Приклеєний до трону. Як Володимир Путін готується правити вічно

Подробиці поки що туманні, але план президента РФ Володимира Путіна щодо зміни Конституції виглядає як довгострокове захоплення влади, пише журнал The Economist у своїй статті Приклеєний до трону.

А нонсовані очільником Кремля під час його послання до Федеральних зборів 15 січня радикальні зміни в Конституцію РФ британські журналісти називають громом серед ясного неба, який відразу змінився іншою інформаційною «бомбою» — всього через кілька годин після виступу Путіна прем'єр-міністр Дмитро Медведєв разом зі своїм кабінетом подав у відставку.

«Щоб зрозуміти, що може відбуватися навколо цього, почнемо з простого факту. За останні 20 років режим пана Путіна вбив занадто багато людей і незаконно привласнив собі так багато мільярдів, що не варто і припускати, ніби він коли-небудь добровільно поступиться владою. Згідно з чинною Конституцією, він не може знову обиратися президентом по закінченню своєї каденції в 2024 році, оскільки нікому не дозволено обіймати посаду більше двох термінів поспіль. Тому всі так чи інакше завжди припускали, що він переграє правила, щоб залишити за собою панівне становище», — йдеться в матеріалі.

Британські журналісти називають дві можливості збереження Путіним влади. Перший варіант передбачає те, що в 2024 році він займе крісло прем'єр-міністра, що вже робив у 2008-му. На користь цієї версії говорять запропоноване господарем Кремля посилення ролі голови уряду в РФ — разом з розширенням повноважень парламенту, який контролюють лояльні йому партії, готові підтримати потрібну кандидатуру.

«Інший, більш ймовірний, варіант полягає в тому, що пан Путін шукатиме шлях збереження влади, продовжуючи очолювати в потужному органі, який проте смутно піддається опису, під назвою Державна рада, якому, що досить забавно, згідно з посланням Путіна, має бути надано більше повноважень після реструктуризації», — пише The Economist.

У той же час в дійсності деталі путінських планів не важливі, оскільки Росія є диктатурою, яка видає себе за демократію, відзначають журналісти, а основною заслугою електорального успіху Володимира Путіна вони називають в минулому зростання економіки (що нині обернулося корупцією та відсутністю бізнес-конкуренції) і популярність серед виборців його ідеї відродження радянської імперії.

Президент РФ Володимир Путін і новий російський прем'єр-міністр Михайло Мішустін / Фото: Sputnik / Alexey Nikolskiy / Kremlin

«Але, мабуть, навіть більше він зобов’язаний державному контролю над телебаченням, забороні [брати участь у виборах] популярним опозиційним кандидатам, кооптації „ручних“ опозиційних партій, а також арештам і залякуванням, що вилилися на найменш „приборкуваних“. Вбивство політичних опонентів також ніяк не сприяє справжній конкуренції за владу», — підкреслюється в матеріалі Приклеєний до трону.

Ніхто не може передбачити, як буде виглядати нова Конституція РФ — Путін навіть може збільшити кількість допустимих президентських термінів поспіль або, як лідер Китаю Сі Цзіньпін в 2018 році, скасувати їх взагалі, вважають британські кореспонденти.

Також вони допускають реалізацію «казахстанського варіанту», при якому господар Кремля залишить президентський пост тільки для того, щоб залишитися при владі у вигляді голови правлячої партії з титулом «Лідера нації».

У той же час критики журналістів зазнав президент США Дональд Трамп, який «не приховує свого захоплення» російським очільником, і європейські політики, «які, ймовірно, лише побурчать про те, що Путін приклеює себе до трону».

«Нарощування міці Китаєм і залежність [ЄС] від поставок газу з Росії виглядають моторошно. Світові автократи з інтересом спостерігатимуть за подіями в Москві, щоб побачити, чи може Путін запропонувати їм дієві поради щодо розширення власної влади. А для демократів з усього світу єдиною віддушиною є те, що навіть довічні правителі не живуть вічно», — йдеться на закінчення статті.

Новини по темі

Від коронавірусу помер головний лікар госпіталю

У китайському Ухані головний лікар госпіталю "Учан" 51-річний Лю Чжімін помер від пневмонії, яку спричинив коронавірус. Він перший керівник медичного закладу, який загинув від цієї недуги.Госпіталь із самого початку спалаху захворювання приймав па...

1

Генпрокурор Хорватії визнав членство в масонській ложі та подав у відставку.

Дражен Єленич заявив, що членство в масонській організації є законним, оскільки це офіційне об'єднання.

1

Трамп нібито обіцяв помилувати Ассанджа: реакція Білого дому.

Росію нібито мали виправдати

1

Генпрокурор Хорватії подав у відставку після зізнання, що він є масоном.

Деякі з членів правлячої партії заявили, що Єленич мав повідомити про своє членство в масонській ложі до того, як обійняти посаду генпрокурора.

1 21

Британець відсудив мільйонний спадок у племінниці

У Великій Британії 77-річний Колін Джонстон відсудив у 39-річної племінниці, леді Наталі Вакетт, право на спадок. Його батько 95-річний мільйонер лорд Сідні Джонстон залишив їй усі гроші.Чоловік працював на батька у сімейному бізнесі понад 30 рокі...

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie