У боротьбі з Telegram Роскомнадзор заблокував 16 мільйонів IP-адрес

Сегодня
У боротьбі з Telegram Роскомнадзор заблокував 16 мільйонів IP-адрес

Роскомнадзор почав перевірку повідомлень про масове відключення ресурсів при обмеженні доступу до месенджер Telegram. Кількість заблокованих IP-адрес за останні години різко зросла. З 4 млн до майже 16 мільйонів, про це свідчить сайт 2018.schors.spb.ru, його автори відстежують поповнення "чорного списку" Роскомнадзора, про це повідомляє Медуза.

Однак регулятор зазначає, що роботі сумлінних інтернет-ресурсів не перешкоджає. І називає недостовірною інформацію про блокування низки сайтів.

Водночас користувачі соцмережі "Однокласники", а також месенджера Viber скаржилися на збій. Крім того виникли проблеми у сервісів Microsoft і низки інших сайтів.

На цьому тлі сайт відомства, який оголосив справжню війну сервісу, сьогодні сам працював з перебоями. Відомство повідомило про дві d-dos атаки на свої офіційні мережеві ресурси.

Нагадаємо, Роскомнадзор почав обмежувати доступ до месенджеру Telegram на території Росії за рішенням Таганського суду Москви від 13 квітня. З позовом про блокування месенджера до суду звертався Роскомнадзор: відомство стверджувало, що месенджер не виконує російські закони, овідмовляючись надати ФСБ ключі для дешифрування листування користувачів.

Користувачі скаржилися на відсутність сервісу, проте в другій половині дня у багатьох Telegram запрацював без VPN та інших методів обходу блокувань.

У Telegram називали вимогу ФСБ нездійсненною і такою, що суперечить конституції.