Одна з найбагатших жінок України. Статки Жебровської зросли, незважаючи на втрату Фармаком російського ринку

У рейтингу найбагатших українців за версією НВ власниця Фармака Філя Жебровська піднялася відразу на 9 позицій. Зі статками в $205 млн вона займає 25-е місце. За рік вони збільшилися на 40%.

Філя Жебровська — кінцевий бенефіціарний власник Фармака, найбільшого вітчизняного виробника медпрепаратів. Вона прийшла працювати в компанію в 1980 році, коли підприємство було ще радянським Київським фармзаводом ім. Ломоносова. Спочатку Жебровська обіймала посаду головного бухгалтера, потім стала фіндиректором, а в 1995 році очолила вже реорганізоване акціонерне товариство. У липні 2017 року вона пішла з посади гендиректора компанії. Зараз Жебровська — голова наглядової ради Фармака. Це найбільше вітчизняне підприємство фармгалузі, чистий прибуток якого за підсумками 2018 року збільшився на 25% - до 1,05 млрд грн. В інтерв'ю НВ в травні цього року Жебровська оцінила частку Фармака на українському ринку в 6,1%.

У Фармака дві виробничі площадки — одна в Києві, інша в Шостці (Сумська область), де компанія відкрила своє виробництво у 2015 році. Крім цього, фармпідприємство володіє польською торговою компанією KWW. У портфелі Фармака 220 препаратів. Щорічно компанія виводить на ринок близько 20 нових.

Фармак планує до 2025−2027 років наростити частку експорту в загальних продажах до 40%. За словами Жебровської, це дозволить компанії «відчувати себе в безпеці». При цьому в 2018-му частка експорту знизилася до 25,8% з 30,6% роком раніше. Одна з головних причин полягає в тому, що восени минулого року компанія втратила російський ринок, оскільки уряд РФ ввів проти Фармака санкції. В результаті експорт в цю країну за підсумками 2018 року впав на 35%, через що компанія втратила $10 млн. Всього Фармак експортує продукцію в більш ніж 20 країн світу. У 2018 році компанія відкрила нові ринки — Австралію, Грецію і Лівію. До кінця 2019 року фармвиробник має намір отримати ліцензію, яка дозволить йому експортувати свою продукцію в Штати.

Повністю йти з компанії 69-річна Жебровська поки не планує. Очолювати наглядову раду Фармака вона має намір ще кілька років.

«Буду займатися стратегічним розвитком: визначати вектор руху Фармака і те, яку саме компанію ми будуємо. Але до оперативної діяльності вже не повернуся», — розповідала вона в інтерв'ю НВ.

Новини по темі

Компанія, що пов’язана з відмиванням грошей ПриватБанку, отримує допомогу в США.

Компанія Optima 777, що її звинувачують у відмиванні мільйонів доларів колишніми власниками ПриватБанку, входить у число одержувачів американських фондів допомоги в боротьбі з коронавірусом. За Програмою захисту зарплат Optima 777 отримала щонайме...

Скільки коштує ваша компанія? Як провести оцінку бізнесу.

Більшості власників бізнесу краще зрозуміти свою компанію допоможе щорічна оцінка вартості активів, а не фінансова звітність

1

TikTok припинить роботу в Гонконзі

Належний китайської компанії ByteDance сервіс TikTok припинить роботу в Гонконгу через прийняття Пекіном закону про нацбезпеки регіону.

1

Очікують рекордне падіння. Єврокомісія погіршила прогноз для економіки єврозони

Єврокомісія погіршила прогнози падіння ВВП єврозони і Євросоюзу. Погіршення прогнозу в ЄК пояснили повільнішим, ніж очікувалося, зняттям карантинних обмежень.

3

«Коли суспільство стає байдужим, наслідки можуть бути страшними».

Ексголова Національного банку Яків Смолій впевнений, що не покидає НБУ напризволяще, оскільки всі співробітники регулятора продовжать працювати і захищати здобутки останніх років.

3

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie