«Недружній крок у бік Євросоюзу» – Герасимов про розгляд закону щодо олігархів без висновку Венеційської комісії.

Неприпустимо розглядати антиолігархічний закон без висновку Венеційської комісії, якщо Україна продовжує курс на євроінтеграцію. Про це заявив співголова фракції "Європейська Солідарність" Артур Герасимов на брифінгу після засідання комітету національної безпеки і оборони.

"Без висновку Венеційської комісії розгляд будь-якого законопроєкту українським парламентом, особливо тоді коли в українській Конституції написано, що нашої метою є вступ до ЄС, – є неправильним і нелегітимним. Тому всі опозиційні фракції звернулися до голови ВРУ, аби він надіслав листа в Венеційську комісію. Вона підтвердила його отримання і сьогодні починає його аналіз", – сказав Герасимов.

"Сам закон є антиконституційним і на меті ставить не боротьбу з олігархами, а політичні переслідування. Це всім зрозуміло, і сьогодні всі, хто читав його, дотримуються саме такої думки", – додав народний депутат.

Він наголосив, що дії влади можуть бути розцінені як недружні стосовно європейських партнерів України.

"Ми звернулися до керівництва і членів комітету з проханням не розглядати цей закон. Без висновку Венеційської комісії вважаємо це не правильним. Це є недружнім кроком в бік Європейського Союзу. Оцінка Венеційської комісії є одним з ключових елементів оцінки Європейським Союзом законодавства будь-якої країни", – зазначив співголова фракції.

Крім цього, Артур Герасимов зазначив, що засідання комітету є нелегітимним. "У міжсесійний період депутати мають повідомлятися за декілька діб до початку засідання. Їм мають надаватися всі матеріали. Там з усього комітету, на мою думку, читав цей законопроєкт один депутат. 1200 правок – і станом на 23-00 цієї таблиці ще не було. Якщо ця "книга" сьогодні з’явилася, то як вони сьогодні збираються голосувати і приймати рішення", – зауважив Герасимов.

"Це означає, що їх взагалі не цікавить, що всередині цього законопроєкту. Я думаю, що працює програма 20/30/50. І вони будуть слухняно підіймати руки", – додав Герасимов.

За його словами, представникам опозиції не надали слово навіть з процедурних питань: "Ростислав Павленко та Андрій Пузійчук звернулися до голови комітету, щоб вони виступили з питань затвердження порядку денного. І вони (представники "Слуг народу" – ред.) дуже сильно злякалися, не надали слово. Причому дуже терміново поставили на голосування цей порядок денний, підтвердили і пішли далі", – зазначив народний депутат.

"Опозиційні фракції парламенту вважають, що до висновку Венеційської комісії розгляд цього законопроєкту є неправильним, неможливим і недружнім до Європейського Союзу", – резюмував Герасимов.

Як повідомляв 5.UA, 1 липня 2021 року Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт №5599 про олігархів. Відповідно до нього, Рада національної безпеки й оборони визначатиме, хто в Україні є олігархом. А до останніх застосовуватимуться певні обмеження.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова спрямувала спікеру парламенту Дмитру Разумкову офіційний лист, в якому вказала на невідповідністьзаконопроєктуКонституції. Політологи та аналітики також вважають, що у президентському законопроєкті про боротьбу з олігархамиє серйозні ризики.

5 канал

«5 канал» - актуальні, ексклюзивні та останні новини і відеосюжети, інтерв'ю з цікавими людьми, політиками, зірками та багато іншого з життя України та світу

https://www.5.ua/

Новини по темі
До Дня захисників та захисниць. Історії бійця ООС, ветеранки АТО та доньки Героя України Журавля

До Дня захисників та захисниць. Історії бійця ООС, ветеранки АТО та доньки Героя України Журавля

У четвер, на Покрову відзначили державне свято - День захисників і захисниць України. Ми вшановували усіх тих, хто стояв і стоїть на сторожі наших кордонів. І Євгенія Китаєва зібрала три історії про тих, хто досі боронить нашу державу і про тих, х...

1 6

Ефект від  «енергетичного безвізу»  може скласти 1,5 мільярда доларів щороку, – Шмигаль.

Ефект від «енергетичного безвізу» може скласти 1,5 мільярда доларів щороку, – Шмигаль.

За підрахунками Світового банку, економічний ефект від "енергетичного безвізу" може складати 1,5 мільярдів доларів щороку. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, що мовиться про відокремлення від енергосистеми з Білоруссю та Росією і приєднання до...

400-річчя Хотинської битви. На острові Хортиця відбувся Фестиваль шабельного бою. Як це було

400-річчя Хотинської битви. На острові Хортиця відбувся Фестиваль шабельного бою. Як це було

Зупинили османське військо та позмагалися на шаблях. У Запоріжжі на Хортиці відбулася реконструкція Хотинської битви. Це була одна з найбільших перемог війська запорозького проти яничарів, які прагнули завоювати Європу. Бій запорожців проти османі...

1 17

Осторожно, взрывоопасные существа 161021

Осторожно, взрывоопасные существа 161021

Зруйновано тисячі будинків і випалено сотні гектарів землі.

Зруйновано тисячі будинків і випалено сотні гектарів землі.

Вулкан на Канарах - не припинить виверження найближчим часом. Жодних ознак цього - немає. Про це заявила місцева влада. Вулкан вивергається уже місяць. За цей час лава зруйнувала тисячі будівель і випалила сотні гектарів землі. А вулканічний попіл...

Спалах поліомієліту на Рівненщині. Чому українці бояться щеплень і кому це вигідно

Спалах поліомієліту на Рівненщині. Чому українці бояться щеплень і кому це вигідно

Ризик смерті від COVID-19 у нещеплених виявився в 11 разів вище, ніж у вакцинованих. Це висновки вчених федерального Центру з контролю і профілактики захворювань. Тобто невакциновані, вмирають в одинадцятеро частіше, ніж ті, хто щепився двічі. Чи ...