Зеленський просить уряд розібратися із законом про нацспротив.

Мова йде про надання Кабміну права визначати порядок заборони проведення мирних зібрань, мітингів, походів і демонстрацій

Президент Володимир Зеленський надіслав листа главі уряду Денису Шмигалю з проханням протягом двох місяців підготувати та внести до Верховної ради зміни до закону про національний опір, щоб привести його у відповідність до Конституції України. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Як наголошується в повідомленні, при підготовці до другого читання законопроєкту Про Національний опір народні депутати внесли ряд пропозицій.

«Внесення поправок призвело до того, що деякі положення закону не повною мірою відповідають Конституції України», – наводить ОП цитату з листа Зеленського.

Зокрема, мова йде про надання Кабміну права визначати порядок заборони проведення мирних зібрань, мітингів, походів і демонстрацій, а також вилучати у підприємств, організацій і громадян аудіо і відеоапаратуру, мобільні телефони та інші засоби зв'язку.

Крім того, внесені поправки передбачають надання військовому командуванню права відсторонення від роботи керівників підприємств та організацій у випадках, визначених законом України «Про правовий режим воєнного стану».

Закон Про Національний опір також вступає в сперечання з законами «Про адміністративні послуги» і «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Президент нагадує, що закон про національний опір є важливим для забезпечення обороноздатності країни і вводиться в дію з 1 січня 2022 року.

«Пропоную у двомісячний термін подати до Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до закону... з метою повного узгодження його положень у відповідність з Конституцією України та усунення техніко-юридичних недоліків», – зазначив Зеленський у листі главі уряду.

Нагадаємо, учора стало відомо, що президент Зеленський підписав два закони, які ж сам раніше вніс до парламенту як невідкладні. Це закон про основи національного спротиву і збільшення чисельності Збройних сил України.

Главком

«Главком» - всі новини України і світу. Свіжі новини політики, економіки, спорту та шоу-бізнесу.

https://glavcom.ua/

Новини по темі
Димова завіса

Димова завіса

Для чого влада продукує гучні інформприводи

Український тиждень

«Губляться десятки мільярдів євро». Ендемічна корупція та олігархи загрожують розвитку демократії в Україні – звіт ЄС

«Губляться десятки мільярдів євро». Ендемічна корупція та олігархи загрожують розвитку демократії в Україні – звіт ЄС

Аудитори зазначають, що корупція є поширеним явищем в Україні, перешкоджає конкуренції та зростанню і завдає шкоди демократичному процесу. В результаті корупції губляться десятки мільярдів євро.

Український тиждень

Заступник Кличка Крищенко відреагував на розслідування «Схем» про захоплені причали та острів.

Заступник Кличка Крищенко відреагував на розслідування «Схем» про захоплені причали та острів.

У розслідуванні йшлося про те, як численні об'єкти прибережної зони Києва та області перейшли у приватні руки через дії поліції Києва, коли нею керував Крищенко

Радіо Свобода

Справа  «Приватбанку» : Тепер, коли весь світ знає про  «депозити»  Суркісів, правоохоронці інших країн розглянуть цю історію.

Справа «Приватбанку» : Тепер, коли весь світ знає про «депозити» Суркісів, правоохоронці інших країн розглянуть цю історію.

Колишня голова Національного банку України Валерія Гонтарева вважає, що тепер, після того, як Високий Суду Лондона ухвалив рішення на її користь, правоохоронці можуть зацікавитися "депозитами" Суркісів у "Приватбанку".

Цензор.НЕТ

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

Рубан пояснив, за яких умов Київ перейде в помаранчеву зону.

За даними Міністерства охорони здоров'я, Київ відповідає вже помаранчевому рівню епіднебезпеки. Водночас міська влада наразі не планує ще більше посилювати карантинні обмеження. Читати на сайті:

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

Зачем Путину 450 мерзавцев в Думе, Большой мир

В России избран новый состав Думы. Он будет несколько отличаться от старого – одни бездельники и дармоеды уйдут из так называемого парламента, а другие, наоборот, придут – но суть от этого не изменится. Читати на сайті:

1

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання Верховної Ради України 24.09.2021

Пленарне засідання 6 сесії ІХ скликання Верховної Ради України. Засідання розпочалося «годиною запитань до Уряду» щодо тарифів і цін на комунальні послуги для населення України та надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам для наданн...

Брифінг 24.09.2021  «Слуга Народу»

Брифінг 24.09.2021 «Слуга Народу»

Брифінг народних депутатів україни представників депутатської фракції "Слуга Народу".

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Розуміє людей та жонглює: у Вінниці живе незвичайний пелікан Патрік.

Раніше лише в цирку можна було побачити пелікана, який жонглює та розуміє людську мову. Нині ж такий чудоптах живе в одному із приватних будинків Вінниці, як свійська птиця. Читати на сайті:

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Невменяшки атакують. Бєшенство ватки та інші збочення

Юні блогери-початківці, які спалюють прапори, а потім слізно вибачаються, нищать чуже майно без тіні сумніву, та п'яні майбутні прокурорки, які відмовляються платити за таксі – це все персонажі традиційної рубрики "Невменяшки" на стрімі "Без цензу...