернення долучилася низка зірок українського шоу-бізнесу: ТНМК, Друга Ріка, Антитіла, Потап, Go-A, Казка, діджей Спартак та Міс Монік. Вони записали відеозвернення до депутатів, розмістивши його у соцмережах .

Зірки шоу-бізнесу закликали нардепів підтримати законопроєкт №5572

Наводимо повний текст звернення:

"Від імені авторської спільноти України та світу звертаємось до Народних депутатів України з проханням підтримати законопроєкт №5572, який покликаний виправити ситуацію, що склалась із захистом авторських прав, а саме: запустити нові прозорі конкурси з акредитації авторських організацій колективного управління, забезпечити авторам і правовласникам України та світу отримання справедливої винагороди.

Ґрунтуючись на листі, що долучено до цього звернення від Міжнародної конфедерації CISAC до Президента України Володимира Зеленського, в якому міжнародна авторська спільнота висловлює занепокоєння результатами проведених конкурсів і вимагає проведення нової прозорої та законної процедури акредитації організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів.

Найбільш ефективним шляхом вирішення зазначеної проблеми є прийняття Законопроєкту №5572.

Проєкт Закону №5572:

1. Розблокує роботу організацій колективного управління надавши тим, що внесені до Реєстру організацій колективного управління, право здійснювати добровільне колективне управління майновими правами правовласників у сфері публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів, в межах репертуару, що знаходиться у них на управлінні.

2. Мінімізує наслідки попередніх конкурсів з акредитації організацій колективного управління, що були проведені з порушеннями законодавства, у сферах публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів, та скасує зазначені акредитації.

3. Дозволить запустити нові прозорі конкурси та обрати дійсно репрезентативні (ті, які представляють інтереси найбільшої кількості правовласників) організації колективного управління.

4. Забезпечить виплату винагороди всім правовласниками до моменту обрання нових акредитованих у вищезгаданих сферах організацій колективного управління.

5. Забезпечить виконання міжнародних зобов’язань України щодо захисту прав авторів, в тому числі іноземних.

На підтримку закону №5572 було підписано колективне звернення, яке підтримано підписами близько двохсот регіональних радіостанцій зі всієї України, а також всі найбільші радіо мережі, що входять в холдинги: "ТАВР-Медіа", "Український Медіа Холдинг" та радіо-групу "Люкс". Регіональні та державні телерадіокомпанії , такі як: "UA:Суспільне", "Львівська Хвиля", "Віта", "Такт", "Вежа", "Канал 402".

Найбільші фестивалі країни, такі як: "Atlas Weekend", "Файне місто", "Захід фест", "Бандерштат", "Безвіз", "Чорноморські Ігри", "Радіо Дей".

Концертні агенції і найбільші організатори гастрольних подій, такі як: "Аншлаг", "Гастролі UA", "Pop Corn CA", Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій - “ВАМП” та івент-агенція "Мегаподія", що привозять в Україну найвідоміших світових виконавців та організовують найпопулярніші гастрольні заходи України.

Понад дві тисячі найвідоміших ресторанів та ресторанних мереж , найбільші ресторанні асоціації, такі як: "Українська ресторанна Асоціація" та "Національна ресторанна Асоціація", а також "Вінницька Асоціація гостинності", в якій представлено всі готелі і ресторани міста.

Львівський холдінг емоцій "!FEST", в який входять всім відомі "Реберня", "Майстерня шоколаду", "П'яна вишня" загальною кількістю близько 150 закладів харчування по всій країні.

Українські виконавці, автори та музичні видавництва, а саме: "Суперсиметрія" - Святослава Вакарчука, "Віолет М‘юзік" - Віталія Телезіна, "Vidlik" - Лєри Левицької, Гурти ONUKA, The Maneken - автори Ната Жижченко та Євген Філатов, "MOZGI GROUP/ MOZGI Entertainment" - Ірини Горової та Олексія Потапенко, "Mamamusic" – Юрія Нікітіна, видавництво "УМІГ МЬЮЗІК" та "БРИНЗА МЮЗІК", що представляють величезні каталоги музики та авторів, компанії "ПрессКом" і "Ева Медіа", що власними каталогами надають музичний сервіс більш ніж в 3500 закладів по всій Україні, серед яких інтернаціональні мережі громадського харчування та торгівлі.

Катерина Павленко – гурт "GO_A", гурт "Антитіла" – Тарас Тополя, гурт "Друга ріка" – Валерій Харчишин, він же генеральний директор авторської організації ГО "УААСП", гурт "ТНМК" – Олег Fahot Михайлюта, народний артист, професор, композитор, ректор академії ім. Глієра – Злотник Олександр, гурт "Авіатор" – Тодорюк Дмитро, гурт "LIUKU" – Дмитро Ципердюк, Кольцова Олександра – гурт "Kryhitka", реп-виконавець Олександр Ярмак, гурт "Green Grey" – Дмитро Murik Муравицький та Андрій Diezel Яценко, автор Хомулко Дмитро – "Bobina records", автор пісень гурту Скрябін – Ростислав Домішевський, автор та виконавець Арсен Мірзоян, співачка "Alyosha", гурт "Піккардійська Терція" – Володимир Якимець, гурт "KARNA", гурт "Фіолет" – Мартинюк Сергій, гурт "PANCHYSHYN", гурт "Rockoko" – Романишин Михайло та гурт "Lvivdanceclub" – Павло Муха, Андріан Попович, композитор і поет Бровченко Микола, кіно-композитор Круценко Сергій, композитор Олександр Філоненко, музика якого звучить у рекламних компаніях світових брендів. Відомі на весь світ DJ Miss Monique та DJ Spartaque, що представляють 16 музичних лейблів електронної музики, які щомісяця видають не менше 50 музичних релізів.

А також лист підкріплено печаткою "Фонду Розвитку Української Музики" – Роман Муха та Міжнародним Фондом "Культурна Столиця" м. Дніпро, і ще тисячі авторів, які підтримують ініціативу.

Просимо вас дослухатися до українських та іноземних авторів / правовласників, підтримавши законопроєкт №5572".

Новини по темі
Один день з бригадою швидкої допомоги

Один день з бригадою швидкої допомоги

Чому не варто викликати швидку допомогу "про всяк випадок"? Скільки насправді отримують медики? Що найважче у роботі працівників бригад і чи дійсно коронавірус змінив усе? Журналісти 24 каналу провели день з працівниками швидкої медичної допомоги ...

Економічний паспорт Українця та інші акценти щорічного Послання Президента.

Економічний паспорт Українця та інші акценти щорічного Послання Президента.

Програма Парламент Сьогодні 02.12.2021 Гість студії: Дмитро Соломчук, народний депутат України Гість включення з кулуарів: Оксана Савчук, народний депутат України 0:00 - Початок 7:42 - Щорічне Послання Президента. Головні акценти промови 11:51 - Е...

Россия  «пострадала»  от НАТО / Путин требует Украину как компенсацию - Цимбалюк LIVE.

Россия «пострадала» от НАТО / Путин требует Украину как компенсацию - Цимбалюк LIVE.

~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram – #24Канал

У Путина нет шансов выиграть войну, – Пионтковский

У Путина нет шансов выиграть войну, – Пионтковский

~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram – #24Канал

«Про чіпи правда? — Господь відає». Як вакцинують у храмі УПЦ МП

«Про чіпи правда? — Господь відає». Як вакцинують у храмі УПЦ МП

«Перехреститься і вакцину похрестять», — переказує нам особливості вакцинації медсестра в кабінеті вакцинації при кафедральному храмі УПЦ МП в Запоріжжі. З листопада при церквах деяких українських міст почали вакцинувати від COVID-19. Це може допо...

Блінкен відкинув всі ультиматуми Лаврова щодо НАТО, – Піонтковський.

Блінкен відкинув всі ультиматуми Лаврова щодо НАТО, – Піонтковський.

З'явилися перші результати зустрічі держсекретаря США та глави МЗС Росії. Ентоні Блінкен відкинув усі ультиматуми Сергія Лаврова шодо розширення Альянсу на схід. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн ...