Як 18-річна зірка TikTok збудувала бізнес із 5 млн шанувальників.

Попри всі обмеження, на яких наполягає президент США Дональд Трамп, мережа TikTok продовжує функціонувати, а її користувачі заробляють там чималі кошти.
Так, тіктокер Раян Шейкс (Ryan Shakes) розповів Entrepreneur, як зібрав віддану і зацікавлену аудиторію послідовників. Mind пропонує дізнатись, як йому це вдалося, із перекладу матеріалу партнера та директора відділу розвитку соціальних мереж компанії Mekanism Брендана Геена (Brendan Gahan).

Переклад підготовлено партнером Mind – Бюро перекладів MK: translations.

До списку найуспішніших тіктокерів входять кілька 20-річних осіб, які заробляють понад $5 млн на рік у додатку, що відомий своїми короткотривалими танцювальними та фонографічними відео.

Як вони досягли цього статусу?

Мабуть, це простіше простого. Вони, ймовірно, виграли якусь лотерею в соціальних мережах, де щасливчиків обирають навмання. І не існує жодного працюючого методу чи стратегії. Це точно удача.

Проте, насправді, все інакше. Якщо ви хочете зібрати мільйонну аудиторію, простого випадку недостатньо. Цей процес складний і довготривалий.

Нещодавно я мав ґрунтовну розмову на цю тему з Раяном Шейксом.

18-річний Раян – користувач TikTok із Південної Флориди, який має понад 5 млн підписників. Цього року він має намір продати власні фірмові товари на суму понад $1 млн. Він регулярно укладає угоди з брендами на десятки тисяч доларів. За дві години прямої трансляції на TikTok він заробив $5 000 на цифрових подарунках (які можна перевести в готівку), що надіслали йому шанувальники.

Раян не вигравав жодної лотереї в соцмережах. І це не був подарунок долі.

Він виріс у середньостатистичній родині. У середній школі він накопичив трохи грошей і подався у Walmart. Він накупив жувальних черв'ячків оптом і весь рік, поки навчався у 8 класі, продавав цукерки своїм однокласникам із невеликою націнкою. На кінець року в нього було достатньо накопичених грошей, аби придбати iPad. Спочатку він знімав відео для YouTube. Потім, у 2015 році, він освоїв Musical.ly (застосунок, придбаний Bytedance, що став TikTok).

Він зареєструвався на платформі і почав фанатично публікуватися. Крок за кроком, він набув 5 млн шанувальників, яких має і на сьогодні. За словами Раяна, будь-хто може стати впливовим блогером, якщо готовий докласти зусиль.

Як стати блгером на TikTok

Цю справу можна звести до трьох стратегій:

  1. Творити, творити і ще раз творити
  2. Слідкувати за трендами
  3. Співпрацювати

1. Творити, творити і ще раз творити.

Серед видатних YouTube-блогерів існує тенденція, що перед тим, як зробити одне хороше відео, необхідно відзняти сто поганих. Це стосується і TikTok. У вас не може бути повністю сформованого уявлення про те, яким буде ваш аккаунт, і тому не можна очікувати, що він «зірве публіку».

Коли Раян лише починав розміщувати публікації на Musical.ly (зараз TikTok), він публікував по 20-30 відео на день. Він хотів залучити якомога більше людей.

Він прагнув відточити свої вміння і знав, що необхідно робити це знову і знову, аби чогось навчитися.
Щовечора він аналізував свої публікації. Він записував інсайти, що саме сподобалося його аудиторії, а потім застосовував це до своїх наступних відео. Головною метою було поступово досягати успіху.

Якщо переглянути його ранні публікації, можна побачити, як змінювався контент Раяна. Спочатку це були відео під фонограму. З часом він почав експериментувати із форматами і розробив свій власний комедійний стиль.

2. Слідкувати за трендами

Ми всі знаємо про актуальні теми у Twitter. Те ж саме і в TikTok, за винятком того, що замість тем тут аудіо треки та хештеги. І вони вкрай важливі для росту аудиторії.

За словами Раяна, якщо ви ніколи не використовуєте трендові аудіо (і в меншій мірі хештеги), ви не популяризуєте свою платформу. Ви ізолюєте самі себе. Ви ж не хочете говорити в пустоту, чи не так?

Перш ніж Раян придумує ідею для TikTok, він аналізує застосунок. Він переглядає новий контент TikTok у пошуках аудіо треків, які користуються популярністю, і веде їх підрахунок та аналіз. Після того, як він знаходить кілька відеороликів, що використовують один і той же популярний трек, він починає формувати ідею навколо нього.

3. Співпрацювати

У старших класах середньої школи Раян мав понад пів мільйона послідовників. Він перейшов до нової школи, де було декілька інших учнів з акаунтами в TikTok та YouTube. Вони збиралися на обідній перерві та у вихідні, аби об'єднати сили і відзняти якомога більше відео для TikTok. Часом заради зйомок необхідно було прогулювати уроки.

Це дало свої результати. У більшості членів тієї групи друзів на початку було лише кілька тисяч послідовників, зараз їх сотні тисяч, якщо не мільйони. Прибічники Раяна Тоні Пол (1 млн фоловерів), Тайлер Леон (400 000 фоловерів) та Вікторія Лекс (400 000 фоловерів) також заробляють достатньо на TikTok, аби вважати це основним видом заробітку. Незважаючи на те, що й на початку у Раяна були найвищі показники, спільне просування принесло йому користь. Він відкрився новій аудиторії, і це сприяло його зростанню.

За словами Раяна, співпраця завжди була і буде безвідмовним засобом у побудові власної аудиторії в мережі. Блогер А має аудиторію Х, а блогер Б – аудиторію Y. Вони займаються просуванням один одного, аби завоювати Х та Y аудиторії. Ось чому можна спостерігати, як набирають популярності TikTok «колаб-хауси», як-от Hype House. Творці об’єднуються, аби жити та співпрацювати для взаємного збагачення аудиторії, об’єднання ресурсів та швидшого зростання своїх підписок.

З припливом піднімаються всі човни

Шлях Раяна подібний до підприємницької діяльності. Ви закриваєте очі на сьогочасні вигоди, аби досягти успіху у майбутньому.

Все починається з нуля. Найбільш впливові блогери роками розміщували свій контент, перш ніж хтось звернув на них увагу. Вони готові були до насмішок та критичних оцінок. Вони йшли за мрією без будь-якої впевненості, що колись їм вдасться досягти успіху у цій справі.

Палка жага до здійснення мрії дала свої результати. Раян пройшов шлях від дитини, яка продає желейки, до блогера з мільйонами шанувальників та 7-мільйонним бізнесом. Він упевнений, що у більшості забракне організованості, щоб пройти через те, через що пройшов він. Цей процес складний настільки, наскільки проста його тактика.

Діловий партнер Уоррена Баффета мільярдер Чарлі Мангер каже: «Навіть найпростіша ідея вимагає максимальної серйозності».

Історія Раяна так мене надихнула, що я почав сприймати його прості ідеї серйозніше. Я вирішив увімкнути камеру та почати застосовувати уроки Раяна на практиці. Мені хочеться побачити, чи зможу я повторити (хоча б у невеликому обсязі) успіх, якого він досягнув.

З порадами експерта все має піти як по маслу, чи не так?

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця , ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.

Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.

Нам дуже важлива ваша підтримка!

Чому ми впроваджуємо платну підписку?

Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.

Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.

Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.

Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:

  • Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
  • Отримують вільний від банерної реклами сайт.
  • Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
  • Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
  • Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
  • Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.

Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.

Також читайте

Трамп заявив, що не готовий підписатися під угодою Oracle по купівлі китайського TikTok.

Трамп заявив, що не готовий підписатися під угодою Oracle по купівлі китайського TikTok. 17 вересня 2020, 10:50

Oracle і TikTok домовилися, як будуть зберігатися дані користувачів, щоб це влаштовувало США

Oracle і TikTok домовилися, як будуть зберігатися дані користувачів, щоб це влаштовувало США 16 вересня 2020, 09:38

Мінцифри спростувало слова Шкарлета про доступність інтернету у школах

Мінцифри спростувало слова Шкарлета про доступність інтернету у школах 16 вересня 2020, 08:33

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті

Новини по темі

Витік року: як 90 банків переганяли по світу $2 трлн «брудних» коштів.

Українці Фірташ, Клюєв і Коломойський стали фігурантами «Файлів FinCEN» – грандіозного міжнародного фінансового скандалу

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie