Уперше вчені за допомогою давньої ДНК спробували відтворити зовнішність загадкового предка людства.

В людських популяціях і сьогодні залишається їхній слід.

Команда вчених з Ізраїлю та Іспанії спробувала відтворити анатомію загадкових денисовців – вимерлого виду людей, який близько 40 тисяч років тому жив в одних місцях з неандертальцями та сучасними людьми.

Про це повідомляє Science News із посиланням на роботу, опубліковану 19 вересня в журналі Cell.

Більше про: Неймовірні археологічні відкриття

Команду дослідників очолили генетики Девідом Гохманів і Лиран Кармель з Єврейського університету в Єрусалимі. Вони спробували відтворити фізичні особливості денисовців, беручи за основу те, як могли функціонувати їхні гени. Справа в тому, що останків цього виду зовсім мало - кістка фаланги пальця руки дівчинки(її ДНК і використали в роботі), корінний зуб молодого чоловіка та фаланга пальця ноги.

Незважаючи на брак останків, денисівці залишили слід в еволюції нашого виду. Від наших предків вони відділилися близько 700 тисяч років тому, але коли сучасні люди і денисівців зустрілися знову сотні тисяч років потому, вони спарювалися, тож їхня ДНК залишилась в людських популяціях сьогодні.

За результатами дослідження цей давній вид міг мати велику грудну клітку, низький лоб та широкий таз. "Це перша реконструкція скелетної анатомії денисівця", - говорить Кармель. Художній малюнок, заснований на цьому кістяку, зображує темні широкі очі та широкий ніс.

Денисівці_1

Інформація була отримана на основні ділянок ДНК денисівця, що регулюють активність генів, відповідальних за розвитку скелета.

Реакція наукової спільноти на цю роботу варіюються від оптимістичної цікавості до відвертого скептицизму. Остаточний вердикт точності портрета стародавньої дівчинки може поставити знахідка більших частин скелету Денисівської людини.

Нагадаємо, дослідники відшукали найстаріші рештки сучасної людини, знайдені за межами Африки. Це може повністю змінити уявлення про міграцію Homo Sapiens та їхню появу на теренах Європи. Про що йдеться у контраверсійній праці - читайте в матеріалі ТСН.ua.

Україна льодовикового періоду: чи є надія, що біля унікальної Старуні розпочнуть розкопки

Скільки коштує власноруч зібрати мамонта - знає колекціонер з Краматорська. Віктор Геращенко 15 років фанатично скуповує кістки вимерлих тварин. Уже створив експозицію, якій позаздрили б закордонні музеї. І вказує, де в Україні може бути похований цілий парк Льодовикового періоду. Чому досі ніхто не вирушив туди на розкопки - розбиралася ТСН.

Україна льодовикового періоду: чи є надія, що біля унікальної Старуні розпочнуть розкопки
Новини по темі

Учені зафіксували найяскравіший спалах світла у Всесвіті.

Відкриття змінює уявлення про потужність гамма-спалахів - найсильніших спалахів у Всесвіті.

2

У Telegram стався збій. Найбільші проблеми відчувають в Україні та Білорусі

Збої в роботі є в багатьох країнах Європи.

1

Учені дали нове пояснення тому, що одностатевий секс широко розповсюджений серед тварин.

Припускається, що він не еволюціонував у різних видів незалежно з метою адаптації.

3

Немовлята у шоломах з черепів інших дітей. Чому загадкове ритуальне поховання у Південній Америці спантеличило світ

Ритуальне поховання є свого роду унікальним і дало поштовх появі багатьох теорій щодо його призначення.

1

Прототип космічного корабля SpaceX вибухнув під час випробувань.

Ракету не повністю зібрали перед випробуванням.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie