Фахівці розповіли, скільки в Україні приватних пенсійних фондів і скільки вони платять учасникам.

З 2004 року в Україні працюють недержавні пенсійні фонди

Станом на кінець першого півріччя 2021 року в Україні діяли 58 недержавних пенсійних фондів, кількість учасників яких складала 888,3 тис. осіб. Такі дані наводить Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку, уточнюючи, що за підсумками 2020 року учасниками (учасник НПФ – фізична особа, на користь якої здійснюються внески та виплати) недержавних пенсійних фондів (НПФ) було 879,9 тис. осіб.

У першому півріччі 2021 року адміністраторами НПФ укладено 92,4 тис. пенсійних контрактів, що більше на 12,8% (10,5 тис.) у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Про це розповіли у Нацкомісії, повідомляє НВ.

Кількість вкладників (вкладник НПФ – особа, яка сплачує внески на користь учасника фонду. Це може бути як сам учасник фонду, так і його родичі, роботодавці чи професійне об’єднання) станом на 30 червня становила 86,2 тис., з яких більша частина це – фізособи, 84,1 тис. (97,6%). У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року цей показник збільшився на 13,1% (на 10 тис.).

Загальна вартість активів, сформованих НПФ, станом на 30 липня становила 3,71 млрд грн, що на 9,4% (320,1 млн грн) більше в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Пенсійні виплати на 30 червня становили 1,19 млрд грн, що на 16,2% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року. Виплати було здійснено 88,2 тис. учасників, тобто 9,9% від їх загальної кількості.

«Одним з основних якісних показників, які характеризують систему недержавного пенсійного забезпечення, є сплачені пенсійні внески. Сума пенсійних внесків станом на 30 червня становила 2,49 млрд грн. Цей показник збільшився на 10,1% (на 228,7 млн грн) у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року», – повідомили у Нацкомісії.

«Брак фінансових інструментів відчуває і пенсійна система. Вже досить тривалий час основними напрямами інвестування НПФ залишаються державні цінні папери та грошові кошти, розміщені на депозитах», – зазначив Юрій Бойко, член Нацкомісії з цінних паперів.

Для порівняння: бюджет Пенсійного фонду України на 2021 рік складає 495,5 млрд грн. Обсяг асигнувань ПФУ з держбюджету складає 195,3 млрд грн. Загальна кількість пенсіонерів в Україні – близько 11 млн осіб.

Система недержавного пенсійного забезпечення становить третій рівень пенсійної системи. Її розбудова почалася з 2004 року після набрання чинності закону України про недержавне пенсійне забезпечення. Основу такої системи становлять НПФ.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

ДТП з 16-річним мажором / Удар  «Байрактаром»  по сепаратистах / Продаж  «Більшовика»  - Про новини.

ДТП з 16-річним мажором / Удар «Байрактаром» по сепаратистах / Продаж «Більшовика» - Про новини.

~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram – #24Канал

Як правильно утеплити будинок, щоби зекономити на комунальних послугах / Поради фахівців.

Як правильно утеплити будинок, щоби зекономити на комунальних послугах / Поради фахівців.

Сьогодні набагато важливіше розуміти, що буде не з ГТС колись, а що буде з нами цієї зими. Те, що ситуація невтішна на ринку енергетики, вже очевидно. Опалення й досі не у всіх містах увімкнули. А там де воно є - то споживачі вже готують гаманці д...

На Росії підгоріло. ЗСУ вперше застосували Bayraktar на Донбасі. Як це було та реакція окупантів

На Росії підгоріло. ЗСУ вперше застосували Bayraktar на Донбасі. Як це було та реакція окупантів

Перший бойовий виліт Bayraktar наробив галасу. Бойовики не очікували удару з повітря. Надсучасні ударні безпілотники Україна придбала у Туреччини ще 2019. Після довгих тренувань та відточування майстерності, лише через два роки керовані дрони виле...

Ідеї Арахамії забрати приватний газ в Україні – це ідеальний пас для Путіна - Андрій Коболєв.

Ідеї Арахамії забрати приватний газ в Україні – це ідеальний пас для Путіна - Андрій Коболєв.

Те, що в Україні ситуація з ГТС стає малопрогнозованою, це вже очевидно. Сьогодні "Газпром" воліє зменшувати прокачування газу до Європи і все одно платити, як це визначено контрактом. "Нафтогаз" всіляко намагається заохотити і європейські компані...

Ситуація з киснем в Одесі не змінилася, його критично не вистачає - Катерина Ножевнікова.

Ситуація з киснем в Одесі не змінилася, його критично не вистачає - Катерина Ножевнікова.

Найгірше те, що ні міністр охорони здоров'я, ні головний санітарний лікар, ні секретар РНБО Данілов, ні прем'єр Шмигаль, ні сам президент не відреагували на ситуацію з киснем. Жоден державний чиновник не сказав, коли лікарні почнуть дихати і не тя...

Смертельна аварія у Харкові: що відомо про 16-річного винуватця ДТП.

Смертельна аварія у Харкові: що відомо про 16-річного винуватця ДТП.

У Харкові сталася страшна автотроща, до якої призвів 16-річний юнак. Летів із великою швидкістю проспектом на червоне світло і буквально зніс із дороги іншу автівку, водій якої загинув на місці. Сам винуватець ДТП особливо не постраждав, ноги-руки...