Учені випадково розробили фермент, який переробляє пластик

Гордон
Учені випадково розробили фермент, який переробляє пластик

Дослідники з Великобританії випадково розробили фермент, який здатний розкладати деякі види пластику. Про це повідомляє видання Science Alert.

У Японії на заводі з переробки пластмас було виявлено бактерії, здатні поглинати пластик. Вивчаючи ці бактерії, учені створили фермент, який за швидкістю переробки перевершив виявлені бактерії.

"Це несподіване відкриття свідчить про те, що в нас є можливості для подальшого поліпшення ефективності роботи цих ферментів, яка наближає нас до рішення з боротьби з горою викинутого пластику, що постійно росте", – повідомив біолог Джон МакГіхан з Університету Портсмута у Великобританії.

Відкритий фермент підвищив швидкість переробки пластику на 20%, проте дослідники продовжують роботу над його поліпшенням. За їхніми словами, ефективність ферменту можна підвищити настільки, що його можна буде використовувати для швидкого руйнування пластикового сміття.

Видання Science Alert писало, що у світовий океан щорічно викидають понад 8 млн тонн пластику. Якщо нічого не зміниться, то до 2050 року в океані буде більше пластику, ніж риби.