У вигляді ін'єкцій. Кому призначають антибіотик Цефтриаксон

Антибіотик широкого спектру дії, який випускається у вигляді порошку для приготування розчину.

Цефтриаксон — це антибіотик III покоління широкого спектра дії групи ценфалоспорин, який призначають при різних інфекційних захворюваннях. Бактерицидна активність препарату проявляється в пригніченні синтезу клітинної стінки бактерії.

Читайте також:

Інші назви препарату — Цефамед, Ротацеф, Азаран, РотацефАксоне, Іфіцеф, Біотраксон, Ландацин, Ліфаксон, Офрамакс, Тріаксон, Цефаксон, Цефатрін, Цефтріабол і інші.

Цефтриаксон: інструкція

Цефтриаксон стійкий до дії більшості бета-лактамаз грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів.

Препарат призначають при таких захворюваннях:

 • інфекції органів черевної порожнини — перитоніт, запальні захворювання шлунково-кишкового тракту, жовчовивідних шляхів
 • захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів — пневмонія, абсцес легенів, емпієма плеври
 • інфекції кісток, суглобів, шкіри
 • інфекції урогенітальної зони — гонорея
 • інфіковані рани і опіки
 • пієлонефрит
 • бактеріальний менінгіт
 • хвороба Лайма (бореліоз)
 • черевний тиф
 • сальмонельоз

Цефтриаксон також призначають для профілактики післяопераційних інфекцій або інфекцій у людей з ослабленим імунітетом.

Протипоказанням до застосування препарату є підвищена чутливість до будь-яких компонентів ліків. З обережністю потрібно застосовувати Цефтріаксон при гіпербілірубінемії у новонароджених, нирковій та печінковій недостатності, неспецифічному виразковому коліті і при лікуванні недоношених дітей.

При вагітності Цефтриаксон слід використовувати тільки в разі, якщо передбачувана користь для матері перевищує ризик для плода. Згідно з дослідженнями, застосування Цефтриаксона в період лактації не повинно викликати побічних ефектів у дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні. Але виробники рекомендують дотримуватися обережності при призначенні ліків жінкам, які годують груддю.

Препарат Цефтриаксон, як і будь-які інші ліки, має свої особливості застосування при різних захворюваннях, тому може бути призначений тільки після консультації лікаря.

Цефтриаксон: дозування, як розводити

 • По 1−2 г один раз на добу або 0,5−1 г кожні 12 год для дорослих і дітей старше 12 років.
 • По 20−50 мг на один кг на добу для новонароджених.
 • По 20−80 мг на один кг на добу для грудних дітей і дітей до 12 років. Дітям з масою тіла більше 50 кг призначають дозування для дорослих.

Розчин для ін'єкцій повинен бути виключно свіжоприготований.

Для внутрішньом'язового введення — 0,25 або 0,5 г препарату розчиняють в 2 мл 1% розчину лідокаїну, а 1 г — у 3,5 мл розчину.

Для внутрішньовенної ін'єкції ліки вводять повільно близько 2−4 хвилин — 0,25 або 0,5 г розчиняють в 5 мл води для ін'єкцій, а 1 г — у 10 мл. Дози 50 мг на один кг і більше вводять внутрішньовенно крапельно протягом 30 хвилин.

Цефтриаксон: ціна

Цефтриаксон випускається у формі порошку для приготування розчину для ін'єкцій.

У флаконах 0,5 г або 1 г сухої речовини цефтриаксона натрієвої солі.

Ціна коливається від 12,50 грн до 49,50 грн в залежності від виробника і дозування.

Подивитися ціни на Цефтриаксон або купити можна тут:

Цефтриаксон-Д порошок для розчину 0,5 г № 5

Цефтриаксон-Д флакон 1 г порошок № 5

Цефтриаксон 0.5 г № 10 порошок

Цефтриаксон 1.0 г № 5 порошок

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендацій лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Новини по темі

Євросоюз вперше дозволив продаж препарату для лікування хворих на COVID-19.

Європейська комісія дозволила використання препарату «Ремдесивір» для лікування хворих COVID-19. Ці ліки раніше використовувались проти лихоманки Ебола та інших коронавірусів. Як йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії, дозвіл видано на викори...

2

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie