Україні доведеться заплатити мільярди доларів через борги.

Україні необхідно буде виплатити мільярди доларів власникам ВВП-варантів (цінних паперів), які були випущені в ході реструктуризації боргу в 2015 році.

"У випадку стрімкого зростання економіки після кризи, а до 2040 року її навряд чи вдасться уникнути, Мінфіну доведеться заплатити мільярди доларів. Механізм варантів найбільше критикують саме через це", – повідомив фінансовий аналітик Михайло Демків у коментарі ЕП.

Відповідні цінні папери, виплати за якими залежать від зростання економіки, випустив уряд Арсенія Яценюка. Таким способом влада намагалася не допустити дефолт у країні.

НБУ передбачає, що у 2020 році економіка України зросте на 3,5%, у 2021 році – на 4%. Мінекономіки прогнозує зростання реального ВВП на 3,7% у 2020 році і на 3,8% – у 2021 році.

У результаті, очікуваний обсяг виплат у 2021 році становитиме 40-80 млн доларів або близько 2 млрд гривень.

"Ця сума для держави не критична. До того ж, до 2026 року розмір виплат не перевищуватиме 1% від розміру економіки. Виплати будуть посильними, якщо економіка не почне розвиватися потужними темпами із зростанням 6-7%", – повідомив Демків.

Однак, за його словами, після цього обмежень не буде і усе залежатиме від природи зростання ВВП.

"Якщо розвиток буде динамічним, то може спрацювати підхід багатим видатки не страшні. Інша річ – якщо Україну спіткає криза, а в наступний рік економіка зросте на 7-10%. За статистикою, зростання ВВП буде високим, але Україна не стане багатою державою", – резюмував Демків.

Україні необхідно буде виплатити мільярди доларів власникам ВВП-варантів, які були випущені в ході реструктуризації боргу в 2015 році
ЕП
Україні необхідно буде виплатити мільярди доларів власникам ВВП-варантів, які були випущені в ході реструктуризації боргу в 2015 році
Україні необхідно буде виплатити мільярди доларів власникам ВВП-варантів, які були випущені в ході реструктуризації боргу в 2015 році

Як повідомляв OBOZREVATEL:

  • У 2018 році сукупний державний (прямий і гарантований) борг України у доларовому еквіваленті досяг 78,32 млрд доларів. Так, за підсумками минулого року цей показник зріс на 2,02 млрд доларів, або на 2,6%.

  • У гривневому еквіваленті обсяг державного та гарантованого державою боргу досяг 2,169 трлн гривень. Це на 26,95 млрд гривень, або на 1,26% більше, ніж торік.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Новини по темі

Пенсіонери зможуть оплатити комуналку по телефону

Кабмін передбачив для пенсіонерів два варіанти оплати послуг ЖКГ не виходячи з дому.

1

Золотовалютні резерви в березні скоротилися майже на 8%.

ЗВР скоротилися в березні до $ 24,9 млрд.

1

Нафта марки Brent прискорила зниження: деталі

Вартість червневого ф'ючерсу на нафту марки Brent просіла на 4%

1

Українська сім'я витрачає на харчування 277 гривень в день — опитування.

40% українців не мають заощаджень для того, щоб пережити карантин.

1

Збільшення видатків на пенсії й медицину та врізання коштів на ремонт доріг: що передбачають зміни до бюджету.

Законопроєкт Верховна Рада може розглянути вже цього тижня.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie