Дзеркало Тижня

«Дзеркало Тижня» - Останні новини України й світу. Лише достовірні новини політики, економіки, світу, культури й науки.

https://zn.ua/ukr/

Аргументів у звіті Amnesty International щодо тактики ЗСУ недостатньо для правової оцінки – Мамедов.

Звіт не містить належних доказів, позбавляючи можливості розглянути кожен епізод по суті.

Міжнародна організація Amnesty International звітом щодо тактики ЗСУ фактично продемонструвала, що теоретизування щодо війни часто розходяться з реальністю і будь-яка аналітика має враховувати контекст. Про це повідомив екс-заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов.

За його словами, аргументів, наведених Amnesty International у звіті, недостатньо для правової оцінки, а твердження про те, що ЗСУ використовують живі щити як тактику – необґрунтоване, завчасне й слугуватиме зброєю в інформаційній війні.

Зокрема, Amnesty International у звіті керуються насамперед положеннями Додаткового протоколу І, з якого Росія вийшла в 2019 році.

"Звіт складається з чотирьох параграфів, три з яких зводяться до тверджень, що українські ЗС використовують цивільне населення як живий щит, тобто порушують ст. 28 Женевської Конвенції IV та 51 (7) Додаткового протоколу І. Останній параграф присвячений невибірковим атакам ЗС РФ по цивільному населенню та обʼєктам на території України. Проте не згадується принцип пропорційності використання сили навіть по військовим обʼєктам, якщо це може загрожувати смертю або пораненням цивільним", - зазначає Мамедов у своїй колонці.

У звіті організація фактично звинувачує ЗСУ в тому, що не було вжито “максимально можливих” заходів для евакуації населення. Однак, як зазначає Мамедов, експерти не дають відповіді, як така евакуація має виглядати, оскільки коментар до Додаткового протоколу І говорить, що стаття ст. 58 про запобіжні заходи щодо наслідків нападу (евакуації населення) не вимагає нездійсненного.

"Далі, варто зрозуміти, чи не порушують росіяни принцип пропорційності, закріплений ст.51(5)(b) в Додатковому протоколі І, відкриваючи вогонь по місцях дислокації ЗСУ в містах? Очевидно, що порушують", - вказує Мамедов.

Також звіт не містить належних доказів, позбавляючи можливості розглянути кожен епізод по суті. Тому, на думку Мамедова, кожен факт імовірного порушення норм міжнародного гуманітарного й кримінального права, зокрема й українцями, має детально вивчатися й розслідуватися.

"Очевидно, що Amnesty International цим звітом хотіли продемонструвати свою неупередженість і дотрималися формальних процедур. Але чи вартує це потенційних наслідків: дискредитації ЗСУ, використання російською пропагандою і, зрештою, несприйняття українцями майбутніх звітів міжнародних організацій, які можуть містити більш збалансовану думку й конструктивну критику", - вказує правозахисник.

Related video

Нагадаємо, правозахисна організація Amnesty International заявила, що українські сили наражають на небезпеку цивільне населення, створюючи бази та розміщуючи системи озброєння в житлових районах, зокрема в школах і лікарнях, намагаючись зупинити війська РФ. Після критики звіту організації, гендиректорка Amnesty International обізвала українців, які заступились за ЗСУ . Посол Великої Британії в Києві Мелінда Сіммонс наголосила, що мирним українцям загрожують не дії ЗСУ , а російські ракети та військові РФ.

Дивіться спецтему: Росіяни вдруге за день обстріляли ЗАЕС, снаряди впали неподалік блоку з реактором Пошкоджено азотно-кисневу станцію, є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. Meta заблокувала понад 1000 облікових записів «тролів», які підтримували війну в Україні "Тролі" працювали щодня "з невеликою перервою на обід". WP: Не треба давати Зеленському поради, як закінчити війну, дайте їх Путіну МакФол пояснює, чому заклики до Києва обміняти територію на мир огидні і нереалістичні. «Енергетичний ленд-ліз» не спрацював: експерт назвав головні причини провалу Останньою «краплею» став дефолт «Нафтогаза» Окупанти обстріляли промисловий майданчик ЗАЕС Пошкоджено високовольтну лінію автотрансформатору.

Підготував/ла : Оксана Лебедина
Jakob Nielsen’s 10 heuristics were created without emphasis on application to websites, applications, or other specific interfaces.
Останні новини
Стали відомі наслідки нічного обстрілу Миколаєва.

Стали відомі наслідки нічного обстрілу Миколаєва.

Вночі 1 жовтня російські окупанти вдарили ракетою С-300 по житловому будинку в Миколаєві. Про це розповів міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич. «Житловий будинок. Ракета С-300. Зруйновані квартири на 5 та 4 поверхах. Також постраждали...

Патріот Донбасу

Еще до могилизации 150922

Еще до могилизации 150922

Подпишитесь на Patreon Doctor Faust Doctor Faust2

Зеленский ответил мощно! Яковенко о переговорах с Путиным @Игорь Яковенко.

Зеленский ответил мощно! Яковенко о переговорах с Путиным @Игорь Яковенко.

Игорь Яковенко прокомментировал ответ Зеленского о переговорах с Путиным. Читать на сайте:

Україна дуже далеко стрибнула у протезуванні – Оксана Коляда.

Україна дуже далеко стрибнула у протезуванні – Оксана Коляда.

Оксана Коляда, керівниця проєктів ГО "Простір можливостей", міністерка у справах ветеранів України (2019-2022) Друзі! Наші журналісти ризикують на фронті, щоб ви і весь світ дізналися правду про звірства російської "армії" в Україні. Відкрито збір...

Як працює ядерка – хто натисне кнопку

Як працює ядерка – хто натисне кнопку

Володимир Путін погрожує ядеркою. Чого очікувати – дивіться у відео. Читати на сайті:

Путин раскрыл, почему начал войну с Украиной / ЯКОВЕНКО @Игорь Яковенко.

Путин раскрыл, почему начал войну с Украиной / ЯКОВЕНКО @Игорь Яковенко.

Владимир Путин обратился с безумными заявлениями о "независимости" 4 областей Украины. Игорь Яковенко прокомментировал бред диктатора. Читайте к теме на сайте:

Украине удалось убедить НАТО ударить по Путину

Украине удалось убедить НАТО ударить по Путину

Наш новый канал со стримами: Украина подала срочную заявку на вступление в НАТО. Очевидно украинскому государству удалось надломить мир и убедить мир остановить Путина. Читайте к теме на сайте: