Масове отруєння в США: в McDonald's припинили продаж салатів в 14 штатах

Сегодня 1
Масове отруєння в США: в McDonald's припинили продаж салатів в 14 штатах

В США мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's, раніше оштрафована в Індії, припинила продаж своїх салатів в приблизно три тисячі закладів в 14 штатах після випадків масового отруєння, імовірно, пов'язаних з вживанням цих салатів. Про це повідомляє ТАСС.

З середини травня в Іллінойсі ціклоспорозом були заражені 90 осіб, в сусідній Айові з кінця червня ще 15. Влада Іллінойсу відзначає, що "в результаті попереднього розслідування виявила зв'язок з вживанням в їжу салатів, приготованих для ресторанів McDonald's".

У заяві уточнюється, що в штаті приблизно у чверті випадків, про які надходила інформація, перед тим, як захворіти, люди їли зазначені салати. В Айові всі випадки зараження, імовірно, пов'язані з вживанням в їжу салатів.

McDonald's заявила, що "в цілях обережності" вирішила вилучити салати з меню приблизно 3 тис. ресторанів у 14 штатах США. Йдеться про заклади, які співпрацюють з тією ж фірмою-постачальником, яка доставляла салати в ресторани мережі в Айові та Іллінойсі. Її назву в McDonald's не уточнюють.

Тимчасова заборона на продаж салатів торкнулася частини ресторанів мережі, розташованих в зазначених двох штатах, а також у Вісконсині, Кентуккі, Міннесоті, Мічигані, Монтані, Небрасці, Огайо і ряді інших. McDonald's повідомила, що співпрацює з владою, яка розслідує випадки отруєння, і має намір найближчим часом змінити постачальника салатів.

Раніше ми писали про те, що в США близько 197 осіб з 35 штатів звернулися до медиків після отруєння зараженим салатом-латуком, а п'ятеро людей загинули.

А на Прикарпатті, где раніше після грибного бенкету двоє людей потрапили в реанімацію, в готелі Водоспад в місті Яремче Івано-Франківської області отруїлись 11 дітей, п'ятеро з них госпіталізовані до міської лікарні.