Вчені заявили про збільшення вмісту водню в атмосфері: чим це загрожує.

У світі за останнє сторіччя значно зріс рівень молекулярного водню (H2). Згідно з новими дослідженнями за ХХ століття на планеті через діяльність людства рівень водню підвищився на 70%.

Дослідження кліматологів із США й Австралії опубліковано в журналі PNAS. Вчені вивчали зразки повітря, що збереглися в бульбашках у крижаних кернах Антарктиди.

Південний полюс

У дослідженні були вивчені зразки повітря за період із 1852-го по 2003 рік. Вміст часток водню в атмосфері біля Південного полюса планети зріс із 330 частин на мільярд до 550 частин на мільярд, тобто на 70%.

Зазначається, що молекулярний водень – це природний компонент у складі атмосфери Землі, який утворюється за рахунок розкладання сонячним світлом формальдегіду, що утворюється при окисленні метану або іншої органіки або в процесі фіксації азоту мікроорганізмами з повітря. Але більша частина водню – побічний продукт згоряння палива, а також вихлопних газів авто.

Вчені пояснили, що водень це не парниковий газ, як вуглекислий газ або метан, але він впливає на розподіл в атмосфері метану та озону. А ці два гази – найважливіші після діоксиду вуглецю, а це значить, що глобальні рівні водню в атмосфері також можуть позначатися на кліматі.

Танення льодовиків на Південному полюсі

У дослідженні також підкреслено, що в період із 2000-го по 2015 рік збільшувалося зростання кількості H2 в повітрі, в той час як інші джерела забруднення атмосфери ставилися під жорсткий контроль.

Як повідомляв OBOZREVATEL, на Землі може трапитися глобальна катастрофа – зміна магнітного поля планети, що раніше призвела до знищення неандертальців в Європі та великих тварин в Австралії.

Обозреватель

«Обозреватель» - найсвіжіші новини України та світу онлайн. Оперативно та цікаво про події в Україні та світі

https://www.obozrevatel.com/ukr/

Новини по темі
В НАТО заступились за Украину: Путин в ярости, Теории заговора.

В НАТО заступились за Украину: Путин в ярости, Теории заговора.

Российская агрессия наконец-то подтолкнула НАТО к решительный действиям. Альянс разрабатывает новые сценарии войны с Кремлем, а США и Великобритания вооружают Украину. Читати на сайті:

1 67

Про конфлікт  «слуг»  із Разумковим, звільнення міністрів і бюджет, Перехресний допит Олексія Устенка.

Про конфлікт «слуг» із Разумковим, звільнення міністрів і бюджет, Перехресний допит Олексія Устенка.

Під перехресний допит потрапив член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко. Він розповів, в чому полягає конфлікт "слуг народу" з Дмитром Разумковим, причини відставки Романа Абрамовського і про Бюро економічної ...

СБУ викрила картель рекетирів, яких координували з Росії.

СБУ викрила картель рекетирів, яких координували з Росії.

СБУ затримала членів злочинного угруповання на Сумщині. Зловмисники залякували громадян, тероризували підприємців і "вибивали" з них гроші. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Inst...

Ванітні мають на 70% вищий ризик померти від коронавірусу.

Ванітні мають на 70% вищий ризик померти від коронавірусу.

Майбутні мами мають на 70% вищий ризик померти від коронавірусу. Медики пояснили, чому вагітним не лише можна, а й треба імунізуватися ️ Дивитись випуск: З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал

Олігархи Порошенко і Коломойський співпрацюють по-тихому, Чесна політика, @СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО.

Олігархи Порошенко і Коломойський співпрацюють по-тихому, Чесна політика, @СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО.

Олігархи Петро Порошенко та Ігор Коломойський співпрацюють – не в опозиції, а при владі. Це може видаватися політичною фантастикою, але виявилося правдою. Підписуйтесь на канал Сергія Лещенка: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24...

«Батько наш Бандера» : флешмоб шириться Україною, а в Кремля  «палає».

«Батько наш Бандера» : флешмоб шириться Україною, а в Кремля «палає».

Від школи до Верховної Ради, від Львова до Донеччини - пісня "Батько наш Бандера" шириться Україною. У Кремля "палає", а львівські школярки, які започаткували флешмоб, розвіюють міфи пропагандистів З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатис...

3 2