У НБУ заявили, що каратимуть банки, які відмовляються приймати пошкоджені банкноти.

Національний банк України має право карати банківські установи, які відмовляються обмінювати зношені й пошкоджені купюри на цілі. Про це на брифінгу в Києві 19 вересня повідомив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко, повідомляє "Громадське".

"Робота в цьому напрямку проводиться. І якщо будуть випадки й вони будуть дуже частими, Нацбанк може реагувати застосуванням заходів впливу до цих банків", – сказав Зайвенко.

За його словами, усі банківські установи в Україні зобов'язані приймати та обмінювати зношені купюри. У разі відмови приймати такі банкноти слід звертатися зі скаргами до регулятора, порадив директор департаменту.

У 2017 році Національний банк України вивів з обігу й утилізував пошкоджені банкноти на суму понад 48,3 млрд грн.

Із січня 2019 року українцям дозволили здавати сильно зношені банкноти, що втратили платіжні ознаки, у відділення "ПриватБанку", "Ощадбанку" і "Райффайзен Банк Аваль", а також у регіональні підрозділи НБУ.

Новини по темі

 «Прийшли навіть на милицях» . Тестування у ГПУ в межах переатестації пройшла приблизно 1 тис. прокурорів

1

До наступного етапу атестації допустять прокурорів Генпрокуратури України, які на тестуванні набрали не менше ніж 70 балів зі 100, повідомили у відомстві.

У ДБР заявили, що не будуть збирати конфіденційну інформацію про журналістів «Схем» і проводити обшуки.

1

У Держбюро розслідувань України розраховують на співпрацю з журналістами програми "Схеми" щодо поїздки на Мальдіви п'ятого президента України Петра Порошенка.

Арахамію відмовилися перевіряти на детекторі брехні.

1

Поліграфолог, який тестував нардепа від "Слуги народу" Олександра Дубінського, пояснив, що перевіряти главу парламентської фракції "Слуга народу" Давида Арахамію не готовий психологічно і методологічно.

Суд дав ДБР доступ до матеріалів «Схем» щодо поїздки Порошенка на Мальдіви.

1

Як повідомили в редакції програми "Схеми", суд дав слідчим Держбюро розслідувань доступ до низки внутрішньоредакційних даних, які, на думку журналістів, не мають стосунку до розслідування поїздки на Мальдіви п'ятого президента України, нардепа від...