Росія зірвала Україні перевірку газовимірювальної станції на кордоні.

Газовимірювальна станція на кордоні. Фото: "Укртрансгаз"

Газовимірювальна станція на кордоні. Фото: "Укртрансгаз"

"Укртрансгаз" перевірив усі прикордонні газовимірювальні станції (ГВС), крім російської станції "Суджа", яка розташована на кордоні Сумської та Курської областей, через те, що "Газпром" заявив про неможливість прийняти українських інспекторів. Про це повідомляє прес-служба української компанії на тлі відсутності контракту на транзит газу з 2020 року.

Перевірка всіх прикордонних ГВС і пунктів вимірювання витрат газу на вході і виході в/з газотранспортної системи (ГТС) проводиться один раз або двічі на рік відповідно до контрактів.

"Спочатку російський "Газпром" запропонував провести перевірку в період з 11 по 15 листопада, але потім повідомив, що не зможе прийняти українську делегацію в зазначений період і пообіцяв запропонувати нові дати. Українська сторона розраховує і наполягає на проведенні перевірки ГВС "Суджа" в цьому році", – йдеться в повідомленні.


Нагадаємо, що оператор ГТС України взаємодіє з сімома суміжними операторами – в Польщі, Словаччині, Угорщині, Румунії, Молдові, Білорусі та Росії. Всього в українського оператора є 24 міждержавних точки з'єднання: 10 з них розташовуються на території України і 14 – на територіях суміжних держав. Перевірка дозволяє обом сторонам переконатися, що обладнання справне, а прилади обліку на вході/виході ГТС коректно рахують обсяги газу, що транспортується.

Тим часом 1 січня 2020 року закінчується термін дії контракту на транзит газу між Україною і Росією. Якщо сторони не досягнуть нових домовленостей, транзит блакитного палива через Україну може припинитися, що вплине і на реверсні поставки газу в країну. Україна, Росія і Єврокомісія продовжують переговори щодо транзиту газу. Останній раунд зустрічей на рівні міністрів відбувся 28 жовтня.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини у нашому Telegram

Новини по темі

«Над усіма » справами банкірів « нависла тінь Коломойського» – економіст Фурса про розвиток подій і реакцію МВФ (Відео).

У місії МВФ є дві червоні лінії. Перша – це компроміс з Коломойський, друга – незалежність Національного банку

Милованов назвав 43 держпідприємства, де змінили керівників.

Кабінет міністрів України змінив керівництво 43 державних підприємств.

3

На Львівщині до 29 листопада листопада триватиме конкурс проєктів місцевих ініціатив.

У Львівській області стартував конкурс проєктів місцевих ініціатив на 2020 рік. Прийом заявок розпочався з 28 жовтня і триватиме впродовж цього місяця до 29 листопада. Про це Гал-інфо повідомили сьогодні, 19 листопада, у прес-службі Дрогобицької м...

2

Пенсійний фонд буде отримувати дані про смерть людей автоматично.

Процес обміну буде захищений електронними печатками і шифруванням даних.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie