Представники телеіндустрії України закликають народних депутатів припинити атаки на мовний закон.

Представники телеіндустрії України закликали депутатів припинити атаки на мовний закон і права громадян на отримання інформації державною мовою.

Як йдеться в заяві, подолання негативних наслідків тривалого зросійщення українського гуманітарного простору є вкрай важливим. До того ж, як зазначили телевізійники, український продакшн значною мірою вже адаптувався до роботи в складних умовах пандемії та готовий до створення високоякісного конкурентного україномовного продукту в достатній кількості.

Про це повідомляє Портал мовної політики.

Заява представників телеіндустрії

З 16 липня набирають чинності норми Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», якими передбачено, що демонстрування та поширення фільмів, а також проведення концертів та розважальних шоу, зокрема і на телебаченні, має відбуватися державною мовою.

Ми, представники телеіндустрії України, закликаємо народних депутатів не підтримувати законопроекти про відтермінування зазначених норм або непоширення їх на сферу телебачення.

Ми переконані, що прийняття цих законодавчих ініціатив завдасть шкоду інтересам держави, загальмує процеси становлення незалежного і самодостатнього українського інформаційного простору, створить загрозу для національної безпеки України.

Подолання негативних наслідків тривалого зросійщення українського гуманітарного простору, який сьогодні значною мірою формується аудіовізуальними медіа, є актуальним і вкрай необхідним завданням. Українське суспільство і бізнес позитивно відреагували як на запровадження мовних квот, так і на поетапне запровадження норм закону про державну мову в різних сферах публічного життя. Відповідно якщо раніше спротив українізації інформаційного простору з боку окремих медіахолдингів можна було пояснювати інерцією мислення та пересторогами щодо прибутковості бізнесу, то сьогодні такі дії сприймаються не інакше як відверте підігравання спробам російського реваншу. Показово, що підтримка телевиробництва в період пандемії, на думку ініціаторів законопроектів, має полягати лише в тому, аби якомога довше не запроваджувати демонстрування фільмів та проведення концертів державною мовою.

Ми, як і наші колеги, провідні кінематографісти України, вважаємо, що намагання виправдати коронавірусом відтермінування демонстрування фільмів українською мовою на телебаченні не витримує жодної критики, оскільки для виконання закону достатньо просто продублювати чи озвучити українською мовою наявний російськомовний контент.

Окрім того, як свідчать публічні заяви провідних топменеджерів галузі, український продакшн значною мірою вже адаптувався до роботи в складних умовах пандемії та готовий до створення високоякісного конкурентного україномовного продукту в достатній кількості. Потрібно також врахувати, що довгоочікувані норми стосовно мови демонстрування фільмів та проведення культурно-мистецьких заходів, без сумніву, стимулюватимуть інвестиції у створення саме україномовного культурного продукту.

День 16 липня, коли української мови в публічному просторі стане більше, – це черговий важливий крок до перемоги над агресором. Цього дня чекає вся Україна!

У час, коли Україна готується до відзначення 30-ї річниці Незалежності, ми закликаємо припинити атаки на мовний закон і права громадян на отримання інформації державною мовою та застерігаємо народних депутатів, що спроба зірвати набрання чинності відповідних норм буде розцінена українським суспільством як прояв поступки російському реваншу і вкрай негативно вплине на авторитет чинної влади.

Владислав Бичок, генеральний продюсер «4 канал»
Христина Бучковська, шеф-редактор «4 канал» Христина Бубнюк, ведуча «4 канал» Антін Борковський, ведучий телеканалу «Еспресо» Анна Валевська, ведуча телеканалу «Еспресо» Сергій Висоцький, ведучий телеканалу «Еспресо» Марія Гурська, ведуча телеканалу «Еспресо» Матвій Ганапольський ведучий каналу Прямий; Ірина Герасимова, шеф-редакторка 5-го каналу Дмитро Добродомов, директор каналу, ведучий, журналіст «4 канал» Остап Дроздов, ведучий «4 канал» Світлана Єременко, Інститут демократії ім. Пилипа Орлика Катерина Єрмолович, директор ТОВ “Голдберрі” Василь Зима, ведучий телеканалу «Еспресо» Андрій Іллєнко, ведучий «4 канал» Ольга Кисла, продюсер телеканалу «Еспресо» Ігор Кондратюк – телепродюсер, ведучий 5-го каналу; Володимир Курінний, ведучий «4 канал» Андрій Куликов, Громадське радіо; Владислав Красніцький, ведучий «4 канал» Дмитро Крапивенко, Український Тиждень; Ірина Коваль, ведуча телеканалу «Еспресо» Тетяна Літвінова, ведуча телеканалу «Еспресо» Олександр Морщавка, ведучий телеканалу «Еспресо» Анна Мірошниченко – журналістка, ведуча аналітичних програм 5-го каналу; Віктор Медвідь, шеф-редактор каналу Прямий; Анна-Єва Мельник, ведуча телеканалу «Еспресо» Антін Мухарський та весь творчий колектив «Лютої українізації» Світлана Орловська, генеральний продюсер каналу Прямий; Євген Пастухов, ведучий телеканалу «Еспресо» Віталій Портников, ведучий телеканалу «Еспресо» Наталка Пономарів, журналістка, ведуча, ГО «Просто Продакшн Медіа» Анастасія Равва, редактор телеканалу «Еспресо» Марина Рева, ведуча «4 канал» Сергій Руденко, головний редактор сайту espreso.tv Світлана Самойленко, головний редактор телеканалу «Еспресо» Світлана Світельська, редактор телеканалу «Еспресо» Валерія Сергєєва, ведуча «4 канал» Анжеліка Сизоненко, ведуча телеканалу «Еспресо» Яніна Соколова – журналістка; Наталка Сопіт, ведуча «4 канал» Володимир Сташевський, генеральний директор каналу Прямий; Микола Типусяк, PR-директор телеканалу «Еспресо» Геннадій Терновий, головний режисер «4 канал» Таша Трофимова, ведуча «4 канал» Тетяна Трощинська, Громадське радіо; Ірина Узлова, редактор телеканалу «Еспресо» Єгор Чечеринда, ведучий телеканалу «Еспресо» Олексій Шевченко, заступник шеф-редактора 5-го каналу, редактор інформаційної політики; Христина Шкудор, ведуча телеканалу «Еспресо» Тетяна Шустрова, ведуча телеканалу «Еспресо» Христина Яцків, ведуча телеканалу «Еспресо»

Заяву також підтримали:

Медіарух “Медіа за усвідомлений вибір”;
Незалежна медійна рада; Фундація Суспільність; Українське національне інформаційне агентство “Укрінформ”; Інтерньюз-Україна

Миротворець News

«Миротворець News» - Інформаційний портал Центру "МИРОТВОРЕЦЬ"

https://myrotvorets.news

Новини по темі

Моторошні історії про таємні дзвінки співробітників Миротворця окупантам.

Навіть скарга, надіслана в ФСБ країни - агресора жертвою телефонного насилля від Миротворця, якось не надто його заспокоїла. The post Моторошні історії про таємні дзвінки співробітників Миротворця окупантам appeared first on Myrotvorets News.

Миротворець News

“Захожая рать” – каже про російських загарбників запроданка, яка привела війну в наш дім.

"Це якийсь жах. Ми їм на блюдечку віддали Крим і Севастополь, а тепер нам кажуть – он ваша будка", – скаржиться юда. The post “Захожая рать” – каже про російських загарбників запроданка, яка привела війну в наш дім appeared first...

Миротворець News

Дива таки є!

Диво трапилось вдруге за цей рік. The post Дива таки є! appeared first on Myrotvorets News.

Миротворець News

“Важко їм із “Миротворцем. Росія рветься знищити сліди своїх злочинів” – бліцінтерв’ю директора “Миротворця”

МЗС РФ сплутали Європейський суд з прав людини з шоу на російському ТБ і виклали в документі все міфи російської пропаганди. The post “Важко їм із “Миротворцем. Росія рветься знищити сліди своїх злочинів” – бліцінтерв’ю дир...

Миротворець News

Україна здобула перше  «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Україна здобула перше «срібло» , точно буде медаль у боксі.

Спека не завадила українському плавцю Михайлу Романчуку вибороти срібну медаль. Це перше срібло України на Олімпіаді-2020. Спортсмен проплив 1500 метрів вільним стилем і поступився американцю лише на 66 мілісекунд. Також в українців є успіхи в бок...

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

Українські переможці міжнародних олімпіад можуть залишитися без премії від президента.

6 місце серед 107 команд світу. Українські старшокласники гідно показали себе на міжнародних олімпіадах із математики, фізики та інформатики. За юних хіміків ще тримаємо кулаки - конкурс закінчиться в перших числах серпня. Попри це ми вже маємо 6 ...

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Канадские зарисовки и козлы на крыше 010821

Все ролики о стройке

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку.

У Львові під час буревію загинули хлопець та дівчина, які сиділи на лавці у Стрийському парку. Також внаслідок зливи потрощило авто, дерева попадали на дорогу, проте станом на зараз ускладнень у русі немає. Відео із соцмереж.

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Боротьба з амброзією. У Дніпрі тестують новітню речовину

Період алергій - уже за кілька тижнів. Алергенний бур’ян - амброзія от-от має розквітнути. У Дніпрі місцева влада оголосила війну диким кущам. І замість традиційно вирізати їх - спробували рослину труїти спеціальними хімікатами. Скільки це коштує ...

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Шевченко йде з посади тренера збірної України

Андрій Шевченко йде з посади тренера збірної України з футболу – закінчився контракт. Він був наставником команди впродовж 5 років. Читати на сайті: 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – 24 Канал у Tel...

1 1