Три курортних міста Німеччини включили до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Три німецьких курортних міста - Баден-Баден, Бад-Емс та Бад-Кісінген - потрапили до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Таке рішення ухвалив відповідний комітет міжнародної організації під час онлайн-засідання у китайському місті Фучжоу в суботу, 24 липня, повідомляє агенція dpa.

Крім того, до Світової спадщини ЮНЕСКО потрапили ще вісім європейських міст-курортів, серед яких бельгійське місто Спа, французьке Віші, британське Бат, а також Карлсбад, Франценсбад та Марієнбад у Чехії.

До "великих купелей Європи" (від німецького слова Bad, - ред.) належать оздоровчі курорти, які набули міжнародного значення з кінця ХІХ століття до початку ХХ століття завдяки джерелам мінеральних вод.

Читайте також: 140 років Емському указу: темний слід російських царів у Німеччині

Пізніше на тому ж засіданні Комітет світової спадщини вніс до списку також створений у югендштилі мистецький ансамбль Матільденхохе (Mathildenhöhe, - Ред.) у німецькому Дармштадті. Заснована в 1899 році мистецька колонія справила значний вплив на розвиток архітектури, мистецтва та дизайну.

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО засідатиме до 31 липня. Він має розглянути загалом п'ять заявок від Німеччини, серед яких також визнання єврейської культурної спадщини в Майнці, Шпаєрі та Вормсі, а також Дунайського лімесу як частини укріпленого кордону часів Римської імперії.

Як повідомлялося, 21 липня англійське місто Ліверпуль втратило свій статус пам'ятки Світової спадщини ЮНЕСКО через велику кількість реалізованих та запланованих у ньому будівельних проєктів.

 • Саксонська Швейцарія

  Десять природних див у Німеччині

  Саксонська Швейцарія

  Вражаючі скелі Ельбських пісковикових гір неподалік від Дрездена - улюблена ціль любителів походів та скелелазіння. Ці ландшафти з чудернацькими скелястими формуваннями, ущелинами та печерами називають також Саксонською Швейцарією, адже вони нагадують Альпи. Гірський масив утворився 66-140 мільйонів років тому, коли піщані маси з розташованого тут колись моря перетворилися на камінь.

 • Озеро Блаутопф

  Десять природних див у Німеччині

  Блаутопф

  Про цю водойму в містечку Блаубойрен, що розташоване в гірському масиві Швабський Альб, існує багато міфів та легенд. Озеро розташоване в місцевих карстових горах із розгалуженою системою печер. Тут збирається вода із високим вмістом вапна, яка в місці озера Блаутопф виходить на поверхню та відбиває сонячне світло. Це пояснює особливий синій колір водойми.

 • Люнебурзьке пустище

  Десять природних див у Німеччині

  Люнебурзьке пустище

  Коли на Люнебурзькому пустищі між Гамбургом, Ганновером та Бременом квітнуть трави, величезна територія перетворюється на суцільне фіолетове море. Це стається у серпні-вересні. Аби так було і надалі, територія перебуває під особливим захистом, пересуватися на авто тут заборонено. Найкраще познайомитися з Люнебурзьким пустищем можна на запряженою конями повозці, велосипеді чи пішки.

 • Крейдяні скелі на Рюгені

  Десять природних див у Німеччині

  Крейдяні скелі на Рюгені

  Масивні крейдяні скелі на узбережжі острова Рюген у Балтійському морі сягають заввишки 120 метрів. Вони утворилися близько 70 мільйонів років тому із закам'янілих скелетів та мушель морських тварин. Це диво природи надихало багатьох художників, зокрема й відомого німецького романтика Каспара Давіда Фрідріха, який увіковічнив крейдяні скелі 1818 року на одній зі своїх найвідоміших картин.

 • Довга Анна на острові Гельґоланд

  Десять природних див у Німеччині

  Довга Анна на Гельґоланді

  До 1860 року скелю Довга Анна заввишки 47 метрів на краю острова Гельґоланд в Північному морі із рештою острова поєднував природні кам'яний міст. Та він обвалився. Аби захистити скелю від подальших руйнувань, у воді було збудовано спеціальну захисну споруду. Скеля масою близько 25 тисяч тонн стоїть на місці й досі. Вона стала одним із символів Гельґоланда та улюбленою ціллю туристів.

 • Тріберзький водоспад

  Десять природних див у Німеччині

  Тріберзький водоспад

  Вода річки Гутах в Трібергу спадає з висоти 163 метрів через сім "поверхів". Таким чином, Трібезський водоспад - найвищий у Німеччині. Найбільш видовищно він виглядає під час відлиги та сильних злив. Узимку водоспад перетворюється на вражаючий льодовий ландшафт.

 • Ваттове море

  Десять природних див у Німеччині

  Ваттове море

  Ваттове море - це справжнє диво природи. 2009 року його занесли до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Життя цього регіону регулюється відпливами та приливами. Під час відпливів на певний час осушуються величезні ділянки морського дна, що створює ареал для проживання понад 10 тисяч видів тварин і рослин.

 • Холодний гейзер в Андернаху

  Десять природних див у Німеччині

  Холодний гейзер в Андернаху

  Коли йдеться про гейзери - природні фонтати, що б'ють із-під землі, багато хто спершу думає про Ісландію. Але і в Німеччині є свій гейзер - в Андернаху в долині Середнього Рейну. Приблизно що дві години з-під землі б'є струм заввишки до 60 метрів. Стається це завдяки накопиченню в підземних породах вулканічного вуглекислого газу.

 • Гроти фей

  Десять природних див у Німеччині

  Гроти фей

  Заальфельдські гроти фей мають містичну ауру. Вони є наслідком гірничо-видобувних робіт у Тюринзьких сланцевих горах сотні років тому. З часом підземні простори перетворилися на печери зі сталактитами, сталагнатами та сталагмітами. З 1993 року Заальфельдські гроти перебувають у Книзі рекордів Гіннеса як "найбагатші на кольори гроти світу".

 • Петля Саару

  Десять природних див у Німеччині

  Петля Саару

  Петля Саару - це найпопулярніший мотив листівок із федеральної землі Саар. Поблизу містечка Меттлах річка Саар робить розворот на 180 градусів. Найкращий вигляд на це диво природи відкривається з оглядового пункту Клеф у невеличкому населеному пункті Оршольц.

  Автор: Елізабет Йорк фон Вартенбурґ


Deutsche Welle

«Deutsche Welle» - новини й аналітика з Німеччини українською мовою. Найважливіші події в Німеччині, Україні, Європі та в світі.

https://www.dw.com/uk

Ханг-оркестр на Черкащині створює дивовижну музику на унікальному інструменті: подробиці.

Ханг-оркестр на Черкащині створює дивовижну музику на унікальному інструменті: подробиці.

Космічні звуки унікального ханга – такої мелодії не створює більше жоден інструмент. А грає він на Черкащині. Неймовірні мелодії оживають в руках Антона Стрільця. Дивіться онлайн новини, токшоу, документальні фільми BBC та серіали. Друзі, ставте л...

Сепаратистського лідера Каталонії Пучдемона заарештували в Італії: що відомо.

Сепаратистського лідера Каталонії Пучдемона заарештували в Італії: що відомо.

Італійський суд наказав звільнити колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона, якого затримали учора на Сардинії. Однак він повинен залишатися на італійському острові, поки розглядається запит Іспанії про його екстрадицію. Раніше Пучдемона зааре...

Як різні міста України адаптувались до нових карантинних обмежень.

Як різні міста України адаптувались до нових карантинних обмежень.

Україна з 23 вересня перейшла у жовту зону карантину. Першими, хто відчув вплив нових обмежень – батьки, адже працюють далеко не всі освітні установи. Читати на сайті:

Чому вакцинація – обов'язок, а не прохання, Думки мої тихі.

Чому вакцинація – обов'язок, а не прохання, Думки мої тихі.

Думки мої тихі про наших з вами співгромадян-антивакцинаторів. Тих, які зараз обурено трясуть Конституцією із вимогою не порушувати їхні "священні" права вчиняти зі своїм життям усе, що їм заманеться. Мовляв, то є незаконним – примушувати їх до ще...

Олені, що гавкають святкують поповнення: у екопарку Харкова народився мунтжак.

Олені, що гавкають святкують поповнення: у екопарку Харкова народився мунтжак.

У Харківському екопарку з'явилося поповнення у дивовижних створінь – мунтжаків. Це маленькі Олені, які під час небезпеки залякують супротивника гавканням. Мунтжаки – найдавніший вид на землі. Свого часу вони мешкали і в Європі. Нині ж проживають у...

Реанімація у трамваї - ТОП-15 міфів про вакцинацію від COVID-19- ФОРМУЛА ЗДОРОВ’Я.

Реанімація у трамваї - ТОП-15 міфів про вакцинацію від COVID-19- ФОРМУЛА ЗДОРОВ’Я.

Диво-порятунок у трамваї. Львівські студентки врятували життя пасажиру, в якого зупинилося серце Розвінчуємо міфи. Які найпоширеніші страхи перед ковід-вакцинацією? З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися на наш канал