Через скандального забудовника в Україні знову можуть вибухнути склади боєприпасів.

Як повідомляє інформоване джерело для видання "Цензор.НЕТ", арсенали в Калинівці, Богданівці та Цвітосі, які повинні були бути оновлені до кінця 2021 року, досі перебувають в аварійному стані - вибухи можуть прогриміти в будь-який момент.

У 2018 році, ще за старої влади, коли Міноборони укладало контракти на їх реконструкцію, планувалося побудувати на територіях цих полігонів сучасні залізобетонні сховища. Мета - запобігти диверсії і вибухам на цих полігонах.

"Але станом на зараз обсяги першої черги (не кажучи вже про решту) в Богданівці виконані аж на 11%, а в Калинівці - на 10%", - говориться в статті. При цьому обидві компанії, які отримали близько 900 мільйонів гривень, не змогли навіть відзвітувати про свою роботу.

ЗМІ з'ясували, що фірми ТОВ ""Північно-український будівельний альянс" і ТОВ "СК "Укрбудмонтаж", які виграли тендери, входили в структуру будівельної корпорації "Укрбуд", що належала Микитасю. А одним із ТОВ керують брати Андрій і Сергій Якусевичі.

Дивіться також: Вибух на складі з боєприпасами в Казахстані, евакуюють людей із найближчих сіл. ВІДЕО+ФОТО

Зараз Міноборони намагається розірвати договори з обома ТОВ і відсудити заплачені гроші. "Нових підрядників вони знайшли, але "Північно-український будівельний альянс" йде на зустрічні позови і блокує реальні роботи. По суті, шантажує Міноборони. У заручниках - вся країна", - зазначає видання.

При цьому саме ТОВ заборгувало кредиторам сумарно майже 2 млрд гривень і зараз проходить процедуру санації. Однак суд, затверджуючи план санації, дозволив Альянсу погашати ці борги не грошима, а за рахунок виконання будівельних робіт до 2031 року.

Фактично, суд дозволив розтягнути виконання оборонного замовлення ще на 10 років, попри аварійний стан полігонів і високі ризики вибухів.

Це питання вимагає втручання керівництва країни, зокрема й президента Володимира Зеленського, оскільки арсенали залишаються відкритими і в будь-який момент можуть стати причиною чергового масштабного вибуху.

Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Новини по темі
Програму  «Доступні ліки»  розширять препаратами для пацієнтів із розладами психіки.

Програму «Доступні ліки» розширять препаратами для пацієнтів із розладами психіки.

З 1 жовтня НСЗУ (Національна служба здоров'я України) розширює програму відшкодування лікарських засобів за програмою "Доступні ліки" новим напрямком. Це препарати для пацієнтів з розладами психіки та поведінки.

Цензор.НЕТ

Українська мрія менш егоїстична, ніж американська- Брія Блессінг- Без гриму з Марією Шиманською.

Українська мрія менш егоїстична, ніж американська- Брія Блессінг- Без гриму з Марією Шиманською.

Чому світові варто повчитися в України? Як американка роздавала Біблії у Луганську та чому закликає українців полюбити свою країну? Щире інтерв’ю з українсько-американською співачкою Брією Блессінг. З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписати...

Що після Меркель? Історія  «залізної фрау»  - Час за Гринвічем.

Що після Меркель? Історія «залізної фрау» - Час за Гринвічем.

Канцлерство Ангели Меркель — на фінішній прямій. Вона наполягала на санкціях проти Росії, але й не підтримувала членство України в НАТО. Вона була найпопулярнішою в Європі, але хто її зможе замінити? Про історію "залізної фрау" — у “Часі за Гринві...

«Захід-2021»  - Оборона чи Напад / Кремль поглинає Білорусь: загрози для України - Невигадані історії.

«Захід-2021» - Оборона чи Напад / Кремль поглинає Білорусь: загрози для України - Невигадані історії.

Оборона чи напад? Що на російсько-білоруських навчаннях "Запад 2021" спільно відпрацьовували сусіди? Небезпечний кордон. Які загрози для України несе поглинання Білорусі Росією? Проти кого "дружимо"? Хто після України та Грузії може стати наступни...

Україна готується до масштабних військових навчань з країнами НАТО.

Україна готується до масштабних військових навчань з країнами НАТО.

В Україні 20 вересня стартують військові навчання Rapid Trident – 2021. Участь у них візьмуть представники Командування Сухопутних військ ЗСУ, оперативного командування "Схід", військові зі США та країн-партнерів. Читати на сайті: 24 Канал онлайн ...

Пріоритетні напрямки у держбюджеті на 2022: застороги нардепів.

Пріоритетні напрямки у держбюджеті на 2022: застороги нардепів.

"Інвестиція в людину, країну та майбутнє": так у Кабміні описали бюджет на 2022 рік. Які напрямки пріоритетні для держави та чому нардепи називають головний фінансовий документ "окозамилюванням"? З питань реклами: ntareklama@gmail.com Підписатися ...

Що чекає афганських жінок за правління  «Талібану» , Територія рівності.

Що чекає афганських жінок за правління «Талібану» , Територія рівності.

Бурка або ж довга накидка без розрізів покриває мусульманську жінку з голови до п'ят. Вона надовго вкорінилася як символ жінок Афганістану. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Telegram –