Голубовська – про «побічки» вакцин: в Україні не розслідуються випадки поствакцинальних ускладнень.

В Україні потрібно розслідувати випадки ускладнень після вакцинації від COVID-19 та вести їхню статистику. Подібна практика є в розвинених країнах світу і спрямована на мінімізацію ризиків для пацієнтів, які хочуть зробити щеплення проти коронавірусу.

Такої думки дотримується провідна інфекціоністка МОЗ, заслужена лікарка України Ольга Голубовська. В інтерв'ю УНН вона вказала на той факт, що побічні ефекти від вакцин фіксуються у всьому світі. Наша країна – не виняток. Так, офіційно був визнаний випадок смерті одного чоловіка, який незадовго до цього отримав укол з вакциною.

За словами Голубовської, їй би "дуже хотілося", щоб в Україні все ж проводили підрахунок і більш детальний аналіз негативних ефектів після щеплень.

" Не для того, щоб лякати людей, навпаки, для того, щоб вивчати питання і мінімізувати ті чи інші ризики для кожної особи. Ви ж бачите – весь світ рапортує", – зазначила експертка.

Із 2017 року рішенням тодішньої т.в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун в Україні закрита медична статистика, нагадала Голубовська.

"Але я зараз говорю про те, що в нас не розслідуються, практично не розслідуються, або дуже мало розслідуються поствакцинальні реакції та ускладнення, і вони не потрапляють до статистики. Ви подивіться, навіть Pfizer, AstraZeneca все обговорюють: скільки тромбозів, міокардитів. .. Ми бачимо це за публікаціями, але у нас же тиша та спокій ", – сказала інфекціоністка.

Вона вказала, що серед експертів уже навіть з'явилися жарти на цю тему : мовляв, позитивно впливає український чорнозем, через що в країні "абсолютно немає жодних побічних ефектів".

"А вони ж є. Я, наприклад, консультувала молоду особу 30-ти років, у якого після вакцинації Pfizer розвинулося важке ураження центральної нервової системи – стовбурової енцефаліт ", – розповіла лікарка про випадок зі своєї практики.

Вона додала: цей чоловік потрапив до реанімаційного відділення у важкому стані. Голубовська також заявила, що буде займатися тим, щоб усі подібні випадки розслідувалися, принаймні – рапортувалися і вносилися в статистику.

Поки в Україні був єдиний випадок визнання комісією небажаного явища після вакцинації, що спричинило смерть пацієнта.

"Це була трагедія в Краматорську з Антоном Тищенком. І тоді це визнала не комісія МОЗ, а комісія академії наук і тимчасова слідча комісія Верховної Ради. І розслідувати такі випадки повинна незалежна комісія ", – вважає лікар.

Вона підкреслила: медичні розслідування піднімуть довіру до державних інституцій. Вони необхідні, щоб люди відчували: "якщо раптом щось трапляється, то держава готова хоча б допомогти якось людям".

"Це ж не робиться для того, щоб підірвати прихильність до вакцинації, як до методу, ні. Навпаки... Це ж наше з вами життя, навіть не здоров'я. Крім того, ще ніхто не знає віддалених наслідків. А в нас усі сили витрачаються тільки на пропаганду вакцинації і це правильно, але в людей до кінця не буде довіри, поки держава не буде виконувати всі свої функції щодо людей", – пояснила лікарка.

Голубовська також додала, що вивчення вакцинації важливе і для подальшого розвитку науки.

Додамо: в Україну доставили вже чотири вакцини: CoviShield і CoronaVac, Comirnaty виробництва Pfizer/BioNTech, а також американську Jansen від Johnson & Johnson. Про ці препарати можна прочитати за посиланням.

Як раніше писав OBOZREVATEL:

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
Правку Разумкова не голосували, – Веніславський емоційно відреагував на закон про олігархів.

Правку Разумкова не голосували, – Веніславський емоційно відреагував на закон про олігархів.

В законі про олігархів, який Верховна Рада прийняла 23 вересня, одночасно врахували 3 суперечливі поправки. Водночас представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що переголосування не буде. 24 Канал онлайн – 24 Канал у...

Надія на інформаторів МВС і СБУ, – Пархоменко сказав, чи знайдуть винного у замаху на Шефіра.

Надія на інформаторів МВС і СБУ, – Пархоменко сказав, чи знайдуть винного у замаху на Шефіра.

Щансів знайти людину, яка здійснила замах на Сергія Шефіра, дуже небагато. Адже за часів незалежності не розкрили жодну таку резонансну справу. Читати на сайті:

Покушение на друга Зеленского: какая выгода России, Антифейк.

Покушение на друга Зеленского: какая выгода России, Антифейк.

Не успели все 18 пуль долететь до машины друга Владимира Зеленского и по совместительству его же первого помощника Сергея Шефира, как медиа разорвало от потока "аналитики". Федеральные каналы России уже использовали это покушение для собственной в...

1

Про головне за 18:00: колізія в законі про олігархів.

Про головне за 18:00: колізія в законі про олігархів.

У випуску Про головне за 24 вересня станом на 18:00 – народні депутати поспіхом прийняли три правки до закону про олігархів, які суперечать одна одній. Ймовірно через це закон доведеться переголосовувати. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24...

Комендантську годину для підлітків та молоді до 22 років запровадила ОТГ на Запоріжжі: подробиці.

Комендантську годину для підлітків та молоді до 22 років запровадила ОТГ на Запоріжжі: подробиці.

Ні кроку на вулицю без батьків. Так звана комендантська година діє для дітей на Запоріжжі. Запровадила її об’єднана територіальна громада. Це означає, що з 20-ї години і аж до ранку діти віком до 14-ти років не можуть виходити на вулицю самостійно...

Гроші в обмін на реформи: співробітництво з МВФ підвищує рейтинг України.

Гроші в обмін на реформи: співробітництво з МВФ підвищує рейтинг України.

Після тривалої перерви місія Міжнародного валютного фонду повертається в Україну, хоч й дистанційно. Якщо Україна виконає всі вимоги – отримаємо черговий транш – 750 мільйонів доларів за програмою кредитування stand by. Читати на сайті: