Французькі режисери закликали Макрона обговорити питання Сенцова з Путіним. Чи є шанси звільнити політв'язня

Новое Время 3
Французькі режисери закликали Макрона обговорити питання Сенцова з Путіним. Чи є шанси звільнити політв'язня

Асоціація режисерів Франції звернулась до президента країни Еммануеля Макрона із закликом підняти питання звільнення Сенцова під час зустрічі із президентом Російської Федерації. Зустріч має відбутися наприкінці місяця. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

У тексті звернення йдеться про наступне: "Не дозвольмо нашому колезі вмерти в байдужості. Ми вимагаємо його звільнення. Просимо президента Французької Республіки клопотати перед Володимиром Путіним, щоб Сенцов був звільнений якнайшвидше".

У заклику також вказується, що Сенцов є рішучою людиною, готовий йти до кінця, а сама ситуація є ще більш небезпечною, оскільки його здоров’я погіршується.

Французькі кіномитці закликали всіх причетних до кінематографу проявити солідарність: "Ми можемо тільки зробити гіркий висновок про стан цензури та репресій в Росії сьогодні".

Дивіться також

Якщо президент Франції дійсно підніме питання звільнення українського режисера на зустрічі із Путіним, це може мати практичний результат, зазначив адвокат Сенцова Дмитро Дінзе. Прецеденти вже були, додав він.

На Канському кінофестивалі представили книгу оповідань українського режисера і письменника Олега Сенцова

Восени минулого року так звана влада Криму передала Туреччині двох лідерів кримських татар, які раніше були засуджені російським судом: заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. Домовленність про передачу активістів була досягнута під час зустрічі президента Туреччини Ердогана та голови РФ Путіна.

Будь-які згадування про Олега Сенцова зараз є надважливими, зазначила член наглядової ради Української кіноакадемії Юлія Сінькевич, що перебувала у Каннах. За її словами, чимало організацій працюють на звільнення українського кінорежисера.

Навіть якщо Макрон якось вплине на хід справи, навряд чи український режисер одразу буде звільнений, зазначила в коментарі Радіо НВ російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вона також зверталась з листом до президента Франції з проханням про сприяння у звільненні українського режисера. Однієї зустрічі на рівні голів держав для зміни думки Путіна не достатньо, додала вона. Але підняття цього питання вже на рівні Кан може стати відправною точкою.

Дивіться також

Путіну не обов'язково милувати чи обмінювати українських політв'язнів на затриманих в Україні громадян Росії, додала Свєтова. Росія може винести українським полоненим вироки і екстрадувати їх.

Незаконно засуджений у Росії за звинуваченням у тероризмі Олександр Кольченко написав листа засудженому у тій же справі Сенцову, повідомила правозахисниця Тетяна Щур. Він зазначив наступне: "Дізнався, що ти став на якір (мова про оголошення голодування). Я дуже стурбований цією обставиною, враховуючи, що коли ми з тобою спілкувалися, ти не підтримував такі заходи, а також відомості про те, що стан твого здоров'я у цьому північному відрядженні погіршився. Зі своїх тепличних санаторних умов я хочу побажати тобі здоров'я і сил, які нам знадобляться на волі в Україні".

На Канському кінофестивалі представили книгу оповідань українського режисера і письменника Олега Сенцова. Під час Паризького книжкового салону президенту Макрону було передано цю книгу.

Раніше повідомлялося, 18 травня українські кіновиробники прийдуть під російське посольство у Києві, де влаштують акцію протесту, прочитавши документальну п'єсу Олени Грєміної “Заручини” про судовий процес над політв'язнем Олегом Сенцовим.