2020-й рік побив рекорд за введенням нових потужностей відновлювальної енергетики.

Потужність станцій відновлюваної енергії зросла по всьому світу на 260 ГВт за минулий рік. Цей показник майже на 50% більший, ніж в 2019 році, незважаючи на економічний спад, який став результатом пандемії, пише HighTech Plus з посиланням на REW.

Попереду всіх за введенням нових потужностей ВДЕ – США і Китай, а швидше за всіх зростає Океанія. Ціни падають, ринок чистих технологій зростає і цю тенденцію не зупинити.

Щорічний статистичний звіт Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) Renewable Capacity Statistics-2021 показує, що частка чистої енергії, що надходить з усіх джерел, швидко зростає вже другий рік поспіль.

Понад 80% всіх нових потужностей енергогенерації, введених в експлуатацію за 2020 рік, працюють на відновлюваній енергії, в основному на сонці і вітрі (91%).

Така динаміка пояснюється частково масовим виведенням з експлуатації станцій викопного палива в Європі, Північній Америці і вперше на території Євразії – в Росії, Туреччині, Грузії, Вірменії та Азербайджані. Сукупна потужність нових ТЕЦ на викопному паливі знизилася з 64 ГВт в 2019 до 60 ГВт в 2020 році, пише REW.

«Незважаючи на труднощі, як ми і передбачали, 2020 рік став початком десятиліття відновлюваної енергії. Ціни падають, ринок чистих технологій зростає, і ніколи раніше переваги переходу на нову енергію не були такі ясні, – сказав генеральний директор IRENA Франческо ла Камера . – Цю тенденцію не зупинити».

Збільшення потужностей нових станцій на 10,3% вказує на різкий розвиток, що порушує помірний поступальний рух попередніх років. Наприкінці 2020 року загальна ємність ВДЕ в світі досягла 2799 ГВт, при цьому частка гідроенергії все ще найзначніша – 1211 ГВт.

Серед нових потужностей 2020 року домінують сонячні (127 ГВт) і вітрові (111 ГВт).

Найбільшими ринками ВДЕ за минулий рік стали США і Китай. КНР додала за минулий рік 136 ГВт енергопотужностей, в основному вітрових. США – 29 ГВт, приблизно порівну сонячних і вітрових. Триває стабільне зростання в Африці, а найбільш швидко зростаючим регіоном залишається Океанія, що додала відразу 18,4%, хоча її частка в світовому обсязі залишається незначною.

За даними аналітиків Ember і Agora Energiewende, відновлювальна енергія стала в 2020 році найбільшим джерелом електрики в ЄС, вперше залишивши позаду викопне паливо.

Як повідомлялося, Шотландія в минулому році отримала 97,4% електроенергії з відновлюваних джерел.

Mind.ua

«Mind.ua» - читайте актуальні новини економіки на сайті Mind.ua. Головні новини фінансів за сьогодні. Останні новини бізнесу. Свіжі новини валютного ринку. Новини стартапів та бізнес ідеї

https://mind.ua/

США оприлюднили план розподілу вакцин від COVID-19

США оприлюднили план розподілу вакцин від COVID-19

Білий дім оприлюднив план розподілу 55 мільйонів вакцин, які США нададуть до кінця червня країнам світу. Свою частку доз отримає, зокрема, Україна. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter ...

2

Що робити, якщо пропустили другу дозу вакцини: рекомендації МОЗ.

Що робити, якщо пропустили другу дозу вакцини: рекомендації МОЗ.

У МОЗ дали рекомендації, що робити, якщо пропустили другу дозу вакцини. У разі неможливості зробити друге щеплення в рекомендовані терміни його можна зробити пізніше, а для деяких вакцин – раніше. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Face...

2

Дипломатичні хроніки. Натача Діас Агілера

Дипломатичні хроніки. Натача Діас Агілера

Дипломатичні хроніки. Гість проекту - Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Куба в Україні Натача Діас Агілера

Він зберігає свій вплив, – Лещенко про Фірташа після введення санкцій, @СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО.

Він зберігає свій вплив, – Лещенко про Фірташа після введення санкцій, @СЕРГІЙ ЛЕЩЕНКО.

Дмитро Фірташ, проти якого РНБО ввела персональні санкції, має проблеми і в Україні, і в США. Попри це, олігарх зберігає свій вплив. Про це в ефірі заявив екснардеп та журналіст Сергій Лещенко. Підписуйтесь на канал Сергія Лещенка: 24 Канал онлайн...

До цього треба готуватися, – епідеміологиня про ризик занесення з Росії Delta-варіанту COVID-19.

До цього треба готуватися, – епідеміологиня про ризик занесення з Росії Delta-варіанту COVID-19.

У світі активно поширюється Delta-варіант коронавірусу, який вже виявили у понад 74 країнах світу. Однак Україні варто бути готовою до занесення такого штаму з Росії, адже там він вже спричиняє чверть нових випадків захворювання. 24 Канал онлайн –...

Де і як поклонитися мощам Святого Івана Павла II  I  Чому у Львівські МТГ досі нема старост?.

Де і як поклонитися мощам Святого Івана Павла II I Чому у Львівські МТГ досі нема старост?.

У Львові відзначають 20-ту річницю візиту Папи Римського Івана Павла II. Де і коли можна помолитися до мощів святого? Чому приїзд до Львова глави католицької церкви став історичною подією? Депутати міської ради подали звернення до мера Львова Андр...