Автомобільні аудіосистеми небезпечніші за алкоголь та канабіс — дослідження.

Автомобілісти, що користуються розважальними аудіосистемами показують повільніше реакцію на дорозі.

Дослідження британської групи з вивчення безпеки автомобілів свідчить, що розважальні аудіосистеми в автомобілях наражають на небезпеку як самих водіїв, так і інших учасників дорожнього руху. Про це пише Techxplore.

Так, автомобілісти, які користуються Apple CarPlay або Android Auto за кермом, показують повільнішу реакцію на дорозі та відхиляються від смуги дорожнього руху під час прослуховування музики.

Більш шокуючим стало те, що, виявляється, у водіїв, які слухають музику, реакція уповільнена в майже п'ять разів, ніж у водіїв з допустимим рівнем алкоголю в крові (0,08 відсотків) і майже в три рази, ніж у курців канабісу.

Читайте також:

Працівники з дому працюють у середньому на дві години довше, ніж в офісі – дослідження

Випробування показали, що при користуванні розважальними додатками або прослуховування передач на радіо, водії відволікалися від дороги на цілих 16 секунд. Ще приблизно 5 секунд займає робота з сенсорними екранами музичних програвачів.

Також таке заняття більше відволікає, ніж розмови телефоном за кермом або, навіть, введення текстових повідомлень. Використання Apple CarPlay або Android Auto збільшує час відгуку автомобіліста на 53 — 57%, текстові повідомлення — на 35%, а розмови мобільним телефоном — на 46%.

Дослідження замовила найбільша в Великобританії організація з безпеки дорожнього руху IAM RoadSmart. В компанії вже звернулися до уряду із проханням прослідкувати за зростанням попиту на автомобільні розважальні системи.

"Нині ми закликаємо галузь та уряд відкрито протестувати такі системи, а також розробити стандарти, що могли б мінімізувати відволікання водіїв", — сказав Ніл Грейг, директор з політики та досліджень IAM RoadSmart.

Новини по темі

«Хаббл» зробив знімок «кілець поверх кілець»

Галактика, яка потрапила в об'єктив телескопа, має дивовижну структуру.

1

Віагра може допомогти у лікуванні нового коронавірусу.

Найбільш важким ускладненням інфекції є проблеми з диханням, і покращити роботу легенів можуть давно знайомі ліки.

1 1

Вчені визначили тривалість життя найбільших риб сучасності.

Визначити вік китових акул дозволило вміст радіоактивних нуклідів в їхніх тканинах.

1

Кільце або підвіска? У Нідерландах знайшли незвичайну прикрасу вікінгів.

Історичний музей в голландському Лейдені перед закриттям на карантин встиг поповнити свою колекцію рідкісним срібним кільцем епохи вікінгів.

1

ESA завершило «карантин» міжпланетних зондів

Апарати були введені в сплячий режим через виявлення коронавірусу у одного зі співробітників центру управління польотами.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie