Фільм про волонтерку і бійця АТО отримав престижну нагороду в Лос-Анжелесі

Експрес 4
Фільм про волонтерку і бійця АТО отримав престижну нагороду в Лос-Анжелесі

Фільм американського режисера українського походження Роксолани Топорович про Україну отримав престижну нагороду. Про це повідомляє "Голос Америки". Пише РБК-Україна.

Кінофільм "Julia Blue", американського режисера українського походження Роксі (Роксолани) Топорович був відзначений в категорії "Розповідний художній фільм" і отримав грант від американської організації Women in Film.

Стрічка була відібрана з 370 претендентів з 22 країн світу. Режисер розповідає історію кохання між дівчиною-волонтером із Західної України і бійцем АТО зі Східної України з посттравматичним синдромом.

Роксі Топорович відвідала в 2014 році Україну, побувала на Майдані і після цього вирішила переїхати на рік в Україну, так як зрозуміла, що та країна, про яку їй розповідали батьки дуже відрізняється від тієї, яку Топорович побачила своїми очима. Саме тоді у Роксі народилася ідея створити сучасну історію кохання двох українців, які живуть в період війни.

"Фільм піднімає питання посттравматичного синдрому. Він про людей, які змушені залишити Україну в пошуках роботи, освіти. Це спроба передати те, що відбувається, наскільки це можливо, через образи двох сучасних людей, таких собі хіпі. Це позитивна історія сильних, молодих, сучасних людей віком трохи старше 20 років", - розповіла Топорович.

Women in Film (WIF) - це некомерційна організація в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, яка відстоює і просуває кар'єру жінок, які працюють в кіновиробництві та суміжних сферах. Мета організації - досягти гендерної рівності та трансформувати культуру.
Гранти WIF видаються кожен рік, щоб допомогти завершити фільми, які знаходяться в процесі виробництва і призначені для жінок або розповідають про них. Переможців обирає спеціальне журі, яке також складається з жінок з кіноіндустрії.
"Одним із способів досягнення гендерного паритету є забезпечення того, щоб жінки-кинематографистки мали ресурси, необхідні для відмінної роботи. Women In Film надзвичайно пишаються тим, що протягом 31 року ми дозволили талановитим кінорежисерам завершити свої фільми і показати свої чудові історії світу", - зазначила виконавчий директор організації WIF Кірстен Шеффер.