Путін заявив, що комунізм "схоже християнства" і порівняв тіло Леніна в мавзолеї з мощами святих

Гордон 3
Путін заявив, що комунізм

Президент Росії Володимир Путін порівняв комунізм із християнством, а мавзолей Володимира Леніна – з ушануванням мощей святих. Про це він розповів в інтерв'ю для фільму "Валаам", цитати з якого опублікував телеканал "Россия 1".

За словами президента, православна віра завжди супроводжувала росіян, а під час "жорстких богоборчих років", коли нищили священиків і руйнували храми, було створено нову релігію.

"Комуністична ідеологія – дуже споріднена з християнством, насправді. Свобода, братерство, рівність, справедливість – це ж все закладено в Священному писанні, це все там є. А кодекс творців комунізму? Це сублімація, це примітивний витяг із Біблії, нічого нового не придумали. Леніна поклали в мавзолей – чим це відрізняється від мощей святих для православних, та й просто для християн?" – зазначив він.

Путін додав, що коли говорять про відсутність такої традиції в християнському світі, він пропонує поїхати на Афон і подивитися там на мощі святих.

"Тобто, по суті, нічого нового тодішня влада не придумала, вона просто пристосувала під свою ідеологію те, що людство давно винайшло", – підсумував він.

Володимир Ульянов (Ленін) – революціонер, організатор Жовтневої революції 1917 року, лідер більшовиків, перший керівник СРСР. Помер 1924 року, відтоді його тіло розміщено у мавзолеї на Красній площі в Москві.