Не за популістів і реваншистів. Відомі українці розповіли, кого не підтримають на виборах президента

Новое Время 1
Не за популістів і реваншистів. Відомі українці розповіли, кого не підтримають на виборах президента

Журнал Новое Время запитав у відомих співвітчизників, кого б вони не хотіли бачити наступним главою держави і за кого не голосуватимуть на президентських виборах у березні 2019 року.

Борис Херсонський, поет, психіатр:

Я не проголосую ні за лідера Опозиційного блоку [Юрія Бойка], ні за партію Свобода, яка все ж розглядає громадську приналежність крізь призму етнічної ідентичності.

Семен Глузман, президент Асоціації психіатрів України, правозахисник і дисидент:

Я не голосував би за Петра Порошенка. Тому що я за нього вже один раз проголосував. І розчарований ним. Але я вмію пам'ятати свої помилки і виправляти їх.

Сергій Фурса, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital:

Я точно не буду голосувати за сили, які уособлюють реванш. Це ще й популісти, які виступають проти змін, про які говорив Майдан Я точно не буду голосувати за сили, які уособлюють реванш. І це не тільки проросійські партії, які повинен був знести Майдан, але вони так глибоко вкоренилися, що змогли втриматися. Це ще й популісти, які виступають проти змін, про які говорив Майдан. А значить, навіть начепивши на себе вишиванку від Louis Vuitton, вони виступають проти Майдану.

Треба обов'язково пам'ятати, що трапилося в Грузії. Де Росія, розуміючи, що після війни вже ніколи до влади не прийде проросійська партія, зробила ставку на популістів. І виграла.

Тарас Прохасько, письменник:

Точно не буду голосувати за Олега Ляшка та Анатолія Гриценка. Тому що попри все, мені здається, вони все ж дрібнуваті для цієї посади. Не надто президентські, не особливо видатні постаті.

І хоча у мене немає якихось прямих претензій до того ж Гриценко. Але вважаю, що він аж надто довго перебуває в статусі кандидата в президенти.

Дивіться також

Ірина Медушевська, блогер:

Мене більше хвилюють [майбутні] парламентські вибори. Коли туди заходить Юля зі своєю Батьківщиною, знаходить 300 голосів і змінює Конституцію України. Ось же де жах. А не те, хто буде президентом.

Олег Тістол, художник:

Для мене ніякого інтересу [як кандидати в президенти] не представляють Юрій Бойко, Олег Ляшко і Вадим Рабинович. Так що за них - точно ні.

Ті люди, у яких є мізки і патріотизм, займаються зовсім іншими справами

По суті вони, звичайно, всі різні, але мені не цікаві кандидати, які можуть розраховувати на свої 2-5% підтримки. Як на мене, що Бойко, що Рабинович - це зовсім вже якісь політтехнологічні популістські кандидати. А Ляшко взагалі складно розглядати як якусь велику політичну одиницю.

У той же час я знаю, є багато ображених тим, що так і не з'явилося якихось енергійних молодих людей на президентську посаду. Але мені здається, що це їм просто нецікаво. Тому що ті люди, у яких є мізки і патріотизм, займаються зовсім іншими справами. Грубо кажучи, зараз набагато логічніше в Україні побудувати Hyperloop, ніж очолити Верховну раду або стати президентом.

Максим Лазебник, директор Всеукраїнської рекламної коаліції:

Мій список не набагато перевищує список за, у якому прямо зараз взагалі нікого. Давайте дочекаємося кандидатів.

Володимир Тихий, кінорежисер:

Не буду голосувати за Юлію Тимошенко і Віктора Медведчука. Для мене вони з будь-якої точки зору поза грою. Навіть [лідер Студії Квартал 95] Володимир Зеленський має більше прав стати президентом, ніж ці двоє.

Ельдар Нагорний, засновник Школи маркетингу SMS:

Я за того, хто вже довів, що у нас з ним один-єдиний ворог По суті, перед нами вибір між старими і старими, які стверджують, що вони нові. Вибір сумний.

Я за того, хто вже довів, що у нас з ним один-єдиний ворог. І буду сподіватися на те, що реваншисти не повернуться до того моменту, як ми втечемо досить далеко від імперії у вільний світ.

Олександр Хижняк, науковий співробітник Інституту фізіології ім. О. Богомольця НАН України, кандидат медичних наук:

Не буду голосувати за Петра Порошенка. Адже йому "вдалися" все реформи: оновлення МВС і прокуратури - рівень злочинності "знижується". "Запрацювали" нові суди, особливо важливо - Антикорупційний. Десятки топ-чиновників "отримують" терміни за незаконне збагачення. "Реформовано" держуправління і "проводиться" масштабна люстрація. Реформа податкової і митниці, дерегуляція "полегшують" ведення бізнесу і "повертають" інвестиції. Поступово, але неухильно "поліпшується" рівень життя, а люди більше "не хочуть" їхати з країни.

Скажете, всього цього немає? Ось тому і я говорю Порошенко: ні!

Олександр Сугоняко, президент Асоціації українських банків:

Я взагалі не бачу, за кого голосувати. Для моєї України керівника немає. Та й взагалі, я з 1999 року, по суті, голосую проти всіх.

Олександр Соколовський, засновник групи компаній Текстиль-Контакт, член ради директорів Союзу українських підприємців

Я уявляю бізнес і мені вкрай не подобається ухил у бік соціалістичної риторики у багатьох політсил перед виборами. Їх лівий популізм зрозумілий - потрібні голоси. А у підприємців і їхніх співробітників математично голосів менше, ніж у пенсіонерів і бюджетників. Проте політики повинні розуміти, що потрібно тримати баланс інтересів. Інакше країну продовжать залишати бізнесмени і працездатні працівники, яким набридло виживати.

Дивіться також

Читайте цей матеріал в свіжому номері журналу Новий Час - №25 від 12 липня 2018 року