Дмитро Калинчук: Москва вішає Боїнг на нас

Парламент Нідерландів проголосував за розслідування ролі України в катастрофі Боїнгу компанії «Малайзійські авіалінії», що виконував політ за маршрутом МН17 у липні 2014 р. Можу привітати усіх. Додаткове розслідування стосуватиметься причин, через які Україна не закрила повітряний простір над Донбасом під час бойових дій у 2014 р.

З пропозицією провести додаткове розслідування виступила партія «Християнсько-демократичний заклик» (CDA), яка нині входить до правлячої коаліції. Партія CDA також входить до міжнародного об’єднання політичних партій «Центристський демократичний інтернаціонал», членом наглядової ради якого від 2008 року є «Єдина Росія» - правляча в РФ партія Владіміра Путіна.

Це рішення парламенту Нідерландів – зовнішньополітичний провал ЗЕкоманди, ніяк не менший за повернення Росії у ПАРЄ. І якщо там ЗЕкоманда ще могла виправдатися мовляв «все було вирішено заздалегідь» (читайте – то все Порошенко винний), нині, що називається, крити нічим. Ситуацію створила ЗЕкоманда власними руками – коли видала Росії бойовика Володимира Цемаха, підозрюваного в участі у збитті малайзійського лайнера.

Володимир Цемах був ключовим свідком у справі про збиття Боїнгу. До того ж – він був єдиний, до кого нідерландське правосуддя могло дотягнутися, всі інші підозрювані нині ховаються від суду на території Росії. Українські спецслужби провели дивовижну операцію по вивезенню Цемаха з окупованих теренів. Але…

Не віддавати Цемаха Москві Україну просила Генеральна прокуратура Нідерландів, генпрокурор Фред Вестербак надіслав до Києва відповідного листа. На зустрічі послів країн Євросоюзу у Брюсселі питання видачі Москви Цемаха було підняте – голландці висловили глибоку стурбованість. Дипломати знають, що означають такі слова. А що на це відповів Київ? Відповів запитанням голови ОПУ Богдана, мовляв, ми мусимо захищати інтереси українців, чи інтереси Нідерландів?

Передача Цемаха викликала обурення в Нідерландах. «Відносини з Росією, заклятим ворогом, що анексував Крим, для Києва, схоже, важливіші, ніж відносини з Амстердамом» - це цитата з «De Telegraaf», найбільшої щоденної голландської газети.

Вже тоді говорили, що віддавши Цемаха Москві президент Зеленський сформував у Європі нову політичну реальність – показав, що готовий до гнучкості в переговорах з росіянами. Зеленський показав, що не вважає міжнародну коаліцію, сформовану президентом Порошенком проти Москви, метою якою не можна поступатися. А якщо міжнародна коаліція не потрібна Україні – нащо вона Заходу, який співіснує з такою Росією останні чотири сторіччя, і який зазнає збитків від антиросійських санкції?

ЗЕкоманда послала такий от сигнал Європі. ЗЕкоманда прохлопала вухами той факт, що в правлячій коаліції Нідерландів перебуває партія наближена до «Єдиної Росії»… В той час як російські дипломати провели десятки зустрічей з голландськими депутатами, президент Зеленський не робив нічого. Когось дивує рішення голландського парламенту прийняте щойно? Все логічно…

Що далі? Далі Україну вочевидь зроблять винною в катастрофі малазійського Боїнгу на рівні з Росією – бо небо над зоною АТО не перекрила. Чхати на те, що на момент збиття Боїнгу Україна закрила польоти на висотах до 10 тисяч м, - тобто значно вище ніж закрито над Сомалі. В політиці не буває справедливості – там є лише війна інтересів. Визнання України винною на рівні з РФ стане підставою аби Україна виплачувала компенсації. Суд США вже назвав суму у $400 мільйонів. Це – лише родинам загиблих пасажирів Боїнга. А ще визнання України винною на рівні з РФ буде використане для зняття санкції з Росії. І виставляти претензії нікому – бо саме всього цього захотіли пересічні українці, коли обрали цього президента і цю монобільшість і ВР. Хіба ні?

Це – ціна звільнення наших полонених за виконанням президента Зеленського. Захищати українців чи інтереси Нідерландів? А чи існувало таке питання взагалі?

Новини по темі

Путін заявив, що йому не цікава позиція Ердогана щодо Криму.

Також Путін назвав "референдум" 2014 року "вищою мірою демократії"

1

Зеленський прокоментував слова Шмигаля про те, що Україна не зможе виплачувати пенсії через 15 років.

Зеленський заявив, що готовий відмовитися від президентської пенсії за однієї умови.

Нацбанк змінив прогноз інфляції

Національний банк покращив прогноз інфляції в поточному році з 4,7% до 4,1% і погіршив в наступному - з 5,5% до 6,5%.

1

У разі невиконання міжнародних меморандумів Україна може діяти так, як вважає за потрібне - Зеленський.

Глава держави переконаний, що Україну треба зробити світовим гравцем за усіма можливими напрямами.

1

«Я відмовлюся від президентської пенсії» .

Президент Володимир Зеленський готовий відмовитися від президентської пенсії, якщо в України будуть проблеми з виплатою пенсій громадянам.

2

«Голови можуть полетіти» . про відставки в Кабміні.

Президент Володимир Зеленський не виключає відставок у Кабінеті міністрів України. Найближчим часом він оцінить досягнуті окремими міністерствами результати.

1

Зеленський про Будапештський меморандум: «Здради немає! Україна має право діяти на власний розсуд».

Президент упевнений, що у такий спосіб зможе побудувати сильну Україну

1

Місцеві вибори-2020: які міста можуть отримати мерів у першому турі.

У деяких регіонах відрив між кандидатами становить десятки відсотків

2

Зеленський: транш МВФ затримують через «людей, які працюють проти держави» .

Президент Володимир Зеленський озвучив "особисту думку", що Україна виконала всі умови для отримання траншу МВФ. За словами президента, траншу немає через "людей, які працюють проти держави".

1

Нардеп просить СБУ зайнятися російським громадянством кандидата у мери Києва Пальчевського.

За словами нардепа, інформація, що підтверджує російське громадянство Пальчевського, є у вільному доступі на офіційному сайті російської податкової.

1

Продовжуючи переглядати Новини України (UAZMI), ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся на використання файлів cookie