«Північний потік-2» дає «Газпрому» сильні важелі впливу на країни ЄС - Юрій Вітренко.

Фото ua.depositphotos.com

Фото ua.depositphotos.com

На думку голови правління "Нафтогазу", якщо Росія відмовиться співпрацювати, це продемонструє, що "Північний потік-2", в першу чергу, геополітична зброя, призначена завдати шкоди Україні та монополізувати європейські ринки

Комерційно "Північний потік-2" надасть "Газпрому" домінуюче становище в Європі, забезпечивши йому значні важелі впливу на Німеччину та інші країни ЄС.

Про це голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розповів виданню Аtlantic Сouncil. Нагадаємо, зараз Юрій Вітренко перебуває у США з робочим візитом, мета якого — переконати владу США ввести санкції для російського проекту газопроводу "Північний потік-2".

Юрій Вітренко зазначив, що необхідне надання Україні доступу до газу з інших країн-виробників газу, таких як Туркменістан, Казахстан або Азербайджан, які охоче використовують транзитну систему України для продажу газу в Європу.

"Німеччина повинна переконатися, що "Газпром" не може заблокувати нас", — зазначив Юрій Вітренко. І додав: "Вони повинні зробити це до завершення "Північного потоку 2", адже Німеччина все ще має необхідні важелі впливу. Німці повинні вводити мораторій, поки не буде застосовано такого роду конкурентне рішення".

На думку голови правління "Нафтогазу", якщо Росія відмовиться співпрацювати, це продемонструє, що "Північний потік-2", в першу чергу, геополітична зброя, призначена завдати шкоди Україні й монополізувати європейські енергетичні ринки.

"У нас в Україні є транзитна система. Ми говоримо, змагаймось, щоб залучити інших постачальників газу в Європу", - повідомив Юрій Вітренко журналістам Аtlantic Сouncil.

Голова правління "Нафтогазу" зазначив, що розглядає суперечливий проект газопроводу як випробування довіри до демократичних цінностей, які часто відстоюють провідні західні країни. "Буде дуже сумно, якщо "Північний потік 2" тепер стане прикладом того, як німці укладають угоду з Росією за рахунок України, а потім США укладають угоду з Німеччиною", — резюмував Юрій Вітренко.

Як раніше повідомлялося, Юрій Вітренко і його радники полетіли в США для консультацій про введення санкцій проти проекту "Північний потік-2". Головна мета делегації "Нафтогазу" - переконати американських сенаторів, які є співавторами PEESA/PEESCA, у поданні нових змін до законодавства, які вимагатимуть застосування американських санкцій безпосередньо для Nord Stream 2 AG та управлінців компанії.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Григорій Бондар

УНІАН

«УНІАН» - читайте ТОП-новини політики в Україні та світі, найостанніші політичні новини від інформаційного агентства УНІАН.

https://unian.ua/

Новини по темі
Укол для скептиків: як світ мотивує прищепитися - Час за Гринвічем.

Укол для скептиків: як світ мотивує прищепитися - Час за Гринвічем.

Світ частково, але вже рушив на шлях життя допандемічних часів. Covid-сертифікати та відновлення сполучення саме припали на період літнього відпочинку. Утім, уже за кілька місяців ситуація може знову змінитися. І єдиний вихід – вакцинація. Як у рі...

50 років як знайшли скіфську пектораль: 7 фактів про копію та оригінал.

50 років як знайшли скіфську пектораль: 7 фактів про копію та оригінал.

21 червня 2021 року – 50 років з моменту перебування унікальної скіфської пекторалі в українській колекції коштовних знахідок. Самій прикрасі 2400 років, вона чоловіча і, скоріш за все, належала комусь із царського роду. В Музеї історичних коштовн...

Як медикам, які перехворіли на COVID-19, отримати виплати.

Як медикам, які перехворіли на COVID-19, отримати виплати.

Постраждалі й покинуті. Медики, які захворіли на COVID-19 на робочому місці, не знають як отримати соціальні виплати, гарантовані державою. А йдеться про чималі кошти. Приміром, якщо доведено, що лікар отримав інвалідність унаслідок профзахворюван...

Лицемірство і брехня: бойкот  «1+1»  соратниками Порошенка, Право на правду.

Лицемірство і брехня: бойкот «1+1» соратниками Порошенка, Право на правду.

Політсила Петра Порошенка "Європейська солідарність" оголосила бойкот каналу "1+1". Соратники Порошенка заявили, що більше не ходитимуть на ефіри та не даватимуть коментарів журналістам цього телеканалу. Читати на сайті:

Трійця-2021. Як віряни відзначають Зелені свята у Дніпрі / включення

Трійця-2021. Як віряни відзначають Зелені свята у Дніпрі / включення

Трійцю або Зелену неділю відзначають християни за юліанським календарем. Для вірян - це одне з найголовніших релігійних свят. У народі його називають Зеленою неділею. Ще одна назва - п'ятдесятниця, бо святкують на п’ятдесятий день після Великодня....

В тіні  «слави»  голови ОАСК: чим відзначився заступник Вовка Аблов, Честь і НЕчесть.

В тіні «слави» голови ОАСК: чим відзначився заступник Вовка Аблов, Честь і НЕчесть.

Найвідомішим лауреатом антипремії "НЕчесть тижня" є голова Окружного адмінсуду Києва. Павло Вовк здобув всеукраїнську впізнаваність через розслідування НАБУ та затримання його брата на передачі хабаря. Читати на сайті: