Бідні країни відстають у темпах постковідного відновлення — FT.

Відновлення світової економіки все ще залишається занадто нестабільним.

Світовий банк попередив про те, що бідні країни значно відстають у відновленні після пандемії коронавірусу і можуть зіштовхнутися з ризиком потужного економічного занепаду, якщо постачання вакцин не буде налагоджено, а глобальна інфляція зростатиме, пише Financial Times.

Економіки, що розвиваються, особливо вразливі, оскільки підвищення цін та процентних ставок підриває їх здатність боротися з високим рівнем боргу, накопиченим під час коронавірусної кризи.

«Поки економіка розвинутого світу відновлюється, бідніші країни залишаються позаду, і ще багато чого потрібно зробити для того, щоб уникнути подальшого зростання людських та економічних жертв», - йдеться у щорічному звіті «Глобальні економічні перспективи».

«Більше того, відновлення не гарантоване: залишається ймовірність того, що додаткові хвилі COVID-19, подальші затримки вакцинації, підвищення рівня боргу або зростання інфляційного тиску спричинять невдачі», - додають аналітики.

У звіті вказано, що прогнозоване відновлення економічного зростання у всьому світі не може компенсувати шкоду, яку пандемія завдала найбіднішим країнам. Критичне зменшення доходів на душу населення, які приніс пандемічний 2020 рік, не будуть повністю компенсовані до 2022 року приблизно в двох третинах країн, що розвиваються і в 75 відсотках найбільш постраждалих економік.

За оцінками Світового банку, до кінця цього року близько ста мільйонів людей знову потраплять у крайню бідність.

«Глобально скоординовані зусилля є надзвичайно важливими для прискорення рівномірного розподілу вакцин та зменшення боргів, особливо для країн із низьким рівнем доходу», - сказав президент Світового банку Девід Малпасс.

У звіті наголошується на необхідності розширення справедливого розподілу вакцин як передумови для стійкого глобального відновлення.

Однак у звіті не згадувалося про виробництво вакцин або про питання щодо призупинення дії прав інтелектуальної власності фармацевтичними компаніями для подолання дефіциту препаратів.

Малпасс заявив, що Світовий банк не підтримує скасування прав інтелектуальної власності, оскільки це може поставити під загрозу витрати на подальші наукові дослідження та розробки.

«Світовий банк підтримує ліцензування та передачу технологій країнам, що розвиваються, для зміцнення поставок. Критичною частиною ланцюга поставок є створення технологій виробництва. Крім того, життєво важливо, щоб потоки досліджень та розробок продовжували збільшуватися, щоб ми могли створювати вакцини, які застосовуватимуться до нових варіантів коронавірусу», - сказав він.

Світовий банк вважає рекордний рівень боргу в усьому світі, особливо серед країн, що розвиваються, серйозною загрозою економічній стабільності. На думку аналітиків, світова фінансова система вразлива до раптового підвищення процентних ставок.

Зростання споживчих цін, ймовірно, перевищить очікування цього року в половині всіх країн, що розвиваються.

«Однак, якщо інфляційні очікування не справдяться, центральні банки можуть бути змушені посилити монетарну політику більше, ніж було б доречно», - попереджається у звіті.

Директор Групи перспективних проектів Світового банку Айхан Косе, яка аналізує зміни у світовій економіці, заявив, що більш висока інфляція може ускладнити політичний курс бідніших країн у найближчі місяці, оскільки деякі з них все ще покладаються на заходи експансивної підтримки для забезпечення тривалого відновлення.

«Економіки, що розвиваються, вразливі через їх рекордно високі борги. У разі зривів на ринку відтік капіталу може змусити їх посилити монетарну політику таким чином, що це придушить їхнє відновлення», - каже Айхан Косе.

Читайте також: Китай робить все, щоб залишити свою економіку на вершині світового рейтингу

Раніше перший заступник глави Міжнародного валютного фонду Джеффрі Окамото заявила, що економіка в усіх країнах світу відновлюється швидше, ніж прогнозувалося раніше . Однак, за її словами, відновлення економіки йде нерівномірно в різних країнах. ВВП в більшості країн залишається істотно нижче докризових показників.

Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що МВФ має намір змінити прогнози для світової економіки на поточний рік в бік покращення. Позитивними факторами є нові заходи бюджетного стимулювання в США, а також просувається вакцинацію від COVID-19.

Дивіться спецтему: Коронавірус у світі The Guardian: G7 закликає ВООЗ провести повторне розслідування походження коронавірусу Посли також повинні виділити 1 млн доз вакцини на боротьбу з хворобою. За час пандемії у світі діагностували понад 174 млн випадків коронавірусу: карта Україна залишається на 16 місці за захворюваністю, між Мексикою та Перу. У США знизили рівень небезпеки подорожей в Україну Тепер поїздки до нам не забороняють, але дуже не рекомендують У ВООЗ заявили про зниження рівня ковід-захворюваності на 15% На 8% також знизився рівень смертності. США спростили рекомендації для поїздок в Україну та ще понад сотню країн Нашу країну віднесли до "рівня 3".

Підготував/ла : Анастасия Гурин

Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Новини по темі

Інцидент у Чорному морі: Велика Британія зробила грізне попередження Кремлю.

Судам Великої Британії не завадять ходити біля берегів тимчасово окупованого Криму. Про це заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, передає The Times. «Королівські ВМС завжди дотримуються міжнародного морського права і їм не завадять у ...

UA.NEWS

Посол США в РФ Салліван повернувся в Москву

Посол США в РФ Салліван повернувся в Москву

Посол США в Росії Джон Салліван сьогодні повернувся в Москву. Обіцяє невпинно працювати над тим, щоб зробити практичні кроки, необхідні для досягнення завдань, визначених на саміті Джо Байдена і Володимира Путіна.

Цензор.НЕТ

Гаряче літо 2021: чому Путін повертається на міжнародну арену та як це загрожує Україні  Ток-шоу.

Гаряче літо 2021: чому Путін повертається на міжнародну арену та як це загрожує Україні Ток-шоу.

Росія знову брязкає зброєю. Після зустрічі Путіна з Байденом замість очікуваного примирення - агресор знову погрожує війною та йде в атаку на Чорному морі. Обстріл британського есмінця у нейтральних водах - пряма демонстрація готовності #РФ до нас...

«Серцебиття»  апокаліпсису, вчені знайшли останки гігантського носорога, Science, 24 червня 2021.

«Серцебиття» апокаліпсису, вчені знайшли останки гігантського носорога, Science, 24 червня 2021.

У свіжому випуску Science за 24 червня – дослідники стверджують, що є принаймні 20 мільйонів років до наступного "геологічного апокаліпсису". Палеонтологи виявили майже повністю вцілілі останки гігантського носорога, зокрема його череп, нижню щеле...

Велика Британія показала, що не дослухатиметься до істерик Росії, – Самусь про  «обстріл»  есмінця.

Велика Британія показала, що не дослухатиметься до істерик Росії, – Самусь про «обстріл» есмінця.

У Великій Британії заявили, що Росія не відкривала вогонь по кораблю Королівського флоту в Чорному морі. Країна показала, що не дослухатиметься до істерик Кремля. 24 Канал онлайн – 24 Канал у Facebook – 24 Канал у Instagram – 24 Канал у Twitter – ...

«Були готові до зіткнення». Як екіпаж британського есмінця реагував на «обстірл» РФ

«Були готові до зіткнення». Як екіпаж британського есмінця реагував на «обстірл» РФ

23 червня Міноборони РФ заявило, що російські військові відкрили попереджувальний вогонь по британському есмінцю в Чорному морі — той нібито порушив межі територіальних вод. Водночас у Міноборони Великої Британії заявляють, що попереджувальних пос...

Лещенко назвав прізвища, які можуть попасти під санкції РНБО.

Лещенко назвав прізвища, які можуть попасти під санкції РНБО.

Рада нацбезпеки та оборони 24 червня може обговорити обмеження проти українців, які вже перебувають під санкціями США. Списку цих людей у публічному доступі немає, але можна припустити, що це ті особи, яким відмовили у візі до США. Читати на сайті...

Виступ Дмитра Разумкова під час зібрання до 25-річчя Всеукраїнської Ради Церков.

Виступ Дмитра Разумкова під час зібрання до 25-річчя Всеукраїнської Ради Церков.

Виступ Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова під час зібрання до 25-річчя Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій

1