Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Підтримка українцями місцевого самоврядування за шість років зросла до 59%.

Порівняно з 2015 роком – майже вдвічі.

В Україні сьогодні відзначається День місцевого самоврядування. Саме 7 грудня 1990 року було прийнято закон «Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування», який відновлював інститут місцевого самоврядування та закладав підвалини для його розвитку.

Місцеве самоврядування стає дедалі більш актуальним для українського суспільства, що підтверджують результати муніципального опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соцдосліджень Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Схвалення діяльності міської ради як інституту влади зросло з 30% у 2015 році до 46% у 2021 році. Підтримка інституту міського голови за цей самий час – з 35% до 59%.

Найвищий рівень підтримки діяльності мера і міської ради демонструють: Хмельницький (76 та 87% відповідно), Тернопіль (76 та 82%), Чернігів (75 та 84%), Вінниця (75 та 78%) та Івано-Франківськ (71 та 84%).

Результати муніципального опитування також демонструють позитивну оцінку українцями стану справ у містах. Зокрема, 47% опитаних вважають, що справи у їхніх містах рухаються у правильному напрямку і лише 25% зазначають це про ситуацію у країні в цілому.

Показник схвалення діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та органів самоорганізації населення (ОСН) зріс із 35% у 2016 році до 59% у 2021 році.

Сьоме Всеукраїнське муніципальне опитування проведено з 12 травня по 3 червня 2021 року за допомогою face-to-face інтерв'ю на дому у респондентів, дані зібрані у 24 містах України (Київ та усі обласні центри; у Донецькій області – Маріуполь, у Луганській – Сєвєродонецьк).

Вибірка становила 19 196 постійних жителів міст віком від 18 років і є репрезентативною для населення за віком і статтю. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. Сума відсотків відповідей у графіках та діаграмах може не дорівнювати 100% через округлення.

Підготував/ла : Ольга Чекіс
Новини по темі
Апеляція скасувала рішення Печерського суду у справі про втручання в роботу суду під час Майдану.

Апеляція скасувала рішення Печерського суду у справі про втручання в роботу суду під час Майдану.

Київський апеляційний суд скасував рішення Печерського суду Києва про скасування підозри у справі Лілії Вернигори, яка, за версією слідства, втручалася в систему автоматичного розподілу в Голосіівському суді під час Майдану.

Цензор.НЕТ

Пластикові  «маски»  не захищають від COVID-19. МОЗ видало нові рекомендації

Пластикові «маски» не захищають від COVID-19. МОЗ видало нові рекомендації

Ажіотаж довкола пластикових масок. Міністерство охорони здоров'я зауважило, що вони ніяк не стосуються захисту від COVID-19. І порадили не використовувати їх персоналу в закладах громадського харчування та магазинах. Чому ж вони не ефективні та як...

4

Україна є лише пробою пера для нищівних намірів Путіна, InformNapalm.

Україна є лише пробою пера для нищівних намірів Путіна, InformNapalm.

У провідних американських ЗМІ з'являються публікації про російсько-українську війну. Вони дають змогу відчути головні меседжі, які циркулюють у США стосовно України в контексті агресії Кремля. Читати на сайті:

3

Позачергове засідання Київради - 20.01.2022

Позачергове засідання Київради - 20.01.2022

Пленарне засідання II сесії IХ скликання Київської міської ради Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

5

Час новин: підсумки - 20.01.2022

Час новин: підсумки - 20.01.2022

Підпишіться і натисніть , щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео. Telegram без спаму ️ Facebook ️ Twitter ️ Ефір наживо Багато цікавого на сайті ️

Це буде катастрофа для Росії, – Байден про ймовірний напад Путіна на Україну.

Це буде катастрофа для Росії, – Байден про ймовірний напад Путіна на Україну.

Економічна катастрофа чекає на Росію, якщо вона піде на ескалацію ситуації навколо України. Утім, США не впевнені, які зараз наміри має Кремль. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Faceb...

Росіяни та українці є братніми народами? Опитування.

Росіяни та українці є братніми народами? Опитування.

Росіяни та українці є братніми народами? Ми запитали українців Підписатися на наш канал З питань реклами: ntareklama@gmail.com

2