Артефакти у воді та вирвані двері. КМДА зірвала голосування за створення підземного музею на Поштовій площі

Новое Время 2
Артефакти у воді та вирвані двері. КМДА зірвала голосування за створення підземного музею на Поштовій площі

Київська міська рада не змогла підтримати рішення про створення підземного музею на місці унікальної знахідки часів Київської Русі на Поштовій площі.

Учасник засідання та депутат, який просуває цей проект, Сергій Гусовський не зміг виступити перед колегами. Засідання КМДА передчасно закрили.

Сам Гусовський вкрай обурений таким спротивом колег, адже затягування з прийняттям цього рішення руйнує археологічні знахідки.

Дивіться також

За його словами, проблеми виникли ще на початковому етапі, коли це питання намагалися включити у порядок денний.

"На президії Київради було прийнято рішення про те, щоб пропонувати міському голові включити це питання в порядок денний. Своїм рішенням міський голова цього не зробив", - зазначив Гусовський у своєму відео зверненні.

Однак під тиском Київрада все ж підтримала включення питання музею на Поштовій до порядку денного у вівторок, 17 квітня.

Втім, вже за декілька хвилин після того, як розгляд розпочався, в кулуарах сталася штовханина. У процесі штовханини були виламані двері в сесійну залу.

"Такі проекти мають прийматися якомога швидше. Кожен день простою на місці розкопу – це день нищення того, що знайдено вже і що ще не відкрито", - додав депутат.

Дивіться також

За даними Гусовського, питання створення музею на Поштовій буде розглядатися знов, воно стоїть першим в порядку денному у четвер, 19 квітня.

Однак активіст очікує нових маніпуляцій та закликав небайдужих містян прийти цього дня на 10 ранку до Київської міської ради.

Компанією-забудовником на цій території є ТОВ Хенсфорд-Україна (її власником є Hansford Impex). Цього дня Київрада зірвала розгляд питання про розірвання договору з Хенсфорд-Украина, оскільки під час будівництва на території знайшли повноцінну вулиці часів Київської Русі XI-XII століть.

На даний момент розкопки під Поштовою площею припинені: Хенсфорд Україна – з жовтня відмовляється фінансувати будь-які роботи. Хоча за законом повинна це робити.

У листопаді минуло року комітет Верховної Ради з питань культури і духовності рекомендує тимчасово зупинити будівництво на Поштовій площі.