Цензор.НЕТ

«Цензор.НЕТ» - останні новини дня в Україні та світі. Найсвіжіші новини зібрані на сайті censor.net

https://censor.net/ua

Рада суддів проводить засідання щодо включення кандидатів до Етичної ради.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляють на сторінці пресслужби Ради суддів України у фейсбуці.

За інформацією пресслужби, до Ради суддів надійшли документи від таких кандидатів: судді Верховного суду в Касаційному господарському суді Анни Вронської, судді Верховного суду в Касаційному кримінальному суді Льва Кишакевича, судді Вищого господарського суду Олександра Короткевича, судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Віктора Панкулича, судді Східного апеляційного господарського суду у відставці Володимира Сіверіна, судді Північного апеляційного господарського суду Сергія Сотникова, судді Київського апеляційного суду Юрія Трясуна, судді Верховного суду в Касаційному адміністративному суді Тетяни Чумаченко.

"На засіданні присутні 28 членів Ради суддів України, шість кандидатів в Етичну раду присутні в залі. Володимир Сиверин і Тетяна Чумаченко представлятимуть себе через відеоконференцію", - йдеться в повідомленні пресслужби.

Транслюється засідання на ютюб-каналі пресслужби Ради суддів.

Читайте також: Блокування судової реформи: Рада суддів 23 жовтня проведе засідання з розгляду кандидатів до Етичної ради

Нагадаємо, Рада суддів не обрала трьох членів Етичної ради, яка повинна взятися за перевірку складу Вищої ради правосуддя. Двоє з шести кандидатів самі направили листи з проханням не розглядати їхніх заяв на членство. З інших не вдалося вибрати жодного. 16 членів Ради суддів взагалі не голосували.

До першого складу Етичної ради входитимуть три особи з-поміж суддів або суддів у відставці, визначені Радою суддів України, і три особи, яких оберуть міжнародні організації, що надають Україні упродовж останніх п'яти років міжнародну технічну допомогу в сфері судової реформи та запобігання корупції відповідно з міжнародними або міждержавними угодами. Такі міжнародні та іноземні організації узгоджують пропозицію загального списку кандидатів. Надалі до складу Етичної ради входитимуть три людини з-поміж суддів або суддів у відставці, запропоновані Радою суддів України, одна людина, запропонована Радою прокурорів України, одна - за пропозицією Ради адвокатів України і ще одна - запропонована Національною академією правових наук України в особі президії. Без комісії не відбудеться очищення Вищої ради правосуддя.

1 жовтня посли країн "Великої сімки" (G7) заявили про підтримку процесу всебічної судової реформи в Україні та закликали Раду суддів прискорити висування кандидатів до Етичної ради ВРП.

Читайте також: Вітаємо рішучість президента Зеленського у проведенні судової реформи, - посли G7

Новини по темі
Військові з передової розповіли про обстріли на Луганщині.

Військові з передової розповіли про обстріли на Луганщині.

Передова на Луганщині зустрічає розмитими дощами дорогами. До захисників Попасної легковою автівкою потрапити неможливо. Читати на сайті:

«Був весь у крові». Лікарі підтвердили сліди побиття, а поліція закрила справу. Подробиці інциденту

«Був весь у крові». Лікарі підтвердили сліди побиття, а поліція закрила справу. Подробиці інциденту

Дорога додому для жителя Києва закінчилася розбитим обличчям та операцією. Хірурги збирали хлопцю носову кістку по шматочках. Лікарі констатували - причиною травмування є побиття. Утім у відділку поліції довго не хотіли приймати заяву, а за кілька...

2 11

Где и как подписывать гарантии безопасности 051221

Где и как подписывать гарантии безопасности 051221

051221 Строительство дома Начало облицовочных работ.

051221 Строительство дома Начало облицовочных работ.

91-річна, казка про Лускунчика, скандальний капелюх: як виглядала головна ялинка країни з 2015.

91-річна, казка про Лускунчика, скандальний капелюх: як виглядала головна ялинка країни з 2015.

31 метр заввишки, прикрашена 10 кілометрами гірлянд, а також 10 тисячами червоних і золотих іграшок. Такою буде головна ялинка України в цьому році. Новорічну красуню доповнять вертепом. Його обіцяють зробити найбільшим в Європі. Більше про те, як...

1 1

Війна з COVID-19 триває. Штам “Омікрон” рекордними темпами шириться світом. Що про нього відомо

Війна з COVID-19 триває. Штам “Омікрон” рекордними темпами шириться світом. Що про нього відомо

І знову новий штам. Свіже слово у медичному лексиконі. Це новий різновид коронавірусу. І головна його небезпека в тому, що він має величезну кількість мутацій. І ще одна небезпека – відомо про цей штам зовсім мало. Навіть симптоматика повністю не ...

1 3