Найнебезпечніша шкірна виразка поширюється в Австралії. Вчені безсилі (18+)

АСН
Найнебезпечніша шкірна виразка поширюється в Австралії. Вчені безсилі (18+)

Найнебезпечніша шкірна виразка поширюється в Австралії. Вчені безсилі (18+)

Австралійські медики та науковці закликають офіційну владу відреагувати на розповсюдження в країні не характерного для цього регіону небезпечного шкірного захворювання - африканської виразки Бурулі.

Виразка Бурулі провокується бактерією Mycobacterium ulcerans. Воно часто починається з утворення безболісних вузлів, зазвичай на руках і ногах. Потім вони перетворюються на великі виразки з білувато-жовтим забарвленням на дні. Виразка Бурулі піддається лікуванню при виявленні на ранній стадії за допомогою комбінованої терапії антибіотиками.

Всім відпочиваючим в Австралії варто приділяти велику увагу здоров'ю і при найменшій підозрі на шкірне захворювання звертатися до лікарів. Поки що в експертів немає пояснення, чому виразка Бурулі швидко поширюється саме через Австралію, а більшість випадків зареєстровані у штаті Вікторія.

Минулого року в Австралії було зареєстровано 275 нових випадків і 30 вже цього року. Для порівняння - у всьому світі на рік фіксується всього 2000 випадків хвороби. Більшість випадків в Австралії зафіксовано на півостровах Морнінгтон і Белларін.

Перша ознака виразки Бурулі - це, як правило, безболісний червоний горбок на шкірі, який часто плутають з укусом комах. Пошкодження може виникати у будь-якому місці тіла, але найбільш часто зустрічається на кінцівках. Запущена форма хвороби призводить до інвалідності і навіть - втрати кінцівок.

Фото: