Київ назвав план з «12 кроків» для України приватною ініціативою.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на публікацію документа "12 кроків до посилення безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні", оприлюдненого перед початком Мюнхенської конференції з безпеки у п'ятницю, 14 лютого.

"Тези, що містяться у цьому документі, не відповідають офіційній позиції української держави", - йдеться в коментарі МЗС України, який цитує агенція "Інтерфакс-Україна". Відомство зазначає, що цей документ підготувала неурядова організація Euro-Atlantic Security Leadership Group.

"Це приватна ініціатива групи політиків і експертів, небайдужих до питань міжнародної безпеки та ситуації з безпеки в Україні, зокрема збройної агресії РФ проти нашої держави", - зазначили в МЗС України.

Реакція Atlantic Council

Водночас група американських дипломатів і експертів із дослідницького центру Atlantic Council також відреагувала на публікацію документа й заявила, що деякі з запропонованих кроків резонують з ідеями, висунутими російською стороною, та описують вирішення проблеми в "дружніх Кремлю термінах".

"Більшість із 12 рекомендацій від групи лідерів Євроатлантичної безпеки, якщо будуть сумлінно імплементовані усіма сторонами, є конструктивними і можуть слугувати заходами для зміцнення довіри та полегшити складнощі, страждання, яких зазнає населення в та біля окупованого Донбасу", - ідеться у заяві, розміщеній на сайті Atlantic Council.

Водночас експерти зазначають, що деякі кроки є проблематичними. "Особливо два повторюють пропозиції Кремля про переговори або теми дезінформації", - йдеться в заяві. Також "проблематичними" експерти називають рекомендації під пунктами сім, вісім, одинадцять і дванадцять. Восьма рекомендація, як зазначається, "підхоплює дружню Кремлю ідею часткового послаблення санкцій" в обмін на часткову імплементацію Мінських угод, ігноруючи те, що найважливішим елементом цих угод є припинення вогню. "Рекомендація дванадцять, яка закликає до "нового загальнонаціонального діалогу
про ідентичність", є втручанням у внутрішні справи України. Самі по собі рекомендації "не сприятимуть урегулюванню на Донбасі або становленню безпечної Європи", резюмують автори заяви.

12 рекомендацій для України

Раніше у п'ятницю перед початком Мюнхенської конференції з безпеки було поширено пропозиції щодо вирішення українсько-російського конфлікту. Повідомлялося, що їх розробила група європейських, російських та українських експертів.

Серед 12 запропонованих кроків, зокрема, були відновлення роботи Спільної центру з контролю та координації з питань припинення вогню на Донбасі, створення в рамках "нормандського формату" групи з діалогу у військовій сфері, розробка нових заходів довіри і підвищення рівня безпеки для населення в районі пунктів пропуску, вирішення проблеми безвісти зниклих і початок процесу розмінування.

Також пропозиції передбачають розробку плану реконструкції Донбасу за участю ЄС і Росії, підготовку пропозицій щодо одночасного впровадження в Україні норм вільної торгівлі з Росією і ЄС, розробку механізму зміни санкцій проти Росії залежно від прогресу у виконанні "мінських угод".

Серед політичних кроків - новий діалог між євроатлантичними країнами з питань взаємної безпеки, визначення пріоритетних сфер співпраці Росії та ЄС, запуск в Україні національного діалогу, в якому мають взяти участь лідери і міжнародно визнані експерти.

Новини по темі

Громадянам Китаю тимчасово заборонили в'їзд в Росію.

З 20 лютого китайці не зможуть в'їжджати в Росію з приватною, навчальною і туристичною метою, а також для трудової діяльності. Рішення ухвалено у зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в КНР.

1

В НАТО стурбовані через ескалацію на Сході України

Ескалація на Сході України підриває Мінські угоди і зусилля з мирного врегулювання конфлікту, наголосили в Північноатлантичному Альянсі.

1

РНБО затвердила обсяг державного оборонного замовлення на 2020-2022 роки.

Цього року на виконання держзамовлення планують спрямувати понад 25 мільярдів гривень. Особливу увагу приділятимуть створенню ракетної техніки.

1

Сосиски для тевтонців, або Що відомо про плани неонацистів з «групи С» .

У Німеччині затримано 12 осіб за підозрою у підготовці серії терактів, серед затриманих - один поліцейський. Дедалі частіше в країні загроза виходить від людей, натхнених неонацистською ідеологією.

1

Путін звільнив Суркова з посади помічника президента РФ.

Владислава Суркова називали відповідальним за український напрямок, зокрема щодо врегулювання на Донбасі. Очікується, що його замінить заступник голови адміністрації Кремля Дмитро Козак.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie