Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Скільки дітей реалізують себе в українській системі освіти?.

Команда Зеленського ніяк не полегшила умови роботи освітян

Володимир Зеленський у Верховній Раді розповів, як в країні все прекрасно. Але забув сказати, що виконується одна з його старих обіцянок – вчителі та вчительки нарешті отримають 4 000 доларів.

Щоправда, не всі. А лише кілька десятків на всю країну, яким видадуть премії. Це хороша новина, люди заслужили визнання та винагороди.

Однак премії для 30-50 людей не наближають нас до розв'язання проблеми підтримки й забезпечення вчительства. Решта педагогів безуспішно чекатиме на анонсоване два з половиною роки тому зростання зарплат.

Обіцяне Зеленським збільшення зарплат вчителям на 8% – це якраз відсоток інфляції, щоб утримати зарплати на тому ж рівні. Це не те, що дозволить залучити в професію найкращих, щоб саме найкращі вчителі й вчительки навчали наших дітей.

Команда Зеленського не зробила практично нічого, щоб полегшити умови роботи освітян – ні методичної підтримки, ні коштів на обладнання шкіл, навіть обіцяні ноутбуки досі не купили. Але знайшлося 400 млн грн додатково на президентський університет.

Натомість учням та ученицям, які майже ідеально склали ЗНО, – пропонують премії. Чудово, слід заохочувати високі результати.

От тільки чи створила монобільшість цим підліткам та їхнім одноліткам умови, щоб здобути якісну вищу освіту в Україні? Чи довів уряд до пуття реформу вищої освіти? А головне – скільки дітей реально можуть реалізувати себе в українській системі освіти?

Так, у нас є найкращі учні. А є третина учнів, які не досягли базового рівня компетентності з математики, і чверть – з читання та природничих наук.

В Україні стрімко росте освітня нерівність. Діти з бідніших родин, діти з сільської місцевості отримують гірший доступ до освіти. 15-річні школярі та школярки з українських сіл за рівнем володіння компетентностями відстають від своїх одноліток у містах – на цілих два навчальних роки.

Ця ситуація стала ще страшнішою в часи ковіду. Зараз діти з бідних родин та сільської місцевості втрачають можливість отримувати освіту взагалі.

Уряд мав би визначитись з механізмами підтримки дітей, які не досягають рівня функціональної грамотності. Це можуть бути додаткові заняття, які треба профінансувати, навчальне обладнання, нормальні умови навчання. Цього також немає ні у бюджеті на наступний рік, ні у планах уряду.

Зараз державна політика команди Зеленського зводиться до вручання премій, перерізання стрічок та оголошення популістських мегапроєктів. Але реальність така, що не в преміях вимірюються пріоритети, а в реальному розподілі великих сум державного бюджету.

Джерело: блог Інни Совсун

Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома». Відповідальність за матеріали в розділі «Думки вголос» несуть автори текстів.

Новини по темі
Мінреінтеграції опублікувало графік роботи мобільних підрозділів Ощадбанку на Донбасі.

Мінреінтеграції опублікувало графік роботи мобільних підрозділів Ощадбанку на Донбасі.

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомили, як працюватимуть пересувні підрозділи Ощадбанку в районі лінії розмежування з 24 по 28 січня. У відомстві нагадали, що мобільні підрозділи банку функціонують з...

Патріот Донбасу

На Донбасі поранено двох українських захисників, один у важкому стані.

На Донбасі поранено двох українських захисників, один у важкому стані.

Російсько-окупаційні війська продовжують ігнорувати режим “тиші” на Донбасі . З початку 25 січня з боку збройних формувань РФ зафіксовано вже 5 порушень режиму припинення вогню. Двоє військовослужбовців зазнали поранень. Про це повідом...

Народна Правда

Брифінг 25.01.2022 Сергій Штепа

Брифінг 25.01.2022 Сергій Штепа

Брифінг народного депутата України Сергія Штепи Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Штепа

Брифінг 25.01.2022 Олексій Мовчан

Брифінг 25.01.2022 Олексій Мовчан

Брифінг народного депутата України Олексія Мовчана Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Мовчан

Судова мафія почала самоочищуватися, Підгорає

Судова мафія почала самоочищуватися, Підгорає

У це дуже складно повірити, але наша судова система таки почала процес очищення. Днями двоє членів Вищої ради правосуддя подали у відставку. ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Ins...

СБУ провела видовищні антитерористичні навчання

СБУ провела видовищні антитерористичні навчання

СБУ провела навчання на базі міжнародного аеропорту "Антонов" у Київській області. Спецпризначенці знешкоджували умовних "терористів", які захопили літак із пасажирами. Читати на сайті: ~ Підписатись на Вєсті ~ ~ Підписатись на Знаєм24 ~ 24 Канал ...

Брифінг 25.01.2022 Володимир Іванов

Брифінг 25.01.2022 Володимир Іванов

Брифінг народного депутата України Володимира Іванова Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Іванов

Брифінг 25.01.2022 Сергій Лабазюк

Брифінг 25.01.2022 Сергій Лабазюк

Брифінг народного депутата України Сергія Лабазюка Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвоник, аби бути в курсі усіх актуальних тем у Парламенті. Долучайтесь до наших соцмереж: #ТелеканалРада #Брифінг #Лабазюк